کد خبر: ۶۸۲۸۰۴۶
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴

معاون رئیس‌جمهور ونزوئلا اقدام آمریکا در خصوص ارسال کمک‌های بشردوستانه به این کشور را دروغی بزرگ و مقدمه‌ای برای حمله دانست.

معاون مادورو: کمک‌های بشردوستانه آمریکا ریاکاری محض و مقدمه حمله به ونزوئلا استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری راشاتودی، «دلسی رودریگز» معاون رئیس جمهور ونزوئلا تصمیم آمریکا برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به ونزوئلا را دروغی بزرگ و مقدمه‌ای برای مداخله در کشورش دانست.

معاون نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا گفت: اقدام آمریکا برای ارسال کمک به ونزوئلا ریاکاری محض است، زیرا این آمریکا بود که با تحریم‌های خود باعث ایجاد شرایط ناگوار اقتصادی در کشور شد.

معاون مادورو کمک‌های آمریکا را مقدمه‌ای برای حمله به ونزوئلا دانست. رودریگز با انتقاد از اقدام آمریکا در خصوص ارسال کمک‌های انسانی به ونزوئلا به درخواست خوان گوایدو، رئیس مخالفان و رئیس جمهور خودخوانده این کشور گفت: واشنگتن به دنبال ایجاد شرایطی در ونزوئلا است که به آن‌ها اجازه حمله به کشور را بدهد.

معاون رئیس جمهور ونزوئلا افزود واشنگتن تلاش می‌کند دید تحریف شده‌ای را درباره اوضاع در ونزوئلا ارائه دهد تا یک تصور «مثبت غلط» را درباره سیاست‌های خود علیه کاراکاس ایجاد کند. او تاکید کرد اگرچه این کشور با مشکلات اقتصادی و اجتماعی دست به گریبان است، اما از یک بحران انسانی تمام عیار رنج نمی‌برد و به هیچ وجه نیازمند هیچگونه کمکی از سوی واشنگتن نیست.

رودریگز افزود: این (کمک بشردوستانه) دروغی بزررگ است. آسیب‌های اجتماعی ونزوئلا نتیجه محاصره اقتصادی از سوی آمریکا است. آنچه ونزوئلا به آن نیاز دارد برگزاری گفتگوی ملی میان دولت و مخالفان است چیزی که آمریکا مانع از انجام آن می‌شود. معاون مادورو تاکید کرد: ما به گفتگو جواب مثبت می‌دهیم و به جنگ نه. او واشنگتن را به دستور دادن به رئیس مخالفان این کشور متهم کرد و گفت: واشنگتن معتقد است که نیکلاس مادورو باید برود.

طی چند هفته اخیر و پس از آنکه خوان گوایدو، رئیس مخالفان ونزوئلا در اقدامی غیرقانونی خود را رئیس جمهور خودخوانده این کشور معرفی کرد، اوضاع در این کشور آمریکای لاتین بحرانی شده است. آمریکا و متحدانش به سرعت گوایدو را به عنوان رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناختند. 

رئیس‌جمهور ونزوئلا نیز اقدام نمایشی آمریکا در ارسال کامیون‌های حامل مواد غذایی به مرز ونزوئلا با کلمبیا را به شدت محکوم و آن‌ها را بخشی از برنامه‌ای توصیف کرد که در واشنگتن طرح‌ریزی شده است تا دولت کاراکاس را بی‌ثبات کند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر