کد خبر: ۶۸۱۴۲۳۳
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳
۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳
کد خبر : ۶۸۱۴۲۳۳
گروه : همدان » همدان

رئیس انجمن موسیقی استان همدان گفت: جشنواره «شب‌های موسیقی هگمتانه» از ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه در استان برگزار می‌شود.

برگزاری جشنواره شب موسیقی هکمتانه در همدانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، علی آقامحمدی، رئیس انجمن موسیقی استان همدان به برگزاری «شب‌های موسیقی هگمتانه» در استان اشاره کرد و افزود: امسال در راستای شناسایی، پرورش و تقویت استعداد‌های خلاق و پاسداشت موسیقی ناب ایرانی، انجمن موسیقی استان همدان با همکاری اداره ارشاد اسلامی استان، بیست و یکمین جشنواره و همایش موسیقی فجر استان در قالبی جدید و با عنوان «شب‌های موسیقی هگمتانه» برگزار خواهد کرد.
وی با بیان اینکه این جشنواره از ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه و در محل پردیس موسیقی استان فرهنگسرای ابن سینا در بلوار مفتح اجرا می‌شود افزود: انجمن موسیقی استان در نظر دارد به برگزاری همایش گروه‌ نوازی با رویکرد احترام به شنونده ایرانی در استفاده از شعر و موسیقی ناب و معرفی هنرمندان شاخص این عرصه به شهروندان بپردازد.
رئیس انجمن موسیقی استان همدان با اشاره به اینکه افتتاحیه همایش در روز ۲۴ بهمن‌ ماه و در محل سالن اصلی مجتمع فرهنگی و هنری ابن سینا خواهد بود، گفت: در ایام برگزاری این همایش همه‌ روزه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ میزبان علاقمندان به فرهنگ و هنر ناب موسیقی خواهیم بود.
آقا محمدی افزود: به همین منظور علاوه بر اجرای گروه‌های موسیقی استانی، چندین کارگاه آموزشی با حضور اساتید و بزرگان موسیقی استان و کشور و همچنین رونمایی و نقد و بررسی آثار فاخر هنرمندان استان در این مجتمع فرهنگی برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: فراخوان شرکت در این جشنواره به تمام گروه‌های موسیقی استان ارسال شده و از گروه‌های حائز شرایط در شاخه‌های مختلف مندرج در فراخوان دعوت شده با ارسال مدارک و آثار خود و شرکت در این رویداد هنری در اعتلای هنر موسیقی استان و ارتقای کیفیت اجرا‌های صحنه‌ای مشارکت کنند.
رئیس انجمن موسیقی استان همدان با اشاره به ساختار این همایش بزرگ موسیقی سنتی استان اظهار کرد: این همایش در چهار بخش گروه‌نوازی موسیقی کلاسیک، گروه‌نوازی موسیقی اصیل ایرانی، گروه‌نوازی موسیقی مقامی و تلفیقی و گروه‌نوازی موسیقی پاپ اجرا خواهد شد.

آقا محمدی با تاکید بر اینکه ۱۲ بهمن ماه آخرین مهلت ارسال مدارک متقاضیان شرکت در این همایش است گفت: این افراد باید فرم ثبت‌نام، بیوگرافی سرپرست گروه، عکس گروه، متن اشعار تایپ شده، نمونه تصویری براساس قواعد مشخص شده از سوی شورای فنی همایش را در ساعات اداری به صورت حضوری به دفتر دبیرخانه همایش تحویل داده و یا از طریق پست پیشتاز به نشانی دفتر دبیرخانه در مجتمع فرهنگی هنری ابن سینا ارسال کنند.
وی با تاکید براینکه سرپرستان گروه‌ها و هنرمندان موسیقی متقاضی باید به نکات مهم نحوه ارسال مدارک مورد نیاز خود در فراخوان توجه کافی داشته باشند، ادامه داد: به گروه‌های شرکت‌کننده در جشنواره مبلغی به عنوان ورودی اختصاص داده خواهد شد و با توجه به تصمیم شورای فنی همایش مبنی بر فروش بلیت برای اجرای گروه‌ها بخشی از درآمد حاصله نیز به گروه‌ها اختصاص داده می‌شود.

رئیس انجمن موسیقی استان همدان تاکید کرد:پس از بررسی مدارک و آثار رسیده به دبیرخانه همایش، ۱۵ بهمن ماه آثار منتخب اعلام شده و قرعه کشی و تعیین زمانبندی و تاریخ اجرای گروه‌ها نیز در روز ۱۸ بهمن ماه انجام خواهد گرفت.
انتهای پیام/ب

جشنواره شب موسیقی هگمتانه در همدان برگزار می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر