کد خبر: ۶۸۳۰۴۷۹
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴

گروهی مشترک از نیرو‌های ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله یمن٬ عملیات گسترده و وسیعی را علیه مواضع مزدوران ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی انجام دادند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، براساس اطلاعات به دست آمده٬ نیرو‌های یمنی در جریان این عملیات دقیق موفق شدند خطوط دفاعی مزدوران ائتلاف را در هم بشکنند و شماری از آنان را کشته و زخمی کنند و خسارتی را به تجهیزات نظامی وارد کنند؛ سایر نیرو‌های مزدور پس از متحمل شدن ضربات سنگین از مناطق درگیری متواری شدند.

ضربه مهلک یمنی‌ها علیه مواضع مزدوران ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی


بیشتربخوانید : فرار به جلوی ائتلاف سعودی درباره نقض آتش‌بس در الحدیده


در حال حاضر٬ بخش‌هایی از سه راه الوازعیه میان نیرو‌های یمنی و مزدوران دست به دست می‌شود؛ سه راه الوازعیه دروزاه شرقی برای ورود به سه راهی بسیار مهم المخاء است که از محور غرب به بندر مخاء و از محور شمالی به شهر حیس در جنوب استان الحدیده متصل می‌شود.

از محور جنوب شرق استان تعز خبر می‌رسد، ده‌ها تن از مزدوران ائتلاف عملیات گسترده‌ای را در جبهه «حیفان» انجام دادند، اما خبر‌ها حاکیست نیرو‌های یمنی مستقر در منطقه با اقدام به موقع مانع نفوذ شدند و پس از چند ساعت درگیری موفق شدند حمله را به طور کامل دفع کنند و شماری از آنان را کشته و زخمی کنند.

منطقه راهبردی حیفان در جنوب شرق استان تعز واقع شده و تحت کنترل کامل رزمندگان یمنی است؛ نیرو‌های مزدور در چند ماه گذشته ده‌ها بار حملاتی را به منظور اشغال این منطقه انجام دادند که در تمامی موارد با شکست روبرو شدند و ناکام ماندند.

به گفته منابع میدانی٬ در صورتی که منطقه حیفان سقوط کند مناطق شمالی از جمله «دی سامر، جبیل، معازیج، عرار اعروق، قبع الظح» در معرض خطر سقوط و اشغال توسط مزدوران ائتلاف قرار خواهند گرفت و کار برای نیرو‌های یمنی در این محور بسیار سخت می‌شود.

در حال حاضر٬ حدود ۴۵ درصد از خاک استان تعز شامل مناطق شمالی، مرکزی و شرقی از جمله «الراهده، الهجده، الجند، الکدحه» در کنترل نیرو‌های ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله یمن است؛ ۵۵ درصد از مساحت استان شامل مناطق جنوبی و غربی از جمله «المخاء، پایگاه خالد بن ولید، التربه، المسراخ، ذیاب و...» در اشغال نیرو‌های مزدور است.

منبع: میزان
 
انتهای پیام/

 دست به دست شدن مناطق در سه راهی راهبردی الوازعیه؛ دفع حملات سنگین در جبهه حیفا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر