کد خبر: ۶۷۹۵۷۴۸
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۵

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به افزایش ۱۵ میلیون مترمکعب حجم آب پشت سد زاینده‌رود نسبت به یک ماه گذشته ،گفت: زمان دقیق بازگشایی آب در جلسه وزارت نیرو مشخص می‌شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،حسن ساسانی معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به اینکه تصمیم‌گیری برای بازگشایی آب در بستر زاینده‌رود با شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده‌رود است ، اظهار داشت : براساس هماهنگی‌ها در روزهای آینده جلسه‌ای با حضور مسئولان در وزارت نیرو تشکیل می‌شود و زمان دقیق بازگشایی آب اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه حجم آب پشت سد زاینده‌رود هم اکنون به 152 میلیون مترمکعب رسیده است، افزود: با بارندگی‌های مطلوب طی روزهای اخیر میزان حجم آب سد نسبت به ماه گذشته 15 میلیون مترمکعب افزایش داشته است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان بیان کرد : امسال در فصول سرد بارش برف مطلوب بوده است و در اسفند ماه با گرمای هوا و ذوب شدن برف‌ها شاهد افزایش حجم آب پشت سد زاینده‌رود خواهیم بود.

وی افزود: با افزایش حجم آب پشت سد و تصمیم‌گیرهای وزارت نیرو که مصمم هست با پذیرفتن حداقل خطر، آب در شرق و کلانشهر اصفهان برای تامین نیاز بخش کشاورزی جریان یابد.

انتهای پیام/م

بازگشایی آب در بستر زاینده‌رود با شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده‌رود است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر