کد خبر: ۶۷۹۴۲۴۷
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
مدیرکل فرهنگی سازمان‌های تأمین اجتماعی:

معینی گفت: ۴۲ میلیون ایرانی از خدمات این سازمان بزرگ بیمه گر اجتماعی استفاده می‌کنند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، رضا معینی مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمان‌های تأمین اجتماعی اظهار کرد: سازمان تأمین اجتماعی به دلیل عدم وابستگی به بودجه دولتی، باید تعاملات خوب و گسترده‌ای با شرکای اجتماعی را داشته باشد.

وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی به‌عنوان مثلث سه‌گانه دولت، کارفرما و کارگر به‌ عنوان بزرگترین نهاد بیمه‌ای اجتماعی کشور مشغول خدمت‌رسانی است.

معینی با بیان اینکه پرداخت ماهانه سازمان تأمین اجتماعی ٧هزار میلیارد تومان است، تصریح کرد: این هزینه پرداخت به افراد تحت تکفل از درآمد‌های دولت نیست و با پرداخت و دریافت حق بیمه است.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمان‌های تأمین اجتماعی تصریح کرد: ٤٠ میلیون نفر در کشور تحت پوشش این سازمان هستند و تعداد ٣میلیون و ٢٠٠هزار نفر بازنشسته وابسته به پرداختی سازمان تأمین اجتماعی هستند.

وی افزود: برای پویایی این سازمان باید تعامل خوبی با حوزه برون و درون‌سازمانی به وجود آورد بدین ترتیب در حوزه قوه قضاییه نیز تعامل خوبی با دیوان عدالت اداری به وجود آمد و این سازمان روابط خود با شرکای اجتماعی را به شکل دوطرفه، مستمر و دائمی دنبال می‌کند.

معینی ادامه داد: برای حل مسائل در سال حدود ٥ هزار جلسه با حوزه کارفرمایی برگزار و همچنین آموزش‌های لازم به کارفرمایان ارائه می‌شود. سازمان تأمین اجتماعی همواره از گفتگو و تعامل استقبال می‌کند.

وی در خصوص اتصال سامانه‌های سازمان تامین اجتماعی و اقتصاد و دارایی گفت: این موضوع در حال پیگیری است و تحقق این امر به شفافیت بیشتر و احقاق حقوق کارگران کمک می‌کند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمان‌های تأمین اجتماعی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: کارفرمایان در مورد برخی بخشنامه‌ها سئوال داشتند که با برگزاری نشست‌های مشترک تصمیم بر تشکیل شورای تنقیح قوانین گرفته شد.

وی ادامه داد: اکنون این شورا تشکیل شده که نماینده کارفرمایان در آن حضور دارد و با نظر این شورا بخش نامه‌ها اصلاح می‌شود.

معینی اضافه کرد: بخش‌های مشاغل سخت و زیان آور، پیمان و حسابرسی و هیات‌ها از جمله موارد مهم مد نظر کارفرمایان برای اصلاح است که در دستور کار شورای تنقیح قرار دارد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر