رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران مطرح کرد؛

بومی سازی تجهیزات در زنجیره ­فولاد­­

وفایی فرد گفت: بومی سازی تجهیزات در زنجیره ­فولاد­ هدفگذاری شده و مطالعات پایلوت آن در حال انجام است.

بومی سازی تجهیزات در زنجیره ­فولاد­­به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مجید وفایی فرد رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران گفت: پیوند صنعت­ فولاد­ کشور و حوزه مطالعات تحقیقاتی را می‌توان هدف کلان امضای تفاهم نامه بین این مرکز و انجمن ­فولاد ­­نام برد از همین رو همکاری‌های دو طرف در راستای بومی سازی تجهیزات در زنجیره ­فولاد­­ انجام خواهد شد.

رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران افزود: با توجه به اینکه سرمایه گذاری در بخش پایین دستی زنجیره ­فولاد ­­سودآور است، بنا داریم در این زمینه به کار مطالعاتی بیشتری بپردازیم و این موضوع یکی از محور‌های همکاری مرکز و انجمن ­فولاد ­­است.

وی با بیان اینکه توسعه تجهیزات گندله سازی از اهداف ما محسوب می‌شود، اظهار کرد: بومی سازی تجهیزات در زنجیره ­فولاد­ هدفگذاری شده و مطالعات پایلوت آن در حال انجام است.

وفایی فرد با اعلام اینکه این مرکز، بومی سازی تجهیزات را در شمار برنامه‌های خود قرار داده است، افزود: امسال طراحی، ساخت و راه‌اندازی تیکنر خمیری در مقیاس بِنچ و پایلوت در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران انجام شد.

به گفته وی، این اقدام با هدف جلوگیری از آلودگی‌های زیست محیطی و  صرفه‌جویی در هزینه‌های نگهداری باطله‌های صنعتی صورت گرفته است.

رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی در خصوص محور‌های تفاهم نامه مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی و انجمن ­فولاد­­ ایران گفت: بستر سازی، تسهیل مطالعات آزمایشگاهی، پایلوت برای تجاری سازی و بومی سازی از ایده‌های فرآوری و توسعه فناوری در زنجیره ­فولاد­­ و توسعه همکاری در فرآیند عارضه یابی، استاندارد و بهینه سازی خطوط فرآوری در این زنجیره از جمله اهداف است.

وفایی فرد افزود: توسعه همکاری‌های اعضای انجمن در بخش تحقیقات فرآوری از زنجیره فولاد، بسترسازی تحقیقات بازفرآوری و ایجاد ارزش افزوده از باطله در این حوزه مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی افزود: همچنین همکاری در زمینه ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی و آنالیز را می‌توان از دیگر محور‌های این تفاهم نامه نام برد.

انتهای پیام/

مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی و انجمن ­فولاد­­ ایران تفاهم نامه امضا کردند

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار