کد خبر: ۶۸۲۸۸۰۲
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۰
مدیرعامل مرکز مطالعات جایگاه های سوخت کشور مطرح کرد؛

منشی گفت: در دومین نمایشگاه جایگاه‌های سوخت و صنایع وابسته از ابزارهای اندازه گیری دقیق فرآورده در جایگاه‌های سوخت رونمایی می شود.

دغدغه اندازه‌گیری دقیق فرآورده در جایگاه‌های سوخت برطرف می‌شودبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، علی منشی مدیرعامل مرکز مطالعات و برنامه ریزی جایگاه‌های سوخت کشور گفت: برای دومین سال پیاپی است که نمایشگاه جایگاه‌های سوخت و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران در تاریخ دوم تا پنجم اسفند ماه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه صنف جایگاه داری سوخت در کشور بسیار مهم و اساسی است و بنزین هم از اهمیت فوق استراتژیک و بالایی برخوردار است  افزود: نزدیک به ۶۰ شغل و صنف با حوزه جایگاه داری کشور مرتبط است.

مدیرعامل مرکز مطالعات و برنامه ریزی جایگاه‌های سوخت کشور تصریح کرد: دوربین مداربسته، سیستم‌های اطفاء حریق، کف، کامپوزیت، شیلنگ، پمپ و نازل تنها بخشی از صنایع وابسته به جایگاه‌های سوخت است.


بیشتر بخوانید: ذخیره سازی بنزین ۴۰۰ میلیون لیتر افزایش یافت


وی با تاکید بر اینکه صنایع وابسته به جایگاه‌های سوخت از بدو تأسیس حامی تولید داخل و خود اتکایی در استفاده از قطعات ملی بوده‌اند اظهار کرد: پیگیری این امر بر اساس منویات مقام معظم رهبری و دغدغه‌هایی ایشان در اجرای اقتصاد مقاومتی بوده است و بر همین اساس تلاش کردیم تا از پتانسیل‌های داخلی نهایت بهره برداری را داشته باشیم.

منشی با بیان اینکه هم اکنون پیوند صحیح و مدونی بین دانشگاه‌ها و مراکز دانش بنیان علمی کشور با موضوع جایگاه‌های سوخت و صنایع وابسته ایجاد شده خاطرنشان کرد: با ده‌ها انجمن وابسته به حوزه جایگاه داری که با دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی جایگاه‌های سوخت کشور مرتبط هستند از طریق تفاهم نامه‌هایی که با دانشگاه‌های مختلف کشور از جمله دانشگاه صنعتی شریف، جهاد دانشگاهی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، دانشکده فنی دانشگاه تهران و بسیاری از سازمان‌های علمی و مطالعاتی کشورمان منعقد کرده‌ایم، همکاری‌های خوبی آغاز کرده ایم که خروجی بسیار خوبی در این صنعت داشته است.

مدیرعامل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی جایگاه‌های سوخت کشور با اشاره به توانمندی مجموعه‌های دانش بنیان کشور و ظرفیت‌هایی که در حوزه جایگاه‌های سوخت کشور وجود دارد گفت: می‌کوشیم با استفاده از پتانسیل‌های آنان و بدون اتکا به منابع دولتی و ظرفیت هزاران شاغل در جایگاه‌های سوخت، از اتکا صرف درآمدی به پول بنزین خارج شده و درآمد جایگاه داران را افزایش دهیم. ضمن اینکه بنا داریم در دومین نمایشگاه جایگاه‌های سوخت و صنایع وابسته تهران از چندین طرح در این خصوص رونمایی کنیم.

وی افزود: بخشی از دغدغه‌هایی که حاکمیت برای ارائه خدمت به مردم نظیر اندازه گیری دقیق فرآورده در جایگاه‌های سوخت دارد، ما را بر آن داشت تا حداکثر استفاده از موضوعات علمی و فناوری را داشته باشیم که در همین راستا در نمایشگاه اسفند ماه در تهران از آن‌ها رونمایی خواهیم کرد. ضمن اینکه چند محصول جدید را که با استفاده از همکاری صنعت با دانشگاه به دست آمده رونمایی خواهد شد لذا تلاش می‌کنیم دغدغه‌های حوزه‌های مختلف این خصوص را برطرف کنیم.

مدیرعامل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی جایگاه‌های سوخت کشور گفت: بنا داریم تا کارآفرینی مناسبی در این صنعت داشته و سطح کیفی خدمات جایگاه‌های سوخت را بالاتر برده و نحوه برخورد با مشتری، مواجه با بحران‌ها و مدیریت آنها، مسائل امنیتی و رعایت موضوعات پدافند غیرعامل را ارتقا دهیم.

انتهای پیام/

برگزاری دومین نمایشگاه جایگاه‌های سوخت و صنایع وابسته در تاریخ دوم تا پنجم اسفند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر