کد خبر: ۶۸۱۵۱۰۷
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۸

مدیرکل امور روستایی و شورا‌های استانداری بوشهر گفت: در دهه مبارک فجر امسال ۱۴۰ طرح در روستا‌های این استان با اعتبار ۳۸۰ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد.

۱۴۰ طرح در روستا‌های استان بوشهر آماده بهره‌برداری استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، فاطمه دهقانی بیان داشت: طرح‌های افتتاحی که عمده آن‌ها اشتغالزایی، عمرانی، ساختمان دهیاری ها، آسفالت معابر و فرهنگی تنها از محل اعتبارات ارزش افزوده و آلایندگی در اختیار دهیاری‌ها اجرا شده و جدای از طرح‌های دیگر ادارت و نهاد‌های مرتبط در روستاهاست.

ویادامه داد: در بخش مرکزی گناوه هفت طرح با اعتبار ۱۵ میلیاردریال، بخش ریگ هشت طرح ۱۸ میلیارد ریال، بخش مرکزی دیلم سه طرح با پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال و امام حسن سه طرح با هفت میلیاردریال در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به بهره برداری می‌رسد.

مدیرکل امور روستایی و شورا‌های استانداری بوشهر گفت: اشتغال در روستا‌ها که دولت تدبیر و امید و استاندار بوشهر بر آن تاکید وافر دارند، یکی از مباحث اصلی و اولویت دار در این مدیریت است.

وی افزود: تکمیل طرح‌های نیمه تمام ازدیگر برنامه‌های اصلی و اولویت دار در روستا‌های استان بوشهر به شمار می‌رود.

دهقانی بیان کرد: سرکشی مستمر از روستا‌ها نیز از برنامه‌های اولویت دار است که در چندین نشست آن استاندار بوشهر حضور یافته اند.

دهقانی افزود: توجه به آموزش دهیاران که خواسته خود آنان بوده از دیگر برنامه‌های اولویت دار است و طبق برنامه ۱۷ دوره بودجه نویسی، عوارض و معاملاتی پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: ۲۴ روستای استان بوشهر در طرح گردشگری قرار دارند که در دیلم روستای حصار و گناوه هم جزیره جنوبی و شمالی درنظرگرفته شده است.

مدیرکل امور روستایی و شورا‌های استانداری بوشهر گفت: در حوزه گردشگری سعی شده تا گفتمان آن را در دهیاران و مردم روستا‌های استان که نقشی مهم در اشتغال پایدار در این مناطق دارد ایجاد کنیم.

وی یادآورشد: ۱۰ نمایشگاه فصلی عرضه محصولات بومی و صنایع دستی در ۱۰ شهرستان استان که کمک به درآمدزایی و اقتصاد مردم روستا داشته، سال جاری دایر شده است.

انتهای پیام/م

۳۸۰ میلیارد ریال طرح در روستا‌های استان بوشهر به بهره برداری می‌رسد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر