کد خبر: ۶۸۲۰۹۲۳
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۴
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست:

معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست کشور، با انتقاد از صید ترال کف در دریا گفت: به شیلات این موضوع را تذکر دادهایم؛ صید ترال کف در دنیا منسوخ شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست در جریان سفر به هرمزگان گفت: در برخی نقاط ساحلی بندرعباس نمی‌توانیم پرچم آبی را که نماد عاری از آلودگی است، نصب کنیم.

معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست کشور گفت: برای تمام امور نیاز به مشارکت بخش خصوصی داریم و باید از حضور بخش خصوصی حمایت کرد. همچنین وی افزود: در تصفیه‌خانه بندرعباس، بازسازی به صورت فاز به فاز انجام می‌شود و نمی‌توان مانند سایر کشورها، این تصفیه‌خانه را به‌طور کامل تعطیل کنیم و تصفیه‌خانه جدید بسازیم.

فرشچی بیان کرد: منابع آلودگی دریا و ساحل فقط با پساب فاضلاب آلوده نمی‌شود و آب‌شیرین‌کن‌ها، و صنایع نیز در این آلودگی نقش دارند و منجر به شکوفایی جلبکی در منطقه ساحلی می‌شوند.

وی گفت: وزارت کشور، وزارت بهداشت و محیط زیست تفاهم‌نامه‌ای امضا کردند که پرچم آبی را در سواحل عاری از آلودگی نصب کنند.

معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست کشور، با انتقاد از صید ترال کف در دریا گفت: به شیلات این موضوع را تذکر داده‌ایم که صید ترال کف در دنیا منسوخ شده است.

معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست کشور تاکید کرد: تملک برخی از سواحل توسط برخی نهاد‌های دولتی تصرف می‌شود.

وی با بیان اینکه سایت‌های پرورش میگو پیوست زیست محیطی دارند، اظهار داشت: پس از اخذ مجوز، باید بازرسی مداوم صورت بگیرد و اگر باید پلمپ شود، اعلام می‌کنند منجر به بیکاری می‌شود و فرصت دهید تا مشکلات برطرف شود.

فرشچی گفت: آمایش سرزمین از سال‌ها قبل در هرمزگان آغاز شده، اما عملیاتی نشده است. همچنین وی افزود: ۶۵ درصد از توسعه کشور در استان‌های ساحلی تمرکز دارد.

معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست کشور همچنین در خصوص مسئله ایجاد گارد ساحلی گفت: استان هرمزگان، استان پایلوت برای ایجاد گارد ساحلی است. وی افزود: نهاد‌های مختلف و مردم باید مطالبه حفظ محیط‌زیست را داشته باشند.

فرشچی گفت: به غیر از فاضلاب، گنداب‌ها و مانداب‌ها در سطح شهر عامل بوی تعفن در برخی مناطق شهری است.

وی مطالعه طرح جامع حفظ محیط‌ زیست هرمزگان، اجرای طرح گارد ساحلی، آمایش و پهنه‌بندی استان و پرچم‌گذاری در ساحل را مورد تاکید قرار داد و گفت: شهرداری باید همکاری برای نصب پرچم داشته باشد.

انتهای پیام/ح

هرمزگان پایلوت اجرای گارد ساحلی است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر