کد خبر: ۶۸۱۸۸۱۳
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد مدارس این شهرستان پس از پیروزی انقلاب اسلامی احداث شد.

احداث ۹۰ درصد مدارس لردگان پس از پیروزی انقلاببه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، محمد خالدی نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون و با گذشت ۴۰ سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، افزون بر ۳۶۳ روستای این شهرستان دارای مدرسه است.

وی افزود: بیش از ۹۰ درصد مدارس لردگان، پس از پیروزی انقلاب اسلامی احداث شد.

خالدی با بیان اینکه آمار و ارقام خدمات انقلاب اسلامی در ۴۰ سال گذشته در سطح ملی و استانی قابل مقایسه با رژیم پهلوی نیست اضافه کرد: انقلاب اسلامی در شاخص‌ها و زیرساخت‌های مختلف زیربنایی، روبنایی، نیروی انسانی، آب، برق، گاز، تلفن، راه‌های ارتباطی، خدمات، رفاهیات، آموزش و پرورش، آموزش عالی، دانشگاه‌ها، مسکن و کشاورزی، و تحول در امور علمی، فرهنگی، هنری، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی رشد چشمگیری در سطح کشور، چهارمحال و بختیاری و به ویژه شهرستان لردگان داشت.

وی گفت: به عنوان مثال، در رژیم سابق و حتی سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی، پزشکان هندی در چهارمحال و بختیاری و لردگان حضور چشمگیری داشتند، اما در حال حاضر نه تنها خبری از پزشکان هندی نیست، بلکه علاوه بر چهارمحال و بختیاری، فقط از شهرستان لردگان سالانه حدود ۳۰ دانشجوی پزشکی وارد دانشگاه‌ها می‌شود.

خالدی با اشاره به ظرفیت‌های متعدد و نیروی انسانی متخصص در چهارمحال و بختیاری و شهرستان لردگان افزود: تسهیل در شرایط و تسریع در امور سرمایه گذاری برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی به منطقه ضرورت دارد.

وی تأکید کرد: مجلس شورای اسلامی برای حمایت از سرمایه گذاری در نقاط مختلف کشور، آماده همکاری با دولت و بخش خصوصی است.

لردگان با بیش از ۱۹۰ هزار نفر جمعیت، از شهرستان‌های ۹ گانه چهارمحال و بختیاری است که مرکز آن (شهر لردگان) در فاصله ۱۶۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان قرار دارد.

انتهای پیام/ش

۳۶۳ روستای شهرستان لردگان دارای مدرسه است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر