کد خبر: ۶۷۹۶۴۵۹
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
سردار اشتری در یادواره عکس اربعین مطرح کرد؛

فرمانده ناجا گفت: در مراسم اربعین امسال هیچ حادثه تروریستی رخ نداد.

هیچ حادثه تروریستی در مراسم اربعین رخ ندادبه گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار حسین اشتری فرمانده ناجا در مراسم یادواره عکس اربعین حسینی که امروز (دوشنبه ۲۴ دی ماه) برگزار شد، اظهار کرد: شاهد هستیم که از شش سال گذشته تعداد شرکت کنندگان در مراسم اربعین امام حسین (ع) افزایش پیدا کرده و این یک برکت برای مردم و کشور است.

وی افزود: عظمتی که زائران در این مراسم می‌آفرینند، باعث قوت دل مظلومان و تحقیر ظالمان جهان می‌شود و برکات و خیرات زیادی برای جهان اسلام به همراه دارد و هر سال هم به خیل زائران افزوده می‌شود و نیروی انتظامی هم افتخار دارد که خادم زائران باشد.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به مأموریت ناجا در مراسم اربعین گفت: ما چندین مأموریت در مراسم اربعین داریم که می‌توان به ایجاد امنیت زائران و جاده‌ها و تسهیل رفت و آمد زائران اشاره کرد.

سردار اشتری گفت: امسال نیروی انتظامی حدود ۳۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم به اربعین اعزام کرد که ۲۰ هزار نفر نیروی کمکی شهر‌های دیگر و ۱۰ هزار نفر نیروی‌های انتظامی شهر‌های ایلام و کرمانشاه بودند.

وی تاکید کرد: حدود ۲ میلیون زائران و هزاران خودرو برای رسیدن به مرز‌ها و شرکت در مراسم اربعین در جاده‌ها تردد می‌کنند و امسال به لطف خداوند حدود ۶۰ درصد کاهش تصادفات را داشتیم.

فرمانده ناجا با تأکید براینکه مهم‌ترین هدف ما ایجاد امنیت است، گفت: با کمک نیروی‌های ارتش و بسیج و سپاه، امنیت به بهترین شکل ایجاد شد و امسال هیچ حادثه تروریستی در مراسم اربعین نداشتیم. البته تحرکاتی در منطقه مشاهده شد که قبل از انجام کاری خنثی شد.

وی گفت: شبی که در مهران طوفان و بارندگی رخ داد، تقریبا اکثر موکب‌ها بر اثر طوفان به هم ریخت و زائران آن شب با مشکلاتی مواجه شدند و ما نیرو‌های یگان ویژه آماده داشتیم که همه در خدمت زائران قرار گرفتند.

سردار اشتری بیان کرد: مراسم اربعین برای ما برکت است و پلیس جمهوری اسلامی ایران امروز در خدمت مردم است.

وی تصریح کرد: امروز بالاترین سرمایه ما، امنیت و اعتماد مردم به نیروی انتظامی است.

فرمانده ناجا با اشاره به افزایش اعتماد مردم به نیروی انتظامی گفت: در نظرسنجی که طی یک ماه گذشته بین ۲۰ دستگاه مختلف انجام شده است، نیروی انتظامی دومین دستگاهی بود که مردم به آن اعتماد داشتند.

سردار اشتری با بیان اینکه نیروی انتظامی بیش از ۱۳ هزار شهید تقدیم کشور کرده است، تصریح کرد: ۸ هزار شهید در جنگ تحمیلی و ۵ هزار نفر هم در تأمین امنیت تقدیم کشور شدند.

وی افزود: امروز نیروی انتظامی حافظ جان و مال و آبروی مردم است که تأیید این ادعا هم زحمتی است که مأموران ما می‌کشند و شهدایی که تقدیم کشور شده است.

فرمانده ناجا درباره شهید نورخدا گفت: این شهید برای تأمین امینت کشور، ۱۰ سال زندگی نباتی داشت و همسر این شهید ۱۰ سال از وی پرستاری کرد.

وی افزود: شهید مهدی حسینی هم از دیگر شهدای ناجا بود که در تمام عملیات‌ها پیش قدم بود و این قدر این شهید بزرگوار با جسارت و انقلابی بود که تمام کار‌های بزرگ را به تنهایی انجام می‌داد.

سردار اشتری تأکید کرد: هر قدر که پلیس مقتدر و محبوب باشد، امنیت کشور ارتقا پیدا می‌کند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر