کد خبر: ۶۷۹۷۰۶۱
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۸

طی بیانیه‌ای از سوی هیئت داوران مسابقه طراحی پلاسکوی نو، برندگان مسابقه و طرح‌های شایسته اجرا مشخص شدند.

برندگان مسابقه طراحی پلاسکوی نو مشخص شدندبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، هئیت داوران مسابقه طراحی پلاسکوی نو طی بیانیه‌ای ضمن تشریح اقدامات انجام شده در جلسه انتخاب طرح‌های برتر؛ سه طرح برتر مورد نظر هیات داوران را انتخاب کرد.

در بخشی از این بیانیه‌ای آمده است:

جلسه داوری مسابقه پلاسکو نو در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ در معاونت توسعه ساختمان و انرژی، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی (کارفرما) با حضور اعضاء تشکیل و تعداد ۸۱ طرح دریافت شده، بررسی شدند.

در ابتدای جلسه در راستای رعایت بند ۲۳ بخش ۴ آیین نامه جامع برگزاری مسابقات معماری و شهرسازی، مدیر مسابقه نتیجه بررسی طرح‌ها در انطباق با برنامه مسابقه را به همراه طرح‌های خارج از ضوابط و برنامه مسابقه به استحضار داوران محترم رسانید.

در ادامه هیئت داوران در خصوص روش داوری اجماع کرده و پس از سه بار رأی گیری به روش حذفی تصمیم گرفتند که در مرحله نهاییِ از بین ۱۳ طرح راه یافته به این مرحله، ارزیابی را به صورت رأی مخفی برای انتخاب ۱۰ طرح برتر امتیازدهی کنند.

طرح‌های ذیل به ترتیب رتبه اول تا سوم را احراز کردند:

رتبه اول: طرح به شماره mmbdzeuq به لحاظ خلاقیت، پاسخگویی مناسب به برنامه، اجرائی بودن و عطف نظر هنرمندانه به حادثه دلخراش پلاسکو

رتبه دوم: به صورت مشترک

الف: طرح شماره f. ۶۶ evxaq به لحاظ پاسخگویی مناسب به برنامه و خلاقیت ویژه در برخورد امروزین با موضوع پروژه

ب: طرح شماره ufjge ۸ p. ۸ به لحاظ پاسخگویی مناسب به برنامه و توفیق در دستیابی به حجمی بنیادین و قابل تعریف در مجموعه شهری با توجه به الگوی اولیه ساختمان پلاسکو

رتبه سوم: طرح شماره ۳۶ u. ۴ kfnn به لحاظ ایده‌ای متفاوت و خلاقانه در مقیاس یک ساختمان بلند مرتبه با تداعی هویت بازار ایرانی و همچنین به عنوان یک عنصر شهری که در مقیاس وسیع قابل مشاهده و قرائت است.

بنا به توصیه هیئت داوران، رتبه اول و رتبه دوم (الف؛ و ب) قابلیت اجرا شدن را دارند.

طرح‌های شماره: imp ۷ xeid و b. ۷ xhreyd و jjft ۷ tav و afo ۹ nivr و ikcevcwz و f. ۵۱ ctyxw و vhozrxso (بدون اولویت) حائز شرایط دریافت کمک هزینه مقرر در برنامه، هستند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر