کد خبر: ۶۸۲۹۵۹۵
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳
رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی کل قوا عنوان کرد؛

حجت الاسلام سعیدی گفت:پرچم‌دار این انسجام ملی آیت‌الله خامنه‌ای هستند که چنین انسجامی در بسیاری از کشور‌ها وجود ندارد، همچنین ترامپ می‌گوید باید نفوذ منطقه‌ای ایران را در سوریه،عراق،یمن و لبنان را بگیریم که در برجام۲و۳ دنبال گرفتن قدرت منطقه‌ای بودند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی کل قوا پیش از ظهر امروز در سخنرانی راهپیمایان مردم قم در ۲۲ بهمن گفت: دشمن به دنبال برپایی فتنه‌ای در سال ۹۷ بود، اما موفق نشد.

وی با بیان چگونگی خنثی‌کردن نقشه‌های امریکا و پاسداشت آرمان‌های انقلاب اسلامی از سوی مردم افزود: در سال ۲۰۰۰ یا کمی قبل از آن جامعه آمریکا سند ۲۵ ساله این کشور را تنظیم کرده بودند، در این سند آمده بود آمریکا برای حاکمیت بر کره زمین ۶ هدف مشخص را باید دنبال کند و در صوت پیاده نشدن این اهداف فروپاشی آمریکا کلید می‌خورد.

وی با اشاره به دوران ریاست جمهوری اوباما گفت: ارزیابی‌ها این بود که دوران اوباما طلایی‌ترین دوران باشد، برخی می‌گفتند با غرب در یک زندگی مسالمت‌آمیزی قرار داریم، اما اگر مردم ما بدانند در مغز آمریکایی‌ها چه می‌گذرد ایستادگی‌شان در برابر امریکا چند برابر می‌شود، هسته‌ای نبودن ایران، حمایت نکردن از حزب‌الله و حماس و نداشتن نقشی در منطقه ازجمله اهداف اوباما بود که دنبال می‌کرد.

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی کل قوا با بیان این اهداف شش‌گانه اشاره کرد: کمک به الحاق ۵ قدرت اصلی جهان به‌ویژه چین، روسیه و هند به جریان اصلی نظام در حال پیدایش بین‌المللی و تلاش و اقدام برای کمک به جامعه بین‌المللی در رام کردن نیرو‌های واگرا ازجمله این اهداف بودند. از این ۲۵ سال، ۱۹ سال آن گذشته و دنیا با سه رئیس‌جمهوری مواجه بوده که نخستین آن‌ها بوش بود، حضور مستقیم در منطقه غرب آسیا استراتژی بوش و دولت‌سازی و نهادسازی ازجمله اهدافش بودند.

‌حجت‌الاسلام سعیدی با تأکید بر‌اینکه دشمن باید آرزوی به‌زانو درآمدن ملت ایران براثر تحریم‌ها را با خود به‌گور ببرد،عنوان کرد: دشمن حتماً به دنبال آن است که در داخل زمینه‌ای پیدا کند کارش را به‌پیش ببرد، از اینجا به فتنه می‌رسیم که معارض داخلی منشأ فتنه بوده و جنگ منشأ خارجی دارد که شامل جنگ سخت و نرم می‌شود.

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی کل قوا تصریح کرد: معمولاً فتنه نرم با کشور‌های خارجی بده بستان دارد. فتنه ۹۸، نقطه تلاقی تلاش معارض خارجی با نیروی داخلی است، که یک زمینه خارجی و داخلی می‌خواهد، زمینه خارجی‌اش همین حرکتی است که ترامپ دنبال می‌کند که شاخصه‌های آن تحریم فلج‌کننده، عملیات رسانه‌ای، تحریک گسل‌های نارضایتی برای اغتشاش و وجود ظرفیت شورش در میان برخی عناصر هستند.

وی با بیان انواع فتنه بیان کرد: فتنه سخت اردوکشی به خیابان است و فتنه نرم کارش با اندیشه و تفکر انسان‌هاست، همان کاری که سامری با قوم بنی‌اسرائیل کرد و مردم را از خداپرستی به گاو‌پرستی سوق داد همچنین آرمان‌های یک ملت انقلابی تنزل پیدا کند.

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی کل قوا با اشاره به دوران ریاست‌جمهوری ترامپ بیان کرد: ترامپ می‌گوید عناصر قدرت ایران را باید از دستش بگیریم، تا مادامی که ایران این عناصر قدرت را دارد نمی‌توانیم کاری پیش ببریم که ازجمله این عناصر قدرت انسجام ملی، قدرت منطقه‌ای، نظامی و هسته‌ای است.

حجت‌الاسلام سعیدی با تأکید بر اینکه برای مقابله با فتنه سخت دشمن، مجلس و دولت باید جدی‌تر وارد عرصه شوند،ابراز کرد: ضرورت سازی برای عقب‌نشینی، دشمن هراسی و شرطی‌سازی سه هدفی است که برخی برای مقابله با مردم دنبال می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه ملت ایران نباید اجازه ضرورت سازی را بدهد تا زمینه عقب‌نشینی فراهم شود،گفت: برخی می‌گویند باید اقدام به مذاکره کنیم درحالی‌که امروز آمریکا در بدترین وضعیت خود به سر می‌برد، پس چرا باید دنبال اروپا بیفتیم و کاسه گدایی در دست بگیریم؟

وی به انسجام ملی ملت ایران اشاره و یادآورشد: پرچم‌دار این انسجام ملی آیت‌الله خامنه‌ای هستند که چنین انسجامی در بسیاری از کشور‌ها وجود ندارد، همچنین ترامپ می‌گوید باید نفوذ منطقه‌ای ایران را در سوریه، عراق، یمن و لبنان را بگیریم که در برجام ۲ و ۳ دنبال گرفتن قدرت منطقه‌ای بودند.

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی کل قوا، قدرت نظام جمهوری اسلامی را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: چرا عده‌ای، مردم را از جنگ می‌ترسانند درحالی‌که آمریکا جرأت حمله به ایران اسلامی را ندارد.

انتهای پیام/ح

دشمن باید آرزوی به‌زانو درآمدن ملت ایران بر اثر تحریم‌ها را به‌گور ببرد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر