کد خبر: ۶۸۲۷۹۸۶
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم با حضور حماسی در راهپیمایی ۲۲ بهمن ولایت پذیری خود را به جهانیان اعلام می‌کنند.

تجلی حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن نماد ولایت پذیری و بصیرت/ ثبت ۳۸۱ مورد وقف جدید در گیلانبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، سید کاظم دلخوش، نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرکل اوقاف گیلان گفت: ملت همیشه در صحنه انقلاب، با حضور حماسی خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن به بدخواهان اسلام و انقلاب نشان خواهند داد با بصیرت و آگاهی در میدان حضور دارند و با حمایت از ولایت فقیه این پیچ تاریخی را هم پشت سر خواهند گذاشت.

وی با اشاره به اینکه، انقلاب اسلامی برخاسته از اسلام ناب محمدی (ص) و آموزه‌های قرآنی است و قرابت و همسویی تنگاتنگی با فرهنگ وقف دارد، افزود: بسیاری از آرمان‌های سنت حسنه وقف مانند توزیع عادلانه ثروت، برقراری عدالت اجتماعی، ایجاد اشتغال و از بین بردن فقر در آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران هم دیده می‌شود.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، سازمان اوقاف را از سازمان‌های خدمت رسان به مردم معرفی کرد و گفت: هر بیننده آگاه، خدمات فرهنگی سازمان اوقاف در بقاع متبرکه به مردم را در قالب برنامه‌های مختلف فرهنگی به خاطر دارد.

سید کاظم دلخوش افزود: بزرگترین نشانه قدرشناسی از مردم، خدمت صادقانه و بی وقفه مسئولان نسبت به مردم است.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت مردم ایران از اسلام و انقلاب بی نظیر است و دشمن با وجود همه تلاش‌های پیدا و پناهان رسانه‌ای و تحریم‌های اقتصادی و تهدیدات نظامی نتوانسته در اراده مردم برای حمایت از انقلاب خلل ایجاد کند.

وی افزود: دشمنان انقلاب دیوانه وار به دنبال وارد کردن فشار‌های متعدد اقتصادی به کشور هستند تا مردم از این طریق نسبت به خدمات انقلاب و مسئولان بدبین شوند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ما فرندان و تربیت شدگان مساجد هستیم، گفت: از دغدغه‌های شخصی من رسیدگی به وضعیت مساجد، بهبود مسیر دسترسی به مساجد و تامین اعتبار نوسازی مساجد است.

همچنین، حجت الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان نیز با نگاهی به خدمات ۴۰ ساله اوقاف گیلان به مردم گفت: از بزرگترین خدمات انقلاب اسلامی، احیای موقوفات بود.

وی، با اشاره به اینکه بعد از انقلاب اسلامی ۳۸۱ مورد وقف جدید در گیلان به ثبت رسیده است، افزود: در سال‌های بعد از انقلاب ۵۲۸ مسجد با اعتبار ۲۲۰ میلیارد تومان در استان ساخته شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: بیش از ۵ هزار مورد خدمت فرهنگی، قرآنی، اجتماعی و اقتصادی با اعتباری افزون بر ۳۸۰ میلیارد تومان توسط اوقاف استان طی چهل ساله انقلاب انجام شده است.

حجت الاسلام ستار علیزاده افزود: پس از انقلاب هر ساله ۶۰۰ مبلغ برای ترویج معارف اسلامی به بقاع متبرکه نقاط مختلف گیلان اعزام شده اند.

وی گفت: برگزاری ۱۰۰ کلاس روانخوانی، روخوانی و تجوید در استان، برگزاری سالانه ۴۰ کرسی تلاوت قرآن کریم، برپایی سالانه ۳ هزار ساعت تفسیر قرآن، برگزاری ۴۱ دوره مسابقات قرآنی در گیلان از جمله فعالیت‌های قرآنی طی ۴۰ سال گذشته اوقاف گیلان است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان، از فعالیت بیش از ۳۰۰ مرکز فرهنگی قرآنی در بقاع متبرکه گیلان خبر داد و افزود: قاریان و حافظان گیلانی پس از انقلاب موفق به کسب ۱۱ رتبه در مسابقات بین‌المللی قرآن و ۱۲ رتبه در مسابقات کشوری قرآن شدند.

حجت الاسلام ستار علیزاده، با اشاره به همکاری یک هزار و ۵۲ مربی قرآن با اوقاف گیلان گفت: در بخش حوزه حفظ قرآن کریم۴۲ هزار و ۶۸۵ نفر در ۲۵۲ کلاس تحت مدیریت اوقاف گیلان آموزش دیده اند.

وی تصریح کرد: اخذ یک هزار و ۵۴۶ سند مالکیت برای موقوفات از دیگر خدمات اوقاف گیلان در سال‌های بعد از انقلاب بوده است.

 

انتهای پیام/م.ع

شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن نماد ولایت پذیری و بصیرت

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر