کد خبر: ۶۸۲۷۸۶۸
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵
سرور دانش:

معاون رئیس جمهور افغانستان شدیدا با ایجاد حکومت موقت و کنار گذاشتن قانون اساسی این کشور مخالفت کرد.

سرور دانش: افغانستان آزمایشگاه حکومت های موقت و قانون های اساسی رنگارنگ نیستبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، سرور دانش، معاون دوم رئیس جمهور افغانستان طی سخنانی در دانشگاه کابل تاکید کرد که افغانستان نباید به آزمایشگاه حکومت موقت و قانون اساسی های رنگارنگ تبدیل شود.

سرور دانش اظهار داشت: تغییر نظام سیاسی و کنار گذاشتن قانون اساسی به جای آوردن ثبات، کشور را در یک چرخه‌ دیگر اختلاف و بی ثباتی سوق می دهد.

معاون ریاست جمهوری افغانستان بیان داشت: حکومت باید ریاست تمام گفتگوهای صلح را بر عهده داشته باشد و هر اقدام برای دستیابی به صلح باید زیر پرچم افغانستان انجام شود.

وی همچنین تاکید کرد که در جامعه چند صدایی افغانستان تنها حکومت می تواند از شهروندان کشور نمایندگی کند.

سرور دانش افزود: زنان هرگز به گذشته بر نخواهند گشت و مدیریت کشور توسط باورهای متحجرانه و تنگ نگرانه مذهبی ممکن نیست.

گفتنی است که طالبان در گفتگوهای اخیر خود با رهبران احزاب سیاسی افغانستان در مسکو تاکید کرده اند که قانون اساسی این کشور توسط غرب نوشته شده و باید مورد بازبینی قرار گیرد. اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان نیز روز گذشته در واکنش به این مطلب گفت: «کسانی که می گویند قانون اساسی افغانستان وارداتی است، از وضعیت این کشور خبر ندارند. ما باید ثابت کنیم که قانون اساسی ملی است.»

همچنین زمزمه های ایجاد حکومت موقت نیز در راستای صلح با طالبان به گوش می رسد و برخی سیاست مداران افغانستان نیز از این طرح استقبال کرده اند که پیش از این با واکنش تند و منفی دولت افغانستان مواجه شده بود.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر