کد خبر: ۶۸۲۸۷۴۹
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۳
رئیس سازمان بهزیستی کشور خبر داد؛

وحید قبادی دانا گفت: در دهه مبارک فجر ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی به توانخواهان بهزیستی واگذار شد.

واگذاری۲۵۰۰ واحد مسکونی به توانخواهان بهزیستی سراسر کشور / ۵۳ هزار واحد مسکونی در دست ساختبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، وحید قبادی دانا  رئیس سازمان بهزیستی کشور ظهر امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه ۱۴ هزار خانواده دو معلولی در کشور شناسایی شد اظهار داشت: ۷ هزار و ۵۰۰ خانواده در شهر‌ها و ۶ هزار و ۵۰۰ خانواده در روستا‌ها دارای فرزندان دو معلولی و بالاتر بودند که تاکنون نزدیک پنج هزار مسکن برای خانواده‌های دارای ۲ توانخواه یا بیشتر واگذار شده است.

وی با بیان اینکه ۶ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی ویژه خانواده دو معلول در دست ساخت است افزود: اکنون هنوز ۲ هزار و ۲۰۰ خانوار دارای دو معلولی برای دریافت واحد مسکونی در صف نوبت قرار دارند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور از واگذاری ۲۶۵ واحد مسکونی برای خانوار‌های دو معلولی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: اکنون ۱۱۷ خانوار دارای دو معلولی استان بوشهر برای دریافت واحد مسکونی در صف نوبت قرار دارند که امید می‌رود سال آینده صاحب مسکن شوند.

قبادی دانا از واگذاری یکصدهزارمین مسکن به مددجویان بهزیستی در دهه فجر امسال خبر داد و تصریح کرد: همزمان با دهه فجر با افتتاح ۲ هزار ۵۰۰ واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی یکصدهزارمین واحد مسکونی به معلولان و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی در کاشان واگذار شد.

وی، با اشاره به اینکه تاکنون ۱۰۰ هزار واحد مسکونی به معلولان و مددجویان تحت پوشش این سازمان واگذار شده است بیان کرد: از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی واگذاری به توانخواهان بهزیستی ۶۷ هزار واحد آن در دولت تدبیر و امید واگذار شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه ۵۳ هزار واحد مسکونی دیگر در دست ساخت است افزود: اکنون ۱۱۳ هزار خانواده تحت پوشش بهزیستی در صف نوبت دریافت مسکن قرار دارند.

قبادی دانا با بیان اینکه واحد‌های واگذار شده به توان‌خواهان بهزیستی با همکاری ۵ جانبه بهزیستی، بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، سازمان ملی و مسکن، انجمن خیران مسکن ساز ساخته شده افزود: برای بهره مندی دیگر توان‌خواهان بهزیستی از مسکن برنامه ریزی لازم صورت گرفته است.

وی، از ۳۰۰ ساخت مسکن مددجویی ویژه معلولان استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: با مشارکت استاندار بوشهر، خیران و بهزیستی ۳۰۰ واحد مسکونی ویژه توان خواهان بهزیستی استان بوشهر در مدت ۲ سال ساخته می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ساخت مجتمع جامع فرهنگی، ورزشی و رفاهی معلولان را از دیگر پروژه‌ها دانست و تصریح کرد: این پروژه در مدت ۲ سال با همکاری خیران و با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال ساخته و در اختیار جامعه هدف قرار می‌گیرد.

قبادی دانا از راه‌اندازی سامانه مداخلات طیف اوتیسم در بهزیستی خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این سامانه خانواده‌ها در صورتی که فرزند ۲ تا ۵ ساله داشته باشند می‌توانند ضمن پاسخگویی با تست‌ها از طریق اینترنت مشخص می‌شود که آیا فرزند مشکوک به اختلال اوتیسم است یا هیچ مشکلی ندارد.

بیشتر بخوانید
۳۰۰ واحد مسکونی ویژه خانواده معلولان استان بوشهر ساخته می‌شود
عملیات ساخت و ساز ۱۲۰۷ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی کرمانشاه به اتمام رسید
واگذاری ۱۰ هزار واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی تا پایان سال
وی افزود: در صورتی که کودک به اختلال اوتیسم مشکوک بود به نزدیکترین پایگاه بهزیستی از طریق سامانه هدایت می‌شود تا تست تشخیصی از کودک اخذ شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور به راه‌اندازی سامانه «فرزندخواندگی» در آینده نزدیک اشاره کرد و افزود: این سامانه به صورت آزمایشی در خراسان رضوی و تهران راه اندازی شده که با تکمیل مراحل آن و راه اندازی در دیگر استان‌ها ثبت نام زوجین متقاضی برای فرزندخواندگی تسهیل می‌شود.

قبادی دانا با بیان اینکه اکنون ۵ میلیون نفر از خدمات سازمان بهزیستی استفاده می‌کنند تصریح کرد: از ۵ میلیون نفر افراد تحت پوشش یک‌میلیون و ۷۴ هزار نفر خانوار‌ها خدمات مستمری و مابقی زنان سرپرست خانوار و معلولان هستند.

وی بیان کرد: ۸۰۰ هزار نفر معلول در کشور از خدمات بهزیستی استفاده می‌کنند.

انتهای پیام/ ب

صحبت های رئیس سازمان بهزیستی کشور در بوشهر 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر