کد خبر: ۶۷۹۴۲۶۴
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
معاون آموزشی دانشگاه آزاد مطرح کرد؛

رهایی گفت: در جلسه شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی دانشگاه آزاد گرایش‌های جدید درسی تدوین شدند.

به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،  علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تاکنون ۲۵۶ جلسه شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی برگزار شده است، اظهار کرد: در این جلسه گرایش جدیدی تحت عنوان «کارشناسی ارشد زمین پزشکی» مطرح و به تصویب شورا رسید.

وی ادامه داد: در برنامه‌ای که به منظور تصویب گرایش کارشناسی ارشد زمین پزشکی تهیه شده بود، شرایط طبیعی مناطق مختلف کشور و عواملی که منجر به بروز بیماری‌های گوناگون می‌شود، لحاظ شده است؛  پس از بحث و بررسی اعضای شورا، مقرر شد ضمن اضافه کردن برخی دروس، زمینه تحقیقاتی دانشجویان هم به سمت زمین پزشکی سوق داده شود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: تجانس در رشته‌ها برای دانشجویان غیرایرانی و خارجی از دیگر موضوعات مطرح شده در شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی بود که به همین منظور دسته بندی جدیدی صورت گرفت تا ورود داوطلبان در گروه‌های مختلف آموزشی اعم از علوم انسانی، فنی مهندسی، دامپزشکی، علوم پایه و علوم اجتماعی و هنر با پیش بینی تعدادی دروس اختیاری تسهیل شود.

وی با تأکید بر اینکه تولیدات علمی، پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله‌های دکتری دانشگاه آزاد اسلامی باید در راستای نیاز‌های کشور باشد، گفت: در جلسه شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی تأکید شد دانشجویان دوره دکتری بعد از پایان دوره آموزشی و قبولی در امتحان جامع، عناوین رساله‌های خود را در قالب نظام پایش (پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه ای) انتخاب کنند.

رهایی ادامه داد: همچنین مقرر شد در جلسه بعدی شورای برنامه ریزی دانشگاه، اصلاحاتی در شیوه نامه دوره دکتری با تاکید بر سوق دادن دانشجویان به طرف انجام تحقیقات کاربردی منطبق بر نیاز‌های کشور و تخصیص امتیاز ویژه برای این نوع پایان نامه و رساله‌ها انجام شود.

انتهای پیام/

کارشناسی ارشد زمین پزشکی  به تصویب  رسید

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر