کد خبر: ۶۸۳۰۴۵۶
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۴
مدیر مسئول نشر آریترین در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

جلال صابری نژاد گفت: برای بهبود بازار نشر به یک تیم بررسی نیاز داریم تا علت ایجاد وضعیت کنونی در این بازار را بررسی کنند.

لزوم نظارت دولت بر خروج غیرقانونی کاغذ به کشورهای همسایهجلال صابری نژاد مدیر مسئول نشر آریترین در گفتگو با خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،  با اشاره به اینکه وضعیت نشر مشخص نیست برای همین فعلا  قراردادهای انتشار کتاب هایمان را بررسی می کنیم اظهار داشت: هنوز چون وضعیت قیمت کاغذ نامشخص است نتوانستیم برای انتشار کتاب جدید تصمیم بگیریم از این رو منتظر هستیم تا دولت راهکار تازه ای برای وضعیت کنونی بازار نشر ارائه کند.

وی افزود: برای بهبود بازار نشر نیاز به یک تیم بررسی داریم تا علت وضعیت کنونی در بازار را بررسی کند همچنین نیاز داریم دولت با ناشران، یکی دو جلسه داشته باشد و در این جلسه درباره مشکلات نشر گفتگو کند.

صابری نژاد بیان کرد:برای بهبود وضعیت نشر به حمایت‌های دولت از ناشران از جمله  توزیع کاغذ با ارز ۴۲۰۰ تومانی در بین ناشران و معافیت مالیاتی آن‌ها نیاز داریم. اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران می‌تواند توزیع کننده کاغذ در بین ناشران  باشد در کنار تمام این‌ها باید از کارخانه‌های داخلی که در زمینه تولید کاغذ فعالیت می‌کنند برای تولید هرچه بیشتر این کالا حمایت شود تا میزان تولید کاغذ در کشور به نسبت نیاز بازار به کاغذ برسد.

مدیر مسئول انتشارات آریترین ادامه داد: دولت روی برخی محموله های کاغذ که به صورت غیرقانونی به کشورهای همسایه در شرایط کنونی بازار کاغذ صادرمی شود، نظارت کند چرا که قطع به یقین اوضاع کنونی بازار نشر سبب می شود با کاهش انتشار عناوین کتاب در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران مواجه شویم اکثر ناشران به دلیل وضعیت کنونی بازار نشر و اینکه در ماه های پایانی سال هستیم برای انتشار کتاب جدید تصمیم نگرفته اند و هنوز در مرحله بحرانی بازار نشر هستیم و از این وضعیت خارج نشده ایم.

صابری نژاد با اشاره به وضعیت قیمت کاغذ و سایر ملزومات چاپ تصریح کرد: وضعیت بحرانی بازار نشر تنها به دلیل افزایش قیمت کاغذ ایجاد نشده است و در تمام عوامل تولید کتاب با مشکل روبه رو هستیم تا ثبات و آرامش به بازار نشر برنگردد میزان انتشار عناوین کتاب افزایش پیدا نمی کند. برخی تصمیم گیری هایی که برای بازار نشر شده بود هنوز اجرایی نشده اند یا در مرحله اجرا هستند که نتیجه آن را در بازار نشر مشاهده نمی کنیم.

انتهای پیام/

انتقاد یک ناشر به بی توجهی دولت به وضعیت نشر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر