با صدور بیانیه ای؛

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی بازداشت مرضیه هاشمی را محکوم کرد

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای بازداشت مرضیه هاشمی خبرنگار پرس تی وی را محکوم کرد.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی بازداشت مرضیه هاشمی را محکوم کردبه گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با انتشار بیانیه‌ای، نسبت به بازداشت غیرقانونی مرضیه هاشمی، خبرنگار پرس تی وی، واکنش نشان داده است. متن بیانیه از این قرار است:

موج فزاینده اعتراضات علیه بازداشت روزنامه نگار و مستندساز پرس تی وی خانم مرضیه هاشمی، یکشنبه ۱۳ ژانویه ۲۰۱۹ در فرودگاه سنت لوئیز لمبرت امریکا توسط پلیس FBI فضای رسانه‌های داخلی و بین المللی را فرا گرفت.

این بانوی افریقایی الاصل و تبعه و شهروند آمریکا که با اندیشه‌های امام خمینی رحمه الله علیه به اسلام تشرف یافته و خبرنگار و مجری و مستندساز شبکه بین المللی پرس تی وی و مقیم ایران می‌باشد، بدون اطلاع قبلی و ارسال احضاریه قانونی و تفهیم اتهام، غیر قانونی کماکان در زندان و در شرایط سخت تحریمی به سر می‌برد.

پلیس نژاد پرست ایالات متحده، طبق سنت مرسوم در برخورد با رنگین پوستان و بدون توجه به مصونیت سیاسی این خبرنگار مسلمان انقلابی و رنگین پوست؛ ایشان را از حق طبیعی دفاع از خود محروم نموده است.

به رغم اطلاع از منش انقلابی این بانوی عفیف و محجبه، مامورین اقدام به کشف حجاب ایشان میکنند.

مدعیان حقوق بشر و شهروندی به سبک نظام لیبرال دموکراسی به رغم اینکه دادگاه ایالت متحده و هیئت ژوری، تا کنون از اعلام جرم ایشان امتناع ورزیده و فقط ایشان را بعنوان «شاهد مطلع» در تحقیقاتی که هنوز ماهیت آن معلوم نیست متهم نموده و زندانی کرده است.

اینک بر تمام آزادیخواهان و مدافعان حقوق انسانی است که فریاد خود را بر سر بی قانونی و افسارگسیختگی نظام حاکمه آمریکا و دستگاه اطلاعاتی آن بلند کنند و نسبت به افشا فهرست طولانی جنایاتی از این دست، سکوت رسانه‌ای و خبری را شکسته و استیفاء حقوق بشر و اصحاب رسانه را مطالبه کنند.

پرونده سیاه دستگاه‌های اطلاعاتی سیا و موساد همواره در کشور‌ها با رصد کردن جریان‌ها و شخصیت‌های انقلابی پروژه خشونت و حذف فیزیکی آنان را دنبال میکنند.

محاسباتی غلط از این دست از یک دستگاه اطلاعاتی آمریکا نه تنها از موج نفرت از نظام سرمایه داری کم نکرده است بلکه طوفان اعتراض داخل و بیرون از مرز‌های این کشور را به حرکتی مهار ناپذیر و رو به رشد مبدل کرده است.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی، این اقدام نژاد پرستانه و خلاف قوانین انسانی و کنوانسیون‌های بین المللی را محکوم و با پیوستن به کمپین بین المللی «مرضیه هاشمی آزاد باید گردد» پی گیری مجددانه دستگاه دیپلماسی کشور، رسانه ملی و سازمان‌های مردم نهاد را تا آزادی کامل ایشان خواهان است.

انتهای پیام/
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار