کد خبر: ۶۷۹۵۰۹۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۱
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم عنوان کرد؛

ذاکریان گفت:تهیه نقشه هوشمند برای شهر قم از دیگر اقدامات شهرداری است که تدوین این نقشه با هدف مسیریابی حمل و نقل عمومی و خصوصی در شهر صورت می‌گیرد .

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم،عباس ذاکریان معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به اینکه طراحی صحیح خطوط راهنمایی و رانندگی نقش ویژه‌ای در مسئله ترافیک شهری دارد،گفت: شهر قم از نظر خطوط راهنمایی و رانندگی ضعف بسیاری دارد که برای برطرف کردن این ضعف باید خط کشی‌ها بر اساس طرح و الگو و ضوابط راهنمایی و رانندگی باشد.

وی با تأکید بر اینکه شهر قم، یک شهر زائر پذیر است و باید طرح جامع مسافر برای این شهر تدوین می‌شد،عنوان کرد: تدوین این طرح از سال گذشته آغاز شده و خروجی آن در چند ماه آینده نهایی می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه تدوین این طرح براساس افق ۱۵ ساله حمل و نقل در شهر قم، انجام می‌شود، تصریح کرد: تهیه نقشه هوشمند برای شهر قم از دیگر اقدامات شهرداری است که تدوین این نقشه با هدف مسیریابی حمل و نقل عمومی و خصوصی در شهر صورت می‌گیرد و برای آن کاربری‌های مختلفی در سطح شهر دیده شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از افزایش دوربین‌های نظارتی تا ۵ ماه آینده اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۹۰ دوربین نظارتی در شهر قم فعال هستند که با افزوده شدن ۱۱۰ دوربین نظارتی به ۲۰۰ دوربین افزایش پیدا می‌کنند.

ذاکریان با تأکید بر اینکه تخلفات رانندگی توسط این دوربین‌های نظارتی به ثبت می‌رسند،بیان کرد: سرعت بالا، عبور از چراغ قرمز، عبور از خطوط ویژه اتوبوس و گردش به راست از جمله تخلف‌هایی است که توسط دوربین‌های نظارتی شهرداری به ثبت می‌رسند.

ذاکریان خاطرنشان کرد: این طرح مطالعاتی که برای ۶ تقاطع مهم این شهر در حال انجام است، پس از اجرایی شدن آشفتگی‌های هندسی را در قم به پایان می‌رساند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم از طرح مطالعاتی حمل بار در قم خبر داد و یادآورشد: این طرح مطالعاتی که در مراحل پایانی قرار دارد برای تدوین یک سند بالا دستی در زمینه حمل بار در شهر قم است.

انتهای پیام/ح

طرح جامع مسافر در قم تدوین شد/ فعالیت ۲۰۰ دوربین نظارتی در شهر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر