کد خبر: ۶۷۹۵۷۹۶
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۶
آیت الله جوادی آملی مطرح کرد:

آیت الله جوادی آملی گفت: آنچه در جهان کنونی به عنوان غده بد خیم مطرح است، همان بداخلاقی و غارتگری فرهنگی است.

بداخلاقی و غارتگری فرهنگی غده بدخیم جهان کنونی است/ ثروت خون جامعه استبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید در دیدار پرفسور «هنری دولهوگ»، رئیس دانشگاه کاتولیک فرانسه و هیات همراه، با بیان این که پیام مشترک انبیا الهی یکی می‌باشد و آن توحید خدا است، افزود: یعنی خدا آفریدگار نظام، انسان و جهان و حسابرس همگان است و در این حسابرسی هیچ کس با خدا شریک نیست.

آیت الله جوادی آملی اضافه کرد: حضرت عیسی (ع) مانند سایر انبیا الهی مخلوق خدا هستند و در این اضلاع سه گانه آفرینش، خلقت و حسابرسی سهمی ندارند.

وی تصریح کرد:، اما در رابطه با انسان آنچه در جهان کنونی به عنوان غده بد خیم مطرح است، همان بداخلاقی و غارتگری فرهنگی است؛ جهان را هیچ چیزی مگر انسان تهدید نمی‌کند.

وی گفت: معتقدیم انسان از خاک و روح تشکیل شده است؛ بدن که از خاک است به خاک برمی گردد؛ ولی روح نه از خاک است و نه به خاک برمی گردد؛ بلکه مجرد است؛ به همین دلیل که روح مجرد است، سال و ماه و خستگی ندارد.

این مرجع تقلید بیان کرد: انسان مانند عدل، حقیقت جاودانه دارد و تمام سرمایه و ثروت به خود انسان برمی گردد؛ انسان در دنیا جمعی و اجتماعی زندگی می‌کند؛ اما بعد زندگی بعد مرگ جمعی است نه اجتماعی.

وی با اشاره به این که این اصل را قرآن کریم بیان کرده است، افزود: انسان اولین و آخرین و میلیارد‌ها بشر، یک روزی در صحنه قیامت جمع می‌شوند؛ ولی هر کدام تنها در قیامت و برزخ زندگی می‌کنند؛ با همه این احوالات مزاحم همدیگر نمی‌شوند و نیستند و نه از کسی دیگری کمک می‌گیرند.

وی بیان کرد: این اصل کلی می‌فهماند بین خود و خدا رهاوردی داشته باشیم و آن داشتن عقیده و عمل صالح است؛ این دو اصل را حضرت عیسی (ع) و پیامبر (ص) به خوبی تبیین کردند.

آیت الله جوادی آملی افزود:، اما درباره انسان آنچه که جامع کنونی را تهدید می‌کند، فراموشی خود است؛ امام علی (ع) فرمودند: «من در شگفتم که مردم ابزاردست شان را گم می‌کنند و به سراغ رهبران الهی نمی‌روند».

وی گفت: کسی به حق خود قانع نیست، راه خود را گم کرده است؛ انبیاء الهی صراط مستقیم می‌باشند، نه راه کسی را می‌بندند و نه به بیراه می‌روند.

وی خاطرنشان کرد:، اما آنچه در جنگ اول و دوم، متاسفانه جنگ نیابتی اتفاق افتاد، راه بستن دیگران بود و از آنچه امروز در فرانسه اتفاق افتاده، متاسفیم؛ این هم نتیجه راه بستن دیگران بود، چون عده‌ای بیراه رفته اند و منجر به این حواث در منطقه، جهان و فرانسه شدند.

 ثروت خون جامعه است

این مرجع تقلید گفت: به عنوان نمونه، رهبران الهی چنین فتوا دادند که اموال و ثروت‌ها به منزله خون جامعه است؛ خون باید به همه اعضاء بدن برسد و هر عضوی به اندازه از خون سهم دارد.

وی افزود: ثروت خون جامعه است؛ اگر در دست عده‌ای باشد، بقیه فلج اند و این فلجی گاهی به صورت شورش مردمی در می‌آید.
وی اضافه کرد: انبیا الهی آمده اند تا اموال را تنظیم کنند و از این طریق جلوی شورش را بگیرند؛ اگر به رفتار عاقلانه رهبران الهی عمل شود، کدورت و تاریکی از آئینه دل می‌رود.

آیت الله جوادی آملی ادامه داد: آیینه دل اسرار عالم را نشان می‌دهد؛ بعد انسان احساس نیکی و نشاط می‌کند.

وی گفت: همه بدانند تا زنده ایم نسبت به دیگران مسئولیم، ما موظفیم با محبت الهی و رافت به دیگران زندگی کنیم. اما آن محبت و احسان کار است برای نتیجه‌ای و آن نتیجه به دو بخش تامین اجتماعی در دنیا و سعادت ابدی در آخرت تقسیم می‌شود.

انتهای پیام/ز

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر