کد خبر: ۶۸۰۵۵۲۲
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۹
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان؛

باید اولویت اول دستگاه‌های اجرایی در تعمیرات ساختمان اداری مناسب سازی برای جانبازان و معلولان باشد.

مناسب سازی ابنیه و تاسیسات برای جانبازان و معلولانبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: شهرداری‌ها باید ضوابط مرتبط با مناسب سازی اماکن مسکونی را در هنگام صدور پروانه ساختمانی مورد کنترل و نظارت قرار دهند و در هنگام صدور پایان کار مجدد به این امر مهم توجه کنند.

علی اوسط اکبری مقدم با اشاره به اینکه گواهی تایید مهندس ناظر توسط سازمان نظام مهندس صادر می‌شود، افزود: صدور این گواهی منوط به مناسب سازی است و در غیر اینصورت تخلف برای مهندس ناظر در نظر گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرداری‌ها اقدامات خوبی در زمینه مناسب‌سازی پیاده‌روسازی‌های جدید انجام داده‌اند، گفت: باتوجه به مشکلاتی که در حال حاضر شهرداری‌ها با آن دست به گریبان هستند از طریق منابع تملک دارایی‌های سرمایه‌ای جهت سرعت بخشیدن برای مناسب سازی فضای مراکز شهرستان‌ها کمک شود.

اکبری مقدم با اشاره به اینکه هر ساله بودجه‌ای برای ادارات مختلف جهت تعمیرات دیده می‌شود افزود: با منابع اندک می‌توان مناسب‌سازی فضای ادارات را انجام داد تا جانبازی که برای نظام خدمت کرده اند و عزیزانی که دچار مشکلات جسمانی هستند با چالش کمتری مواجه شوند.

وی افزود: باید کارگروه متشکل از نمایندگان دفتر فنی، نظام مهندسی، بهزیستی و ادارات مرتبط جهت بازدید مستمر از فضای ادارت در یک بازه زمانی معین تشکیل شود.

در پایان معاون هماهنگی امور عمرانی از اداره نوسازی مدارس و آموزش پرورش خواست تا مدارس چند طبقه به ویژه درمراکز شهرستان‌ها که در حال احداث هستند را ملزم به آسانسور نفربر کنند.

انتهای پیام/آ

مناسب سازی پیاده رو ها برای معلولان و جانبازان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر