کد خبر: ۶۸۲۷۴۱۰
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
رئیس کل دادگستری استان زنجان :

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت :انقلاب اسلامی یکی از بزرگترین و اعجاب انگیز‌ترین معجزه قرن معاصر است.

انقلاب اسلامی از بزرگترین و اعجاب‌انگیزترین معجزه‌های قرن معاصر استبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان،، حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان زنجان در همایش بسیجیان حقوقدان استان زنجان که با حضور نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان و اعضای بسیج حقوقدانان در سالن شهید عطایی برگزار شد، ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و تسلیت ایام فاطمیه گفت: بدون تردید انقلاب اسلامی یکی از بزرگترین و اعجاب انگیز‌ترین معجزه قرن معاصر است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان افزود: با مرور بر انقلاب‌های گذشته، انقلاب‌هایی که حداقل در ۳ قرن اخیر در دنیا اتفاق افتاده هر یک با رویکرد و اهداف خاص بوده اندکه رهبران این انقلاب‌ها و پیروانشان یک هدف را تعقیب می‌کردند و آنهم توجه به مادیات بود.

وی با اشاره به فرمایش حضرت امام (ره) مبنی بر اینکه اسلامی که من معرفی می کنم، با اسلام آمریکایی متفاوت است، این اسلام با ظلم مقابله می کند و در برابر آن می‌ایستد، این اسلام بر پایه ولایت فقیه قادر است جامعه را به شکل مطلوب اداره نماید، این اسلام، اسلام ناب محمدی (ص) است.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی ضمن هشدار به وجود نقشه دشمنان اسلام و لزوم بیداری همه مردم یادآور شد: دشمنان اسلام و انقلاب در همه برهه‌ها و زمینه‌ها با اخلاق، ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی مبارزه کرده اند تا بتوانندتوسط آن پایه‌های اسلام را سست کنند، اما به فضل الهی و با حضورو تدبیر ولایت فقیه مقتدر این نقشه‌ها، نقش بر آب شد.

رئیس شورای قضایی استان یادآور شد: شما عزیزان به عنوان پاسداران انقلاب اسلامی و با تفکر بسیجی وظیفه‌ی سنگینی بر عهده دارید. بنا به فرموده فرمایش حضرت امام (ره) بسیج شجره طیبه است، بسیج برگرفته از آموزه‌های اصیل اسلامی است که با جوامع غربی متفاوت است و ما باید قدر دان این نیروی مخلص و انقلابی باشیم.

رئیس کل دادگستری استان زنجان به نقش بسیج در مطالبه گری از مسئولان اشاره کرد و گفت: اگر همه ما سکوت کنیم و کاری را انجام ندهیم حتما صدمات آن به جامعه خواهد رسید. ما برای این انقلاب حدود ۳۰۰ هزار شهید تقدیم کرده ایم تا این انقلاب اسلامی حفظ و پایدار بماند و بسیج باید احساس مسولیت کند، هر جا حس کرد در حوزه‌هایی کوتاهی صورت گرفته وارد عمل شود، همه باید مطالبه گر باشند و این وظیفه برشما بسیجیان حقوقدان به لحاظ آشنایی شما با مسائل حقوقی سنگین‌تر است.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی خاطر نشان کرد: ما هنوز راه‌های نرفته زیادی داریم و می‌توانیم بر نیکی‌ها و خوبی‌ها بیفزاییم، اگر امروز موفقیم باید فردا موفق‌تر باشیم. بسیج حقوقدانان باید با استفاده از ظرفیت خوبی که دارد قوانین نارسا و خلا‌های قانونی را شناسایی و راهکار قانونی آنرا ارائه دهد.

عالی ترین مقام قضایی استان زنجان ادامه داد: اعتماد مردم بزرگترین سرمایه برای نظام است، اگر این مردم نسبت به انقلاب بی اعتماد شوند انقلاب بزرگترین سرمایه خود را از دست خواهد داد که لازم است در این بخش نیز بسیج حقوقدانان نقش مطالبه گری خود را به خوبی ایفا کند و کمک کار دستگاه قضایی باشد تا با مواردی که به اعتماد مردم لطمه میزند مقابله کند.

رئیس کل دادگستری استان زنجان افزود: بنده به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و معاونت فرهنگی دادگستری استان ماموریت داده ام که با حضور فعال خود در مساجد، مصلی ها، ادارات، دانشگاه‌ها و مراکز دیگر نسبت به افزایش سطح معلومات حقوقی مردم اقدام نمایند چراکه اغلب مسائل، مشکلات و پرونده‌ها به عدم آشنایی افراد و مسولان به مسائل حقوقی بر می‌گردد، دستگاه قضایی استان نیز با انجام برنامه ریزی دقیق جهت انجام این ماموریت نیاز به همکاری بسیج حقوقدانان دارد که همین موضوع می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش موثری ایفا نماید.
 
انتهای پیام/ن
 

 

نقش مهم بسیج در مطالبه گری از مسئولان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر