کد خبر: ۶۸۱۱۹۸۱
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان زندان ها مطرح کرد؛

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان زندان های کشور گفت: میانگین سرانه فضای زندان های کشور به ازای هر نفر هشت و نیم متر مربع است از این رو سازمان امور زندان های کشور مکلف شده این رقم را به ۱۱۵ متر مربع افزایش دهد.

شاخص زندان های خراسان شمالی از میانگین کشوری بالاتر استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد، خسرو قهرمانی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان زندان ها امروز در آیین تکریم و معارفه مدیرکل زندان های خراسان شمالی با بیان اینکه سرانه فضای زندان های خراسان شمالی به ازای هر نفر بیش از ۱۴ متر مربع است، گفت: در حال حاضر میانگین سرانه فضای زندان های کشور به ازای هر نفر هشت و نیم متر مربع است از این رو سازمان امور زندان های کشور مکلف شده این رقم را به ۱۱۵ متر مربع افزایش دهد.

وی افزود: باتوجه به ارزشی که هر انسان به عنوان اشرف مخلوقات دارد، توسعه فیزیکی زندان ها در دستور کار قرار دارد چرا که معتقدیم زندان برای مجازات نیست بلکه مکانی برای تربیت انسان ها است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان زندان ها گفت: قطعا هر انسانی ظرفیت تغییر و شروع دوباره برای ورود به جامعه را دارد، بنابراین باید جایگاه افراد حفظ شود.

وی تشکیل سازمان زندان ها را یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اعلام کرد و افزود: سازمان زندان ها به عنوان یکی از ارکان مهم اجرای مجازات کشور وظیفه اجرای مجازات حبس را برعهده دارد اما هدف اصلی در زندان انسان سازی است.

قهرمانی باتوجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب، سازمان زندان ها به عنوان یکی از دستگاه های پیشرو در کاهش آسیب های اجتماعی است.

وی بیان کرد:خراسان شمالی در برخی از میانگین ها ، از میانگین کشوری و همچنین جهانی بالاتر است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان زندان ها در ادامه گفت: افراد و حکومت های طاغوتی که ادعای حمایت از حقوق بشر را دارند باید بدانند اصل حقوق بشر در اسلام بیان شده و حفظ کرامت انسانی نشانه احترام به حقوق بشر است.

در این مراسم با تجلیل از خدمات پژمان پروین، مجتبی محمدی به عنوان مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان شمالی معرفی شد.
انتهای پیام / ب

شاخص زندان های خراسان شمالی از میانگین کشوری بالاتر است

 
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر