کد خبر: ۶۸۲۸۹۴۹
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۶
عضو هیئت رئیسه مجلس عنوان کرد؛

امیرآبادی گفت:در طرح سهمیه بندی بنزین به هر نفر روزانه یک لیتر تخصیص داده و مصرف بیش از این سهمیه،با نرخ آزاد محاسبه می شود.

طرح سهمیه بندی بنزین به زودی در صحن مجلس مطرح می‌شودبه گزارشگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازقم؛ احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده مردم قم و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و از موافقان طرح سهمیه بندی بنزین گفت: با جمع بندی نمایندگان موافق، این طرح به زودی در صحن مجلس مطرح می‌شود.

وی  افزود: بر اساس این طرح، به هر نفر روزانه یک لیتر تخصیص داده می‌شود و مصرف بیش از این سهمیه، با نرخ آزاد محاسبه خواهد شد.


 عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان موافق این طرح، در تلاش هستند تا طرح سهمیه بندی بنزین در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مورد ارزیابی قرار گیرد ادامه داد: در صورت تصویب، این طرح از بیستم فروردین ماه سال ۱۳۹۸ در کشور اجرایی می‌شود.


امیرآبادی فراهانی تاکید کرد: سهمیه بندی بنزین در کمیسیون مورد تایید قرار نگرفت، ولی در صورتی که این طرح در صحن علنی مجلس به تصویب برسد، از سال آینده، بنزین در کشور سهمیه بندی خواهد شد.


وی با اشاره به وجود اختلاف برای تخصیص سهمیه ۳۰ یا ۲۴ لیتر برای هر فرد در قالب این طرح افزود: در جلساتی که با حضور نمایندگان پیشنهاد دهنده این طرح برگزار شد، جمع بندی آنان، پیشنهاد تخصیص سهمیه ۳۰ لیتر در ماه برای هر فرد بود.


 وزیر نفت پیش از این در ۱۵ بهمن ماه سال جاری با تاکید بر اینکه در دولت بحث‌هایی درباره سهمیه بندی یا افزایش قیمت بنزین مطرح، اما تاکنون تصمیمی در این حوزه اخذ نشده است.


بیژن نامدار زنگنه با بیان اینکه باید با همکاری دولت و مجلس راهکاری برای ساماندهی وضعیت بنزین پیدا کرد، اظهار داشت: در طرح سهمیه بندی بنزین روش بسیار پیچیده‌ای برای فروش بنزین افرادی که مصرف ندارند در نظر گرفته شده بود که کمیسیون انرژی مجلس با توجه به مسائل مذکور و برخی از مسائل حقوقی طرح سهمیه بندی بنزین را رد کرد.

انتهای پیام/ش

طرح سهمیه بندی بنزین

منبع :ایرنا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر