کد خبر: ۶۷۹۵۴۳۴
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان گفت: ۱۵ دوربین در سطح شهر سنندج نصب شده و تخلفات رانندگی خودرو‌ها را ثبت می‌کنند.

 به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، سرهنگ رمضان نادری گفت: به زودی و با راه اندازی مرکز کنترل ترافیک امکان کنترل تخلفات سرعت هم در این شهر فراهم می‌شود.

وی با اشاره به فصل زمستان و رعایت موارد مرتبط با این فصل از سوی رانندگان وسایل نقلیه افزود: رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی در معابر درون شهری و برون شهری در این شرایط ضروری است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان اضافه کرد: رانندگان باید در این فصل از همراه داشتن تجهیزات زمستانی و سالم بودن بخاری و برف پاک کن خودروی خود مطمئن باشند.

وی با اشاره به توپوگرافی شهر‌های استان کردستان و کوهستانی بودن این استان یادآور شد: رانندگان باید توجه کنند لاستیک خودروی آن‌ها آج کافی داشته باشد، چون رانندگی با لاستیک صاف در این فصل که بارندگی باعث لغزندگی سطح خیابان و جاده می‌شود می‌تواند موجب انحراف خودرو و ایجاد تصادف شود.

سرهنگ نادری رانندگان را به رعایت مقررات، عدم استفاده از تلفن همراه و توجه به حقوق عابرین در گذرگاه‌ها توصیه کرد و گفت: رانندگان در بین خطوط حرکت کنند و در تغییر مسیر بدون عجله و با بهره از چراغ راهنما به این کار اقدام کنند.

وی با بیان اینکه استفاده از کمربند ایمنی برای ۹۹ درصد از رانندگان جا افتاده است، تاکید کرد: بستن کمربند علاوه بر راننده برای سرنشین جلو در معابر درون شهری و برای همه سرنشینان در معابر برون شهری ضروری است.

سرهنگ نادری از شهروندان سنندجی خواست در ساعت پیک ترافیک از وسیله شخصی استفاده نکنند و از وسایل عمومی برای جابجایی در سطح شهر بهره بگیرند.

انتهای پیام/م

ثبت تخلفات رانندگی در استان کردستان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر