کد خبر: ۶۸۲۳۳۹۷
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان صورت گرفت؛

به دلیل افزایش کلاهبرداری‌های رخ داده در سایت دیوار، پلیس فتا خواستار مسدود شدن این سایت شد.

پلیس فتا خواستار مسدود شدن سایت دیوار شد/ ۹۸ درصد کلاهبرداری‌ها متعلق به سایت دیوار استبه گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با توجه به تخلفات متعددی که در سایت دیوار رخ داده است، پرونده‌ای در خصوص مسدود شدن این سایت و جلوگیری از فعالیت آن تشکیل شد و مقرر شده تا این سایت با حکم قضایی مسدود شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی منتظری دادستان کل کشور درباره مسدود شدن سایت دیوار، اظهار کرد: پرونده این موضوع ظاهراً  روز سه‌شنبه (16 بهمن ماه) ارجاع شده و دادسرا به آن رسیدگی می‌کند.

کشانده شدن کلاهبرداری‌های فضای مجازی به فضای حقیقی توسط دیوار

سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی پایتخت در گفتگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره سایت دیوار و کلاهبرداری‌هایی که در آن رخ می‌دهد، اظهار کرد: فضای مجازی علاوه بر تبادل اطلاعات، بستر و زمینه وقوع جرایم و سوءاستفاده برخی از افراد سودجو را فراهم کرده است.

وی با اشاره به افزایش سرقت و کلاهبرداری از شهروندان در حوزه فضای مجازی افزود: برخی از شهروندان که آموزش‌های لازم و مناسب را در زمینه استفاده از فضای مجازی و چگونگی فعالیت در سایت‌های تبلیغاتی را آموزش ندیده‌اند، طعمه افراد سودجو قرار می‌گیرند.

سردار لطفی با اشاره به اینکه سایت‌های دیوار، شیپور و غیره محلی برای تبلیغات آگهی‌های بازرگانی کالا‌ها هستند، تصریح کرد: در پی انتشار آگهی‌های تبلیغاتی، برخی افراد سودجو با استفاده از شیوه‌های مختلفی به کلاهبرداری از شهروندان اقدام می‌کنند و حتی این موضوع از فضای مجازی به فضای حقیقی نیز کشیده شده است و در برخی از پرونده‌ها نیز ما شاهد زورگیری و خفت‌گیری هستیم.


بیشتر بخوانید: تذکر جدی پلیس فتا به شیپور و دیوار


وی با بیان اینکه انشار آگهی‌های دروغین با شرایط ایده‌آل و استثنایی یکی از شیوه‌های رایج کلاهبرداری در این سایت‌ها است، افزود: در این شیوه افراد با انتشار آگهی‌های تبلیغاتی مانند فروش خودرو با قیمتی کمتر از قیمت بازار و به قصد اغوای مشتری، گزینه‌هایی نظیر تحویل فوری خودرو، تحویل در مقابل درب منزل، پیش فروش اقساطی و غیره را در نظر می‌گیرند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: در شیوه دیگر کلاهبرداری در سایت‌های تبلیغاتی، افراد سودجو درخواست دریافت مبلغ پیش‌فروش را از مشتریان می‌کنند، به عنوان مثال فرد سودجو در ابتدا از خریدار واریز مبلغ ۱۰۰ هزار تومان را درخواست می‌کند و پس از مدت کوتاهی و بدون آن که جنسی به خریدار تحویل دهد، این مبلغ را افزایش می‌دهد.  حال تصور کنید که فرد سودجو از چندین نفر چنین مبالغی را طلب می‌کند و با این شیوه میلیون‌ها تومان از شهروندان کلاهبرداری می‌شود.

پلیس فتا خواستار مسدود شدن سایت دیوار شد/ ۹۸ درصد کلاهبرداری‌ها متعلق به سایت دیوار است

وی افزود: در شیوه دیگر، فرد سودجو پس از به اشتراک گذاشتن آگهی فروش اجناس خود در سایت‌های تبلیغاتی، از خریدار درخواست ارسال تراکنش مالی می‌کند و به بهانه اینکه مطمئن شود خریدار واقعا قصد خرید اجناسش را دارد، پس از دریافت تراکنش مالی از وی، خریدار را به ملاقات حضوری دعوت می‌کند و از او می‌خواهد که بخشی از مبلغ کالا را برایش کارت به کارت کند و خریدار را به این دلیل پای دستگاه عابربانک می‌کشاند و در موقعیتی مناسب کارت بانکی و وسایل شخصی از قبیل ساعت مچی و تلفن همراه خریدار را با ترفند زورگیری به سرقت می‌برد.

سردار لطفی گفت: همچنین برخی از افراد سودجو با انتخاب تصادفی آگهی‌های سالم در سایت دیوار، با فروشنده برای خرید کالای آگهی شده قرار ملاقات می‌گذارند و پس از حاضر شدن در محل ملاقات به بهانه امتحان و ارزیابی کالای آگهی شده به عنوان مثال یک دستگاه خودرو، از فروشنده درخواست می‌کنند که به آن‌ها اجازه دهد که پشت فرمان خودرو بنشینند تا در اطراف محل ملاقات یک دوری بزنند و کیفیت خودرو فروشی را بررسی کنند و در این حین با استفاده از غفلت فروشنده در یک چشم برهم زدن خودرو مالباخته را به سرقت می‌برند.

وی با بیان اینکه بدل اندازی از دیگر شیوه‌های بروز این تخلفات است، افزود: با توجه به بستر‌های وقوع جرم در این حوزه، مدیران سایت دیوار نسبت به کنترل این فضا ناتوان ظاهر شدند و از طرفی این موضوع که کدام آگهی سالم و کدام ناسالم است، برای کاربر به صورت واضح مشخص و قابل رویت نیست.

بررسی موضوع در شورای فرماندهان پلیس پایتخت

رئیس پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه این موضوعات در جلسات شورای هماهنگی روسای پلیس پایتخت به ریاست سردار رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ مطرح شده است، گفت: با توجه به صحبت‌های مطرح شده و اعلام نظرات روسای پلیس در این جلسات، مقرر شد تا پلیس فتا تهران بزرگ پیگیر مسائل مربوط به کلاهبرداری‌های رخ داده در سایت دیوار شود.

سردار لطفی در توصیه‌ای خطاب به شهروندان اظهار کرد: شهروندان در زمان معامله کالا‌ها به خصوص خرید و فروش خودرو و منزل، حتما نکات ایمنی را رعایت کنند تا برایشان مشکلی پیش نیاید و با توجه به اطمینان از صحت معامله، کار خود را ادامه دهند.


بیشتر بخوانید: اعضای باند حرفه‌ای کلاهبرداری در سایت دیوار بازداشت شدند


به اعتقاد رئیس پلیس آگاهی پایتخت باید از ادامه فعالیت سایت‌های تبلیغاتی همچون سایت دیوار باید جلوگیری شود، چرا که این قبیل سایت‌ها باعث افزایش بزه و کلاهبرداری در فضای مجازی و به تبع آن در فضای حقیقی می‌شوند.

درخواست پلیس فتا برای مسدود شدن سایت دیوار

سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در گفتگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره درخواست پلیس فتا مبنی بر مسدودسازی سایت دیوار اظهار کرد: با توجه به تعداد شاکیان و مالباختگان در سایت‌ تبلیغاتی دیوار، پلیس فتا با ارسال نامه‌ای به دادسرای جرایم رایانه‌ای خواستار مسدودسازی این سایت شد.

وی افزود: در گذشته اخطار‌هایی مبنی بر افزایش امنیت و حفظ حریم اطلاعات کاربران را به مدیران سایت دیوار ارسال کردیم، اما آن‌ها در انجام این امور ناتوان ظاهر شدند.

سرهنگ کاظمی تصریح کرد: درخواست پلیس فتا این است که تا زمانی که کنترل سایت دیوار توسط مدیران آن انجام نشود، این سایت مسدود باقی بماند.

وی افزود: طبق بررسی پرونده‌ها، ۹۸ درصد جرایم رخ داده در این فضا متعلق به سایت دیوار است.

رئیس پلیس فتا پایتخت با اشاره به خرید و فروش برخی از اقلام ممنوعه در این سایت، گفت: برخی از کالا‌ها و اجناسی که خرید و فروش آن‌ها ممنوع است، در سایت دیوار به اشتراک گذاشته می‌شد و مدیران این سایت با علم به اینکه خرید و فروش این اقلام ممنوع است، مجوز فعالیت در این حوزه را صادر می‌کردند.

پلیس فتا خواستار مسدود شدن سایت دیوار شد/ ۹۸ درصد کلاهبرداری‌های خرید و فروش اینترنتی متعلق به سایت دیوار است

وی افزود: خرید و فروش دسته چک، حیوانات کمیاب و تزئینی گران قیمت، تبیلغ ماساژور زن برای آقایان و بالعکس و غیره از جمله اقداماتی بود که در این سایت انجام می‌شد.

سرهنگ کاظمی با بیان اینکه یک ششم پرونده‌های پلیس فتا پایتخت مربوط به سایت دیوار است، گفت: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون، گزارش بالغ بر ۲ میلیارد تومان کلاهبرداری در سایت دیوار به پلیس اعلام و در این زمینه شکایت شده است و این سایت شاکیان بسیاری دارد.

رئیس پلیس فتا تهران در توصیه‌ای خطاب به شهروندان خاطرنشان کرد: شهروندان تا زمانی که جنس و کالای خود را تحویل نگرفتند، وجهی را برای خرید آن نپردازند. در فضای حقیقی در زمان خرید ابتدا جنس را تحویل بگیرند و پس از ارزیابی و تأیید کالا، مبلغ جنس خریداری شده را به فروشنده پرداخت کنند و همچنین در فضای مجازی هم به همین صورت کار خرید و فروش را انجام دهند.

با توجه به وقوع بزه و جرایمی همچون کلاهبرداری در سایت‌های تبلیغاتی همچون سایت دیوار، این سایت به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی از سوی مدیرانش در آستانه مسدود شدن است و حال باید منتظر رأی دادسرای جرایم رایانه‌ای باشیم و ببینیم که چه  مجازاتی برای مدیران این سایت در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

چرا پلیس درخواست مسدود شدن دیوار را داد؟

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۹۷
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۲
آگهی همشهری رو چرا ممنوع نکرذیذ؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
دیوار سایت خوبیه ولی باید درست مدیریت بشه. خریدار و فروشنده پروفایل داشته باشند با هویت مشخص
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
من در آمدم از این سایت هست. اگر نقاط منفی داره به اندازه مثبت هم هست
پاسخ ها
احسان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
سایت دیوار یکی از کاربردی ترین و بهترین سایت ها است . اگر دیوار نباشد بهر حال اموال مسروقه به نحو دیگری هم به فروش میرود همچنان که قبل از دیوار به فروش میرفته. من فکر میکنم پشت این مساله مافیای بنگاه داران ملک و خودرو وجود دارد که دست آنان را از خرید و فروش و دلال گری کوتاه کرده است. ضمنا قبلا در جنوب شهر که اموال مسروقه خرید و فروش میشد آیا شهرداری خسارت به شاکیان را پرداخت می کرد که حالا از دیوار خواسته شده است خسارت بدهد
شهروند ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
سلام.
فنآوری لازم است اما می بایست مدیریت شود.
راه حل:
مشابه سایت ایران فایل مسکن، قیمتهای بالا را قرمز نشان می دهد.
قیمتهای متعارف را به رنگ مشکی نشان می دهد.
و قیمتهای ارزان را سبز نشان می دهد.

اگر سایت های مشابه و اینگونه مدیریت بیشتری با صنف ها داشته باشند و ... مشکل حل می شود و پایدار می مانند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
فقط اعدام
ناشناس
|
Kuwait
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
بغضی ها بجای حل مشکلات صورت مسله رو پاک میکنید
پاسخ ها
سعید
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
سلام دوست عزیز با توجه به اینکه هیچ مرجع قیمتگذاری قدرتمندی در ایران نیست این سایت بیشترین تاثیر رو در گرانیهای اخیر علی الخصوص در بخش مسکن رو داشت و برای درک این تاثیر روانی که از طریق فضای مجازی بر بازار حاکم شد بطوری که در مدت کوتاهی حدود 4 ماه در بخش مسکن افزایش قیمتی اتفاق افتاد که معادل این افزایش قیمت در سال 89 ،90 و 91 طی 3 سال اتفاق افتاد و این نشون میده که فضای مجازی با توجه به اینکه اکثریت مردم ما (با عرض پوزش) خوی دلالی دارند باعث شده ملت سرمایه های خودشون رو به سمت مسکن سوق بدن و از طریق فضاسازی در سایتهایی مثل دیوار و شیپور باعث بالا بردن قیمت بشن.کافیه یه نگاهی به روند افزایش قیمت در دیوار بندازین و آگهی های دو ماه اول سال رو با آگهی های سه ماه اخیر مقایسه کنین متوجه میشین چقدر تاثیر گذار بوده. من این آگهی ها رو با توجه به وضعیت شغلیم ذخیره میکنم فاصله افزایش قیمت 80 درصدی ملک طی 5 ماه اخیر برابر با افزایش حدود 50 درصدی در سه سال 89،90 و 91 اتفاق افتاده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
آگه حذف بشه که خیلی عالی میشه، چون دیگه املاکی ها نمیتونن از طریق دیوار قیمت مسکن رو الکی ببرن بالا چون به نفع خودشونه ولی مردم رو بیچاره میکنن.
پاسخ ها
زاهد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
زودتر بسته شه به نفع همس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
کاش یکی بتونه اینستاگرام برا همیشه نابود کنه ک همه رو بدبخت کرده و علنی توش پر فحشا میشه و بیچارمون کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
باید بیشتر دقت کنید تا کلاه سرتون نره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
بله فیلتر کنید
مهدی رستمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
عصر، عصر ارتباطات هستش. پس مسدود سازی اصلاً چاره ساز نیست. مدیریت صحیح مدیران بر محتوا و انتشار مطالب سایتها؛ و افزایش آگاهی کاربران می تواند زمینه ساز کاهش کلاهبرداری ها در این جور مسائل باشد.
بعنوان مثال: مدیران این قبیل سایتها باید قراردادی با اداره ثبت احوال ببندن که به محض ارائه کد ملی توسط ثبت نام کننده و اعمال عملیات ثبت نام با خود مالک که با نام وی به ثبت رسیده ، عکس کاربر در سایت ثبت شود و سایر کاربران نیاز آن را مشاهده بنمایند.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
متاسفانه دلارها در دیوار هر روز قیمت مسکن را افزایش می دهند و مردم هم باور می کنند که این گرانی است، در صورتیکه سو استفاده دلالها از این فضای پر مخاطب برای سود نجومی و حرام است. بیشتر آگهی های دلالان سرکاری و فضا سازی است که حقیقت ندارد و سایت قدرت مدیریت آن را نداشته است
ناشناس
|
Germany
|
۰۷:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
مثل این میمونه که یک نفر رو با چاقو یزنن بعد برای حل مشکل کلا هرچی چاقو هستو جمع کنن بندازن دور.برای همینه که ما الان توی کشورمون کلی مشکل داریم برای اینکه یه چیزو درست کنیم 10 چیز دیگه رو خراب میکنیم.ضعف مدیریتی تا کی؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
3 بر0 به نفع شیپور.
دیجی اگه حواست رو جمع نکنی 3 بر0 به نفع رقیب !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
به تظر منم مسدود شدن سایت دیوار واقعا لازمه چون یکی از علل بالا رفتن قیمت ها همین سایت است به صورتی که دلالان هر کالایی با گذاشتن قیمت های بالا روی اجناس و انتشار آنها در سایت دیوار باعث میشن فروشنده واقعی هم با دیدن این قیمت تحریک شده و قیمت کالا یا هر چیزی ک قصد فروشش رو داره بالا ببره مثلا من که ی گوشی یک میلیون تومنی رو میخوام به فروش برسونم با دیدن نمونه گوشیه خودم که توسط یک دلال با قیمت دو میلیون تومن ب اشتراک گذاشته شده خودکار من هم قیمت گوشیم رو افزایش میدم فکر میکنم گوشی ک دارم قیمتش افزایش داشته و با قیمت دو برابر گذاشتن من و بقیه اون کالا ب قیمتی فراتر از قینت اصلیش میرسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
خدا ب ادم عقل داده چطور جنسی رو ندیدین پول واسش حواله میکنین حقتونه پولتون بره بابا پول ندین نخرین سر قرار تنها نرین جاهای پرت نرین من وانت دارم از دیوار زنگ میزنن بار ملتو جابجا می کنم و صداشونو ظبط میکنم و شبا هم جای نمیرم کسی هم زنگ بزنه شمارشو خونه یاداشت میکنم ولی منم میگم چندتا گوسفند دارد پول کارت ب کارت بکن تا بفرستم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
بشدت مخالف فیلتر سایت دیوارهستم
مردم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
سایت دیوار اصلا بد نیست مردم باید با هوشیاری خرید کنند همه جا دزد و کلاهبردار هست مردم همه جا باید هشیار باشند وگرنه سایت دیوار برای فروش اجناس دست دوم خوبه دست سمساری ها را کوتاه میکنه سمساری ها اجناس دست دوم را مفت میخرند و چندین برابر میفروشند
پاسخ ها
عقل کل
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
اگه قراره بخاطر سو استفاده از تبلیغات افراد سود جو سایت دیوار فیلتر بشه نیازمندیهای روزنامه ها هم باید جمع بشه مخصوصا پنج شنبه بازار همشهری،اینگونه جرایمی که فتا گفته اول در روزنامه ها اتفاق می افتاد پس چرا اونارو تعطیل نکردید
بهروز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
هر برنامه ایی یک راه کار اساسی داره که باید راهکارها و همین روزنه هایی که بعضا پیش بینی میشد..رو تا حدالمکان جلوش رو گرفت, ولی متاسفانه بدون نظارت و برنامه ریزی دروست باید شاهد چنین پیامدهایی هم باشیم.قانون و مقررات و شفاف سازی باید در همه زمینه های مهم اجتماعی مردم رعایت بشود, و برای تحقق این امر تلاش لازم را از مسئولین میطلبد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
اینترنت حرام است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
پس چطور این پیامو فرستادی؟
آرمین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
سلام واقعا باید مسدود کنن تا مدیران سایت بفکر اصلاح اشکالات باشند.متاسفانه سایت دیوار یک بستری مناسب جهت کلاهبرداری و خصوصا فروش اموال مسروقه.سارقین به راحتی از این سایت در جهت مقاصد شوم خود استفاده میکنند.وقتی پلیس اگاهی میگه باید دیوار مسدود بشه حتما تذاکرات لازم را دادند اما مدیران سایت گوش شنوا نداشتند و اصلاح نکردن نمیشود به این دلیل که عده ای در این فضا فعالیت میکنند دیگه از نواقص و اشکالات متعدد این سایت صرف نظر کرد .من تمنا میکنم حتما این سایت را مسدود کنید تا مدیران دیوار بفهمند ناظری هم هست.
جواد شهر ری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
لطفا مسدودش ون کنید
واقعا عامل خیلی از گرونی خونه و ماشین هستن
هرکی پامیشه یه قیمت خارج از حد مجاز میزاره روی وسیلش
این جور که نمیشه
باعثگرونی اجاره خونه تو تهران شده
واقعا دیگه نداریم
کمک کمک کمک
مسدود مسدود مسدود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
کسانی که خانه وماشین خرید وفروش می ‌کنند باید در سایت مالیات بدهند
ناشناس
|
Germany
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
من كه به شخصه اگه ديوار فيلتر بشه
متوجه نميشم....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
آره گويا هميشه فيلترشكنت روشنه
Mojtaba Asady
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
پس چرا نظر میدی؟
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
سایت خوبیه دلیل نداره تا جنس رو رو ندیدی. بهتر از اینکه دلال ها کلاه سرت وهمچنین مغازه دارها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
باید مراجع اینترنت رو کلا حرام اعلام کنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
افرین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
اگه بد چرا شما اومدی تو اینترنت تازه نظرم میدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
خوب اینکه نمیشه تا به جایی به مشکل میخوره سریع میگن باید ببندید. خوب چون مردم مقررات راهنمایی رو رعایت نمیکنن بگید کسی دیگه سوار ماشین نشه. توکل دنیا این سایت ها وجود داره.
اسماعیل بیات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
به مزایای آن توجه نمیشود که چه مقدار از کالاهای بدون استفاده در چرخه اقتصاد و استفاده قرار میگیرد،؟ چه مقدتر هزینه چرخیدن و گشتن دنبال جنس دلخواه کاسته میشود؟
چه مقدار از وقت مردم صرفه جویی میشود؟
هر درختی دچار اندکی آفت شد باید از ریشه در آورد؟
آیا با حذف دیوار کلاهبرداری قطع میشود؟
چه استدلال عجیبی!
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
یه سری گرونی خونه و ماشین از همین سایت دیوار میاد هرکس هر قیمتی میخواد می‌زاره بدون اینکه مشخص بشه چجوری گرون شده
پلیس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
اکثریت کلاهبرداری هایی که از طریق عابربانک انجام میشه از داخل زندان برنامه ریزی و کنترل میشه
کارگر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
واقعا این تصمیم کاملا غیر منطقی هست مردن هم امثال پول گذاشتند بانک و بانک اونا رو قاپوند باید کل بانکها بسته می شدن ما گارگران و بنا ها برای کارهای تعمیرات که صاحبخونه ها بلند نشن بیان فلکه یا کسب اصلا اشنایی نداره باید چیکار بکنه . توی هر کاری بلاخره تخلفی وحود داره چرا نمیان توی رسانه صدا وسیما به مردم اگاهی بدن واقعا دمش گرم که این برنامه رو ساخته
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
دیوار شده یه مرجع قیمت گذاری بی حساب و کتاب و دور از انصاف
تا میگی چرا اینقدر فلان چیز گرونه میگن برو تو دیوار نگاه کن چقدر قیمت گذاشتن
کلا شده یه جایی برای فروختن وسایل و لوازم بنجل با قیمت دوبله سوبله
پاسخ ها
ali
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
یکی از علتهای گرونی اجناس هم همین سایت دیوار و شیپور هست.میگن خرید بیواسطه ولی قبلاچیزی میخریدی (از بنگاه یا سمساری)حداقلش این بود مقدار کمی از قیمت واقعی فاصله بود ولی الان چی...فقط باعث بالابردن قیمتها شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
در داخل خود سایت دیوار یک قسمت به عنوان تذکر پلیس ازوجود کلاهبرداری های رایج در سایت را جهت آگاهی مردم ایجاد کنید تا مردم خودشان رعایت کنند....
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۰۲:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
به جای اینکه کل صورت مسئله پاک بشه بهتره از مدیر سایت بخواهید احراز هویت معتبرتری از صاحبان آگهی انجام بده .مثلا برای هر مشتری یکبار به صورت حضوری احراز هویت معتبر و مفید انجام بشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
اگهی های هرمی تو دیوار زیاده که دیوار حذفشون نمیکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
رئیس سایت رو اعدام کنید هم دیوار تعطیل میشه و هم بقیه حساب کار دستشون میاد، یکی یکی تعطیل میکنند و از مسدود کردن چند سایت هم جلوگیری میشه!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
یا خدا...من متوجه نشدم این نظر یه شوخیه،تیکه انداختنه، یا جدی.ترسناکتر از اونیه که باور کنم جدیه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
عالیه =)))))
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
خیلی از اینهایی که نظر دادند از کلاهبردارهای حرفه ای سایت دیوارند...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
خیلی عالیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
يعني چي مردم و آگاه كنيد كه پول و موقع تحويل بديد اين مشكلات پيش نمياد، من خودم يكي از كسايي هستم كه همسرم از تو ديوار يه تخت خريد و پولش و زد و طرف دزد درومد ولي نا إگاهي خودمون بود
پاسخ ها
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
شما اول آگاهی خودتون رو افزایش بده
فرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
تعداد آدمایی که دارن از دیوار نون حلال در میارن خیلی بیشتر از آدمایی هست که سرشون کلاه میره
برخورد جدی فقط خواستاریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
چرا همیشه صورت مسئله را میخواهید پاک کنید؟؟؟!!!
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
سلام مسدود کردن کامل سایت دیوار اصلا منطقی نیست ولی باید مدیریت و نظارت بیشتری اعمال شود
م
|
United Arab Emirates
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
باسلام
عزیران قوه قضائیه هرکاری که صلاح میدانیدانجام دهید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
شما با این کار فقط صورت مساله رو پاک میکنید.
مرد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
سلام،من که دوتا دختر قد ونیم قد دارم یک سال هست شرکت ورشکسته شده منم بیکار هستم خرج زندگی 4نفره رو از دیوار درمیارم ،اینم فیلتر کنید دستتون درد نکنه،ما که لال شدیم دیگه،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
چه جوری؟ مگه چکار میکنید؟ به ما هم آموزش بدبد
کشور گل و بلبل
|
Germany
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
کارخوبی میکنه . یک علت گرونی ها مخصوصا خودرو و مسکن همین سایت دیوار بود که هر دلالی میومد یه قیمت دلبخواهی برای جنسش میذاشت و باعث ایجاد جو روانی منفی میشد .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
بنظرت واقعا گرونی بخاطر دلال های سایت دیوار هست ؟!؟!؟
فک نمیکنی خودتو داری گول میزنی !!؟
ناشناس
|
Singapore
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
سپاس از پلیس و خواهشمندیم مقتدرتر باشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
ایول
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
گل گفتی
ناشناس
|
Singapore
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
سپاس از پلیس
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
اینستاگرام فیلتر شود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
سپاس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
درود برپلیس
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
بنده هم تشکر میکنم . درود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
باتشکر از نیروی انتظامی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
باسلام اگر راست میگویید سایت دیجیکالا را بررسی کنید که منشا گرانفروشی و بنجل غالب کردن است باور ندارید سری بزنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
ایول گل گفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
سلام پزشکی که مدام با بیمار سر و کار دارد منطقیه بگوید بیماری در شهر گسترش شده؟
از یک زاویه بله باید قرنطینه کرد اما قرنطینه برای جلوگیری از سرایت به بقیه است و کشف راه درمان نه حذف مساله پلیس هم لطف کند راه حل مطمئن ایجاد کند بجای فیلتر کردن سایت
هرچند دغدغه بجایی هست کلاهبرداری اما واقعا راه حل فیلتر است یا یک ضماد موقت می باشد؟
اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
بستن این سایت ها به نفع بنگاههای معاملات ملکی است که پول زیادی بابت معاملات از مردم می گیرند. مردم معاملات تنوعی را از طریق دیوار و شیپور انجام می دهند و قائدتا هوشیاری خریدار و فروشنده مانع از تخلف و کلاهبرداری است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
دلالان مسکن که قبلا زحمت داخل دفتر املاک رو میکشیدند به لطف دیوار این زحمت رو هم نمی کشیدند و مقتدر تر از قبل به دلالی مشغول بودند..
ali
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
الان هم هموم دلال ها 24 ساعت پای سایت نشستند تاجنس ارزون میاد روهوامیزنند و به مشتری واقعی نمیرسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
از منم یه 200 تومن با یه 369 تومن کلاهبرداری شد
هرچی پیگیری کردمم بیفایده بود هی پاسم دادن بهم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
خسته نباشید
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
راه حل این مشکلات مسدود کردن سایت نیست. باید موقع ثبت نام در سایت سیستم احراز هویت پیشرفته الکترونیکی طراحی بشه مثل دریافت اثر انگشت، عکس آنلاین و کد ملی و تطبیق همه این اطلاعات با یک سیستم اطلاعاتی مرجع مثل ثبت احوال یا اداره تشخیص هویت. اگه این اتفاقات تو سایت میافته دلیلش اینه که سایت های دیوار و شیپور برای کنترل هویت اعضا با سایت های مرجع اطلاعات لینک نیستند و کلاهبرداران از این خلا استفاده میکنند و با درج هویت ساختگی اعمال مجرمانه انجام میدهند. بستن این سایت ها به نوعی اعتراف به ناتوانی در حل مشکل و پاک کردن صورت مساله است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
بسیار نظر خوبیه ...بااینکه در پی گذاشتن اگهی شخصی به منزل ما مراجعه کرد توافق حاصل نشد ولی بعد از رفتنش متوجه شدیم ساعت کادو عروسی پسرم که الان 2/5 به بالاست رو دزدیده و دستمون هم به هیچ جا بند نشد .باحراز حویت ,انگشت نگاری که الان اسونهاز بروز این حوادث پیشگیری کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
واقعا کار بسیار خوبیه که تعطیل بشه. بازار رو متشنج میکنه با این تبلیغات های بی نظارتی که توش صورت میگیرد.
Amirhosen
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
تنها چیزی که در این کشور مشخص شده اینه که هر چیزی که دولت میخواد مسدود کند به نفع ملت بود ،، پس مسدود کردن سایت دیوار یعنی این که این سایت به نفع مردم بوده و دولت نمیخواد مردم رفاه و اسایش داشته باشند،،،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
نخیرم. برخی قسمت های سایت مشکل داره. بخش مسکن و خودرو خودشون سایت مشخص و قانونی دارن چرا باید اینجا تبلیغ بشن که هم کلاهبرداری صورت بگیره هم دلالی بشه و افزایش قیمت صورت بگیره
Amirhosen
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
بانک ها را تعطیل کنید اختلاس و کلاهبرداری های میلیاردی در بانکها انجام میشود چرا بانک ها را تعطیل نمی کنید!!! دیوار جایست که مردم بدون واسطه وبا قیمت پایین اجناس مورد نیاز خودشون پیدا و خریداری میکنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
احسنت
میگید اجناس قیمت پایین
قطعا اجناس قیمت بالا هم دیدید توی سایت
پس محدودیت قیمت بذارند تا زمینه کلاهبرداری کاهش پیدا کنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
گل گفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
مردم خودشون باید باهوش باشن و کالا رو حضوری تحویل بگیرن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
حضوری هم تحویل میگیری طرف دوز و دغل میزنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
با متخلفان بر خورد جدیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی شوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
مسدود شدن یک سایت برای مدتی نیز یک نوع نظارت است تا سایت موردنظر خودش را اصلاح کند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
درود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
چون پلیس میخواد شر سایت دیوار را کم کند .
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
من معلم زبانم . دو سال بود کار نمی کردم . مونده بودم بیکار . موسسات استخدامم می کردن ولی کلاس جلسه ای 80 هزارتومنو می خواستن 20 تومن به من بدن . تازه دوماه سه ماه بعدم تسویه کنن. با دیوار و شیپور یک ساله هم خودم دارم کار می کنم هم بردارم که معلمه . اگر این دو تا سایت نبودن واقعا نمی دونم باید چکار می کردیم. بابا درسته که تو این سایتا کلاه برداری می شه ولی خیلی هام دارن ازش امرار معاش می کنن. اگر قرار به بستن باشه پیاده رو ها رم ببندین چون توشون بیشترین میزان کیف قاپی و موبایل دزدی صورت می گیره .خیابانها رم ببندین چون توش تصادف می شه.دولت و پلیس و قوه ی قضاییه باید روش کارو عوض کنه . چرامیخواهید صورت مسئله رو پاک کنین. . تو تلگرام دوزار در میاریم می گن فیلتر . گفتیم خارجیه باشه . امنیت ملی واجب تره . حالا گفتن اینستا گرام گفتیم بازم امنیته . خارجیه باشه . دیگه دیوار و شیپور که ایرانیه.
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
وا یه عده خنگ بازی در میارن چه ربطی داره صورت مساله رو پاک کنیم
وقتی نمیتونن مشکلی رو حل کنه کلا میخاد صورت مساله رو پاک کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
اول اینستاگرام را فیلتر کنید بعدش دیوار
ارمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
سلام عزیزان کمی منطقی فکر کنیم‌من با نظر پلیس کاملا موافقم و باید این سایت مسدود بشود چون واقعا باعث افزایش پرونده ها کلاهبرداری شده من خودم یکی از قربانیان این سایت هستم.عمده نقد من این هست مسوولین سایت مدیریت صحیح ندارن و هیچ گونه قاعده و قانونی برای فعالیت در این سایت وجود ندارد.متاسفانه کلاهبرداری.فروش اموال مسروقه.روابط نامشروع و....بیش از حد معقول در این سایت وجود دارد.وقتی پلیس یک کشور تقاضای مسدودی میکنه قطعا بدانید مشکلات خیلی جدی هست خوب چرا کسانی که این سایت را درست کردن توان مدیریت ندارن و فقط فضا را برای عده ای کلاهبردار و دزد به راحتی ایجاد کردن.
اگر کسانی تو این فضا میخان فعالیت کنند قبلش احراز هویت کنند طرف مشخص بشه هم ادرسش و هم هویتش کسی مخالف نیست اما نه اینکه هویت هیچ کس مشخص نیست.
من خواهش میکنم از دستگاه قضایی بخاطر اشکالات متعدد این سایت و جهت جلوگیری از ورودی پرونده ها مسدود کنند
با سپاس
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
شما نتونستی یک خرید کردن رو مدیریت کنی سرت کلاه رفته میخوای بقیه بجای شما مدیریت کنن شما هرجای دنیا که بری کلاه بردار هست حواستو بیشتر جمع کن
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
الان تعدادی خیلی خیلی زیادی از مردم به خاطر ناآگاهی با استفاده از کارت‌های بانکی هم گول میخورند و از حسابشان پول برداشت می‌شود پس باید در بانک‌ها را هم ببندند؟
در ضمن پلیس باید با هوش و درایت خود و استفاده از ترفندهای مناسب دزدها را بازداشت کند که اتفاقا همین سایت دیوار می‌تواند یکی از مکان‌های خوب برای بازداشت دزدها باشد.
با مسدود شدن دیوار در واقع داریم دلالی و بنگاه‌داری را به معنی واقعی کلمه داریم گسترش می‌دهیم.
داود
|
United States
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
باسلام، این درخواست پلیس محترم، به هیج وجه منطقی یا قابل توحیه نیست،
مثل اینست که بگوییم چون عده ای کودک، دستشان را با چاقو می برند، فروش چاقو به خانواده ها ممنوع شود!..
مليحه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
بنظر من اين راه حلش نيست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
شما نظر نده اصلا
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
مردم تو سایت دیوار اجناس رو با قیمت مناسب میتونن بخرن.درصورتی که همون جنس رو باید تومغازه ها ی مختلف 100درصدگرانتر بخرن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
دیوار را مسدود کنید گوشی خواهرم رو دزدیدند با وجود اینکه سارق شناسایی شد اما دستگیر نشده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
و خداوند به انسان عقل داد برای تفکر و تصمیم گیری درست!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
بنگاههای املاک که از دیوار بدترن.
ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
کلا جای جواب صورت مسئله رو پاک و فیلتر کنید احسنت بهترین راه حل کارشناسی شده رو ارائه دادن چه درایتی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
برو اقا دلت خوشه! شما دنبال حل مسئله ایی!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
الهی خیر ببینید که سایت دیوار رو میبندید.
اجرتون با خدا
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
توی سایت دیوار سارقان خیلی راحت جنسهای مسروقه را می فروشند باید یه راهکاری پیدا کنند که سارقان به این راحتی جنس مسروقه را نتونند بفروشند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
بد ترین شبکه اچتماعی فقط اینستاگرام است چون ضد فرهنگی و اخلاقی است مسدود شود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
اینستاگرام و دیوار نیاز شدید به فیلتر دارد
ابی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
دیوار مظلوم چه گناهی داره؟!!! دیوار فقط معرفی کننده اس. خریدار و فروشنده باید طبق عرف و با اعتماد معامله کنن. حالا دیوار نباشه، کلاهبردار و متقلب یطور دیگه قربانیانشونو پیدا میکنن. این همه روی در و دیوار شهر انواع آگهی کاغذی و بنر میزنند، مشتری باید چشم و گوششو باز کنه و فریب نخوره. همه چیزو باید قبل از معامله چک کنه. دیوار باعث شده خیلی از وسایل بدون استفاده مردم به چرخه استفاده بیفته و کمک به اقتصاد مردم کرده و جلوی هدر رفت منابع و افزایش واردات رو گرفته.....
پاسخ ها
بسیجب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
سایت های کلاه بردار باید بسته شوند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
ممنوع شدن ثبت سفارش محصولات خارجی یعنی رونق تولید داخلی
123
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
بنده از پرسنل پلیس اگاهی هستم و شاهد بودم چقد ادمهایی که تو همین سایت دیوار بدبخت شدن و پولشونو بالا کشیدن
ولی به نظرم بستن سایت دیوار اشتباهه و خیلیا کسب و کارشون از همین سایته و با این سایت دست واسته ها از معاملات کوتاه شده
باید نظارت رو بیشتر کنن و در خصوص شگرد های کلاهبرداری تو سایت به مردم اطلاع رسانی کنن
پاسخ ها
بسیجی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
اینستاگرام ضد اخلاقی و دینی است باید بسته شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
کلا بزنین اینترنت رو قطع کنین تا دیگه کاملا راحت شین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
فرهنگ فرهنگ فرهنگ
باید اصلاح بشه
حمیدرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
بله قطعش کنین تا مثل سابق خواستیم خودرو بفروشیم دلال 10 میلیون زیر قیمت ازمون بخره اونم چکی و 3 یا 4 تومن هم برداره واسه موقع سند . یه مشت دلال دوباره پولدار شن و مردم فقیرتر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
اگه درست استفاده شه فیلتر نمیشه
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
لطفا دیوار و شیپور اجبار کنید که درج قیمت نکنن اینا شدن مرجع قیمت گذاری مردم روی کالا طرف میخواد خونه بفروشه قیمتشو از دیوار در میاره میخواد ماشین بفروشه قیمتشو از دیوار در میاره و یه مشت دلال برای فروش انوال خودشون قیمت های خیلی بالا میزنن و این میشه میجع قیمت گذاری مردم روی ماشین خونه و 1000 تا چیز دیگه لطفا کاری کنید از درج قیمت و توضیحات اضافه خداری کنن دیروز تو سایت دیوار خودروی دنارو یک دلال قیمت گذاشته بود 140 ملیون تومان و نوشته بود این قیمت تا فردا هست فردا 5 میلیون گران میشه و همینجور ادامه داره تا قیمت به 200 ملیون میرسد . جلوی اینا باید گرفته بشه .ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
سلام فراموش نکنیم که همین چند وقت جلوتر که افزایش قیمت بود برنامه دیوار چه نقشی در تبلیغات داشت اجناس می‌دیدیم که زده فلان قیمت فردا تو همین سایت دو باره نگاه می‌کردیم زده بود دو یا سه برابر تا جایی که دلشون می‌خواست جولان می‌دادند کی این وسط بیچاره شد قشر متوسط قشر فقیر که به کلی از کره خاکی حذف شد پس عاجزانه خواهش داریم مسدودش کنید سپاس
سهیل
|
Seychelles
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
ای کاش مسدود بشه سال گذشته ضبط و سیستم صوتی یکی از اقوام را سرقت کردند دو هفته بعد سیستم صوتی و ضبط خودرو که سرقت شده بود را تو سایت دیوار برای فروش گذاشته بودن
یعنی به همین راحتی سارق به خودش اجازه داده مال مسروقه را تو سایت بزنه
باید دیوار در هر کجای ایران نمایندگی داشته باشه و کسی که قصد فروش اجناس داشته باشه به اون نمایندگی مراجعه و با احراز هویت اجناسش را به فروش بذاره نه اینکه این سایت تبدیل بشه به بازاری برای اکثر سارقین
پاسخ ها
سید علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
چقدر مسخره بود راهکارت
خسته نباشی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
ربطی به سایت نداره. من وقتی که اول پول واریز کنم و منتظر بمونم کالا بیاد خب هیچ وقت نمیاد...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
فقط بلده بجای حل مسئله فقط صورت مسئله را پاک کنه!!
عزیز، شما بجای مسدود کردن این سایت کاربردی به فکر یک راه حل باش
مخاطب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
مشکل سایت های دست دو فروشی مثل دیوار یا شیپور اینه که مسئولینش هیچ مسئولیت و یا ضمانت و اعتباری برای صحت معامله قبول نمی کنن و یا به عهده نمی گیرند! اینکه بگیم دارید صورت مسئله رو پاک می کنید حرف عاقلانه ای نیست! من با هر دوشون کار کردم واقعا فضای معامله ی نا امنی دارند و حتی مسئولینش کمکی برای بالا بردن امنیت نمی کنن، فقط با یک جمله اتمام حجت کردن (قبل از دریافت کالا پولی پرداخت نکنید) همین!؟
یک نمونه ی سایت دست دو فروشی امن (ایسام) می تونید بررسی کنید با امنیت بسیار بالا و طراحی دقیق، مسئولین لحظه به لحظه پاسخگو هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
مردم بایدهوشیارباشندوالی دیواروامثال مثل آن باحسن نیت تبلیغات انجام میدهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
درفضای حقیقی هم کلاهبرداری رخ میده حالا بفرمائید چکار باید کرد.بایستی آموزش داد نه اینکه هر روز یک سایت بسته شود.پلیس وظیفه پیشگیری وآموزش هم دارد
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
اگه وضعیت معیشتی جامعه درست بشه اونوقت دزدی و کلاهبرداری هم کم میشه ، مشکل از برنامه دیوار نیست آقایون
حمید
|
United Arab Emirates
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
میخواهند چنین سایت خوبی رامسدود کنند ؟؟
با وضعیت اقتصادکشور ما کم درآمدها از همین سایت دیوار میتونیم جنس ولوازم بخریم .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
آقا اینترنت قطع کنید کلا راحت بشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
مردم باید خودشون مواظب باشن خب بدون اینکه چیزی رو حضوری ببینن نباید پول واریز کنن. فروشنده هایی که ارسال پستی دارن باید شناخته شده باشن و نماد اعتماد الکترونیکی داشته باشن. سایت دیوار خوبه اینجوری دست دلالان کوتاه میشه و خریدار و فروشنده بدون واسطه با هم معامله میکنن حیفه
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
دیوار وشیپور را مسدود کنید وبه آقای آخوندی وزیر سابق راه ومسکن بگوید بیاید وهر هفته در صدا و سیما قیمت مسکن را اعلام کند دیوار و شیپور چیز مزخرفی هستند چون مردم باعث میشوند نان سمساری ها و بنگاهی های که خودشان موقع خرید مفت میخرند وزمان فروش پول خون پدرشان را طلب می کنند آجر شود ودیوار باعث شده است که اکثریت مردم چون پول خرید اجناس نوع و توان زبر قرض وقسط دادن را ندارند خرید وسایل خانه شان را از دبوار میکنند بدونه واسطه وهمین کار باعث شده است که اسنواوامثال شرکتهای مثل اسنوا نتوانند اجناس خودشان را پنج برابر قیمت پارسال بفرو شند آن کسی که از دیوار خرید میکنه حواسش را جمع کنه که سرش کلاه نره مگر قبل از راه افتادن دیوار در ابران کلاه برداری نمی شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
لطفا مسدود کنید .مرسی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
چرا شما هر وقت مشکلی پیش میاد صورت مساله رو پاک می کنین؟؟؟؟؟
خواهشا دیوارو مسدود نکنین
امین248
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
پلیس عزیز چه ربطی به دیوار داره؟اگه اینطور با شه پس باید شیپور و بقیه رو هم مسدود کنید چون اونجا هم کلاهبرداری میشه... ..
پاسخ ها
بنده خدا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
سلام این دوست عزیز راست میگه ، اگه اینطور هست اصلا باید اینترنت کلا تعطیل بشه چون بستر کلاه برداری خیابان ها مسدود بشن چون بستر کیف قاپی و .... من شغلم خدماتی باید تبلیغات داشته باشم تا ی لقمه نون حلال ببرم خونه چون هزینه آگهی روزنامه زیاده و دیگه زنگ خورش هم خیلی خیلی کم شده چرا فکر امثال ما رو نمی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
فقط یاد گرفتین که صورت مسئله رو پاک کنید با فیلتر کردن دیوار این سایت ها به فعالیتشان ادامه میدن و اون موقع دیگه 100% فعالیت های غیر قانونی توش شکل میگیره و در نهایت مثل همون دارک وب آمریکایی میشه بجای این کار تو فکر آموزش به مردم و دستگیری مجرمین کلاه بردار باشید
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
بنده به عنوان کسیکه زمان خیلی زیادی از دیوار استفاده کردم متوجه این نکته شدم که جدا از ویژگی های مثبت دیوار، تو گردونی ها دیوار نقش دلال رو خوب بازی کرد و جدا از این ها کسی که مثل بنده خیلی از قسمت هاس رو زیر و رو کرده میدونه
به نظرم باید کسی بتونه از دیوار استفاده کنه که حداقل فرم ثبت نام با کد ملی داشته باشه چون با شماره نمیشه کلاهبردار رو پیدا کرد به راحتی.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
قسمت مسکن و خودرو رو حذف کنن. چون املاک عین نقل و نبات هست همه جا و سایت مخصوص به خودشون رو دارن
آرش خرم
|
Germany
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
با سلام. یک راه حل این مشکل اینه که هر‌ کاربری یک قسمت نظر سنجی داشته باشه که بقیه نظرشون در مورد معامله با طرف بدن و با تعداد ستاره مشخص کنن چجور آدمیه. پنج ستاره یعنی خیلی خوب و یک ستاره یعنی خیلی بد. در ضمن یک کامنت هم بنویسن مثلا بگن آره این کاربر مطمئنه یا نیست. و کسی هم با اکانت جدید ایجاد شده معامله نکنه خیلی. و یا پرسنل سایت باید با پلیس هماهنگ باشن و پروسه ایجاد اکانت امن باشه. یعنی سایت با همکاری پلیس از هویت طرف باخبر باشن. پلیس هم برای سهولت معاملات خدمت رسانی کنه. مثلا برای معاملات بزرگتر سعی کنه حضور داشته باشه. بالاخره کار پلیس همینه. . فیلترینگ هم شد راه حل؟ توی بازار واقعی هم روزانه صدها تا مشکل پیش میاد پس بازار تعطیل؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
تو فضای مجازی این چیزها مسخره است. یه ربات طراحی میکنن همه اینا رو درست میکنه براشون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
مشکل از نظارت است :
1- نام سایتهای معتبر و دارای مجوز درون یک سایت معتبر دولتی و بامسئولیت ، مشخص باشد.
2- نماد اعتبار در کنار ادرس یا عنوان سایت معتبر مشخص باشد.
3- هر نمره منفی یک شاکی یک امتیاز از سایت کسر شود.
4- نماد اعتبار فقط وابسته به صنعت ومعدن نباشد.
5- دادن مجوز فقط کاغذ بازی نباشد.
6- اعتبار سایت باید منوط به رضایت کاربران سایت و رعایت قوانین باشد.
یک هم وطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
ازیک طرف دیوار یه چیز خوبه راحت چیزهای دست دوم گیرمون میومد خیلیی بنفمون بود.قوه قضا باید مسدودش نکنه باید سختی به مسئولان دیوار یا تذکر بده چون در هنگام خریید یا چیزهای دیگه سختگری کنن تا شاهد کلاهبرداری نباشیم.ازطرفمم میشه انجام داد نه مسدود کردنش.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
لطفا تمامی سایتهایی که در باب خرید و فروش مسکن و اتومبیل فعالیت دارند را مسدود کنید صددرصد افزایش قیمتها همین آگهی های دلالان در این سایتهایی مثلا یک اپارتمان را که قیمتی حدود متری سه میلیون است را در سایت گذاشته متری شش میلیون و آلارم به دیگر دلالان و مالکان میدهد که قیمت واقعی این است و به همین سادگی از ارزش پول ملی بصورت غیر واقعی کاسته میشود و هیچ نظارت و تنبیهی هم متوجه این افراد نیست لطفا مسدود شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
ساده ای برادر!
یک نمونه:
وقتی مخابرات با همین سایت ها همکاری می کند و از مردم روزی 500 یا بیشتر پول می گیرد ، دیگر چه انتظاری داری...؟
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
ده سال پیش که این سایت‌ها نبود اصلا افزایش قیمت نداشتیم؟ یادم میاد سال 84 که اینترنت هم هنوز وجود نداشت قیمت زمین و مسکن طی چند ماه دو تا سه برابر شد.
حجت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
سلام
تو ایران که مساله بیکاری وجود دارد فعلا وجود چنین اپلیکیشن های زود هست .
چون باعث ازبین رفتن و محدود شدن بعضی شغل ها شده.
امید وارم روز با فروشگاه های بزرگ برخورد شود تا مغازه های کوچک رونق بگیرن
تورج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
چرا تا یک اتفاقی این چنینی رخ میدهد بلافاصله مسئولین در صدد پاک کردن صورت مسئله هستند.اگر اینطور باشد پس وقتی از کارت کسی سوء استفاده می کند و به پای دستگاهATM میکشاند و حساب فرد قربانی را خالی می کند آیا مقصر بانک است؟؟؟؟؟؟؟؟
پس بهتر نیست به جای پاک کردن صورت مسئله چاره اندیشی کرد.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر