کد خبر: ۶۷۹۵۰۲۰
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
در یکصد و سیزدهمین جلسه شورا مطرح شد؛

عضو شورای تهران با اشاره به مشخص نشدن منشأ بوی نامطبوع شهر تهران گفت: از شهرداری می‌خواهم در این باره گزارشی ارائه دهد.

کاظمی/انتقاد مسجد جامعی از مشخص نشدن منشأ بوی نامطبوع تهران بعد از 10 روزبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران در یکصد و سیزدهمین جلسه شورای شهر تهران که امروز (یکشنبه ۲۳ دی ماه) برگزار شد، با بیان اینکه بیش از ۱۰ روز از انتشار غیر منتظره بوی نامطبوع در شهر تهران می‌گذرد، اظهار کرد: تاکنون هیچ گزارش رسمی از سوی متولیان رسیدگی به این موضوع به منظور روشن سازی افکار عمومی ارائه نشده است.

وی با اشاره به عدم وجود مدیریت واحد و یکپارچه برای کنترل شرایط موجود و پوشش اخبار افزود: این وضعیت موجب شد تا در همان ساعات اولیه با این پدیده طبق روال مرسوم گروهی پیشرو در فضای مجازی شروع به خبرسازی و گمانه‌زنی پی‌درپی کنند.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: در همین راستا گمانه‌زنی‌هایی همچون ترکیدگی‌های لوله فاضلاب، احتمال فعالیت‌های آتش‌فشانی و بالا آمدن گاز از چاه فاضلاب پلاسکو و شیرآبه‌های پسماند‌های آرادکوه مطرح شد.

مسجد جامعی با اشاره به زمانی که برای نخستین بار پدیده ریزگرد‌ها تجربه شد، گفت: در آن دوره به شکل شایسته به این موضوع توجه نشد و گمانه‌زنی‌های غیر اصولی موجب شد تا اصل مسئله شناسایی نشود و امروز شاهدیم این مشکل در صدر چالش‌های زیست محیطی است.

وی با بیان اینکه موضوع بوی نامطبوع با چهره بحران محیط زیستی در اخبار مطرح شد، ادامه داد: در واقع دلیل اصلی سبک اطلاع‌رسانی نادرست بوده است که به احساس عدم امنیت شهروندان در حوزه سلامت دامن زده و در واکنش ذهنی مردم به بی‌اعتماد شدن آن‌ها به مدیران منجر خواهد شد.

عضو شورای شهر تهران گفت: از شهرداری تهران می‌خواهم به عنوان متولی مدیریت بحران منشأ و منبع انتشار بوی نامطبوع را شناسایی و برای جلوگیری از تکرار آن و رفع نگرانی شهروندان گزارشی را به شورا ارائه دهد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر