کد خبر: ۶۷۹۶۵۰۱
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲

استاندار کردستان از تقاضای دریافت یک ونیم میلیارد دلار اعتباراز بیت رهبری برای صرف کردن در بخش‌های آب و کشاورزی خبر داد.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، بهمن مرادنیا به ظرفیت‌های عظیم استان در بخش آب، کشاورزی و محصولات پروتئینی اشاره کرد و گفت: نامه‌ای به خدمت مقام معظم رهبری نوشته ایم و در آن درخواست تخصیص اعتباری معادل یک و نیم میلیارد دلار کرده ایم تا در بخش آب، توسعه کشاورزی و افزایش تولید گوشت قرمز هزینه شود که امیدواریم مورد موافقت ایشان قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: برای سال آینده؛ اعتباری بالغ بر هزار و۷۱۴ میلیارد تومان در بودجه پیش استان بینی شده که نسبت به سال گذشته ازرشدی قابل توجه برخورداربوده است.

وی در ادامه به اعتبارات پرداخت شده توسط بانک‌ها به طرح‌های گوناگون نیز اشاره کرد و افزود: در مجموع دو هزار و۵۰۰ میلیارد تومان میزان تسهیلات پرداختی بانک‌ها بوده که می‌تواند کمک موثری به کاهش بیکاری باشد.

استاندار کردستان همچنین به اعتبارات قابل توجه در راستای احداث و تکمیل راه‌های بین شهری وروستایی نیز اشاره  کرد و افزود: امسال عملیات احداث ۴٨۰ کیلومتر راه بین شهری در دست اجرا است که برای اتمام نیازمند ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار است..

استاندار کردستان به ردیف‌های موجود در بودجه ۹٨ برای حل مشکل آب شرب شهر‌ها و روستا‌های استان نیز تاکید کرد و افزود: اعتبارات راه آهن کردستان از ۴٨ میلیارد تومان به ۱۵۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده و دولت وعده داده تا پایان سال ۹۹ سوت قطار درسنندج شنیده شود.

مرادنیا افزود: برای تکمیل کریدور شمال به جنوب در سال آینده دولت ۱۶۳ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که با اتمام تونل باغان مریوان این جاده نیز تا پایان سال آینده زیربار ترافیک می‌رود.

انتهای پیام/م

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر