کد خبر: ۶۷۹۶۸۳۴
گروه : گلستان » گرگان
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حفظ اشتغال موجود کار جهادی و تکلیف همگانی است و باید به این باور برسیم که توجه به تولید راهکار اساسی حل مشکلات اقتصادی است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، رضا رحمانی ظهر دوشنبه در مراسم افتتاح متمرکز ۳۱ طرح صنعتی گلستان در شهرک صنعتی گنبدکاووس اظهار کرد: خوشحالم که در آستانه چهل سالگی انقلاب در مراسم افتتاح طرح توسعه یک واحد تولیدی شرکت می‌کنم.

وی با بیان این که افتتاح هر واحد تولیدی، ایجاد اشتغال و روشن نگه داشتن چراغ هر واحد تولیدی کار جهادی و تکلیف است، افزود: در شرایط فعلی ایجاد هر یک شغل یک پروژه و بسیار ارزشمند است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: به همت کارآفرینان و تولیدکنندگان استان، میزان صادرات گلستان در سالجاری ۵۹ درصد افزایش داشته که بسیار بیشتر از میانگین کشوری است.

وی گفت: در اقتصاد کلان کشور مشکلاتی داشته و داریم و مردم با مشکلاتی همچون بیکاری، گرانی، فقر و محرومیت و ... مواجه اند و باید به این باور برسیم که راهکار اساسی حل همه این مشکلات توجه به تولید است.

رحمانی اضافه کرد: در شرایط فعلی که بازار با نوسان مواجه است بعضی از شغل‌ها آسیب می‌بینند باید تلاش کنیم تولید ملی را افزایش دهیم چراکه تنها راهکار حل مشکلات این حوزه همین است.

وی تصریح کرد: واقعیت این است که ما در جنگ اقتصادی قرار داریم ما به دنبال رونق تولید هستیم چراکه اعتقاد داریم افتتاح پروژه‌های تولیدی و اقتصادی پیروزی ما در جنگ اقتصادی را رقم می‌زند.

وی تاکید کرد: حفظ اشتغال، تواید و وضع موجود کارخانه‌ها از تاکیدات رهبری و برنامه‌های دولت است.

رحمانی متذکر شد: برای تقویت این حوزه به ابلاغ نیاز نداریم بلکه حفظ اشتغال و تولید یک تکلیف است و همه باید به تحقق آن کمک کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این که در حمایت از تولید محدودیت نداریم، بیان کرد: دولت در تدوین بودجه جاری ۹۸ انقباظی عمل کرد، اما اعتبارات حمایت‌های اجتماعی، فقرزدایی، تولید و اشتغال را افزایش داد.

رحمانی اضافه کرد: سفر رئیس جمهور تاثیر اساسی در توسعه گلستان خواهد داشت و پروژه‌های زیربنایی اجرایی می‌شود.

 

انتهای پیام/پ

سفر هیئت دولت به گلستان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر