کد خبر: ۶۸۱۸۸۳۹
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
رییس اداره گاز شهرستان هریس ؛

رییس اداره گاز شهرستان هریس با اتمام عملیات گازرسانی به ۱۰ روستای باقی مانده شهرستان تا اواخر سال آینده ۱۰۰ درصد جمعیت شهرستان از گاز طبیعی بهره مند می‌شود.

بهره مندی ۱۰۰ درصدی شهرستان ورزقان از گاز طبیعیبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز، رنجبر رییس اداره گاز شهرستان هریس با اشاره به اینکه شرکت گاز در راستای تحقق شعار اصلی انقلاب مبنی بر توسعه عدالت اجتماعی و رفاه عمومی و محرومیت زدایی فعالیت می‌کندگفت: از سال ۷۴ با احداث ۸۰۰ کیلومتر خطوط انتقال، تغذیه و شبکه توزیع و ۱۶ ایستگاه تقلیل فشار در سطح شهرستان هریس و گازرسانی به ۵ شهر و ۸۰ روستا ۱۰۰ درصد خانوار شهری و ۹۸ درصد خانوار روستایی شهرستان هریس از نعمت گاز طبیعی برخودار شدند.

وی افزود: با برخورداری شهرک صنعتی بیلوردی و ناحیه صنعتی زرنق و ۴۷ واحد صنعتی عمده در مجاورت اتوبان تبریز - اهر و ۷ جایگاه سی ان جی در شهرستان از گاز طبیعی، با شروع عملیات گازرسانی به صنایع جاده قدیم خواجه - تبریز تمام کوره‌های آجرپزی منطقه و صنایع این مسیر هم در سال ۹۸ تحت پوشش گاز طبیعی قرار خواهند گرفت.

وی افزود: به واسطه توسعه خطوط، تعمیر و نگهداری و تقویت خطوط و ایستگاه‌های مورد بهره برداری، شهرستان هریس از نظر تامین گاز در یک شرایط مناسب در استان قرار دارد.

رنجبر همچنین از گازرسانی به نیروگاه هریس به عنوان یکی از طرح‌های مهم شهرستان هریس خبرداد و افزود: با پایان خط انتقال گاز این نیروگاه و اتمام مراحل پایانی احداث ایستگاه مترینگ، این نیروگاه قادر خواهد بود در تابستان ۹۸ و اوج پیک مصرف برق، وارد مدار شود.

 

انتهای پیام/ش

اتمام عملیات گازرسانی به ۱۰ روستای شهرستان هریس

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر