کد خبر: ۶۸۱۰۶۸۹
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۰
۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۰
کد خبر : ۶۸۱۰۶۸۹
رئیس سازمان نظام پرستاری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد؛

دالوندی گفت: سامانه ثبت ملی پرستاران با هدف تعیین وضعیت نیروهای پرستاری راه‌اندازی شده است.

علت تاخیر برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای در پرستاری/ سامانه ثبت ملی پرستاران راه اندازی شداصغر دالوندی رئیس سازمان نظام پرستاری ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: سامانه ثبت ملی پرستاران با هدف تعیین وضعیت نیروهای شاغل در مراکز درمانی و بیمارستان‌های سراسر کشور راه اندازی شده است؛ امور مربوط به ثبت نام و ثبت مشخصات و وضعیت پرستاران بر عهده وزارت بهداشت است.

وی ادامه داد: در این سامانه وضعیت اشتغال پرستاران از قبیل طرحی بودن و استخدام آنها در بیمارستان‌های سراسر کشور تعیین می‌شود و  اشتغال پرستاران در بخش‌های دولتی یا خصوصی معین می‌شود.

هدف از راه‌اندازی سامانه ثبت ملی پرستاران

دالوندی اظهار کرد: این سامانه با هدف تعیین کمبود نیروی پرستار یا تعداد پرستاران بیکار در سراسر کشور راه‌اندازی شده است.

رئیس سازمان نظام پرستاری ایران اضافه کرد: وزارت بهداشت برای راه‌اندازی سامانه ثبت ملی پرستاران از سازمان نظام پرستاری درخواست کمک نکرده است به همین دلیل تمام کارهای این سامانه به وسیله معاونت پرستاری وزارت بهداشت انجام می‌شود.

وی درباره آزمون صلاحیت حرفه‌ای در پرستاری گفت: به دلیل موضوعات جزئی درباره تعیین مجری برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ا‌ی با وزارت بهداشت اختلاف نظر داریم و فعلا این طرح متوقف شده است.

دالوندی تأکید کرد: در آینده‌ای نزدیک درخواست خود را برای تشکیل مجدد شورای صلاحیت حرفه‌ای به سرپرست وزارت بهداشت اعلام می‌کنیم تا این طرح از بلاتکلیفی درآید و وظایف سازمان نظام پرستاری و وزارت بهداشت به طور دقیق تعریف شود.

ضرورت تعیین  شاخص‌های آزمون صلاحیت حرفه‌ای 

رئیس سازمان نظام پرستاری ایران بیان کرد: پس از برگزاری جلسات صلاحیت حرفه‌ای باید شاخص‌های آزمون صلاحیت حرفه‌ای برای داوطلبان جدید الورود و فارغ التحصیلان جدید مشخص شود زیرا هیچ کدام از این شاخص‌ها را برای سازمان نظام پرستاری شناخته شده نیست.

وی گفت: آزمون صلاحیت حرفه‌ای ویژه پرستاران برای تعیین وضعیت آنها و مشخص شدن صلاحیت‌شان برای اشتغال در حرفه پرستاری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سراسر کشور انجام می‌شود تا اگر فردی از نظر روحی و روانی شرایط انجام این کار را ندارد در این شغل مشغول به فعالیت نشود.

دالوندی یادآوری کرد: من از اعضای کمیسیون تلفیق درخواست دارم تاهنگام تعیین بودجه، مشکلات تأمین صلاحیت پرستاران در زمینه اجرای طرح توسعه خدمات پرستاری، کمبود شدید نیرو و فشار بالای کاری را فراموش نکنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر