کد خبر: ۶۸۲۷۵۳۰
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

آیت الله فقیهی گفت: باید عفاف و حجاب و صبر حضرت زهرا (س) برای زنان جامعه اسلامی الگو باشد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،آیت الله محسن فقیهی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به فرا رسیدن سال روز شهادت حضرت زهرا (س) با بیان اینکه در همه موضوعات زندگی حضرت زهرا (س) باید الگوی ما باشد،گفت: ولایت مداری، ایثار و صبر حضرت زهرا (س) الگویی کامل برای شیعیان است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: یکی از خصوصیات که حضرت زهرا (س) داشتند مسئله ایثار و از خودگذشتگی بود که ابعاد مختلفی دارد، در بعد مادی و اجتماعی و سیاسی و درهر جهت ایشان از خودگذشتگی کرد.

وی با تاکید بر اینکه حضرت زهرا (س) در ایثار، صبر، پیروی از ولایت و عفاف و حجاب و عبادت نمونه بودند، ادامه داد: زنان و دختران جامعه ما باید ادامه دهنده راه ایشان باشند، جامعه اسلامی هم در زمینه پیروی از ولایت از حضرت زهرا (س) الگوگیری کرده و از مقام معظم رهبری اطاعت کند.

وی عنوان کرد: حضرت زهرا (س) در رابطه با امام علی (ع) و حمایت از ولایت پیش قدم بود و دستورات امام علی (ع) را به خوبی اجرا می‌کرد ویکی از جهاتی که داشتند پیروی از ولایت بود که با سخنرانی و قرائت خطبه از ولایت حضرت علی (ع) حمایت می‌کرد.

استاد حوزه علمیه با بیان این که حضرت زهرا (س) هیچ چیزی از مال دنیا را برای خود نمی‌خواست، افزود: بی بی دوعالم در کمک به فقرا پیش قدم بودند و با زبان روزه غذای خویش را به فقیر می‌داد و هرآن چه که داشت بین نیازمندان تقسیم می‌کرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: پس از این که برخی افراد درب منزل حضرت زهرا (س) را آتش زدند و به ایشان و امام علی (ع) اهانت کردند، اما حضرت زهرا (س) صبر کردند که این صبر الگویی است برای بانوان جامعه تا آن را در زندگی‌شان جاری کنند.

آیت الله فقیهی با اشاره به این که باید عفاف و حجاب حضرت زهرا (س) برای زنان جامعه اسلامی الگو باشدیادآورشد: حضرت زهرا (س) تاکید داشتتند بهترین موضوع برای زن این است که مرد زن را نبیند و زن هم مرد را نبیند، حضرت زهرا (س) نسبت به نامحرم حساسیت داشتند و به نامحرم نگاه نمی‌کردند و مرد کوری که در منزل آمد از پشت درب با وی صحبت کرد.

انتهای پیام/ ح

ایثار حضرت زهرا (س) الگویی کامل برای شیعیان است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر