کد خبر: ۶۸۳۰۶۷۲
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵

کارگاه آموزشی حفاظت از ژئوپارک‌های جهانی یونسکو در قشم برگزار می شود.

علیرضا امری مدیر ژئوپارک جهانی قشم در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از بندرعباس ،گفت: کارگاه آموزشی حفاظت از ژئوپارک‌های جهانی یونسکو در قشم برگزار می شود.

وی افزود: این کارگاه آموزشی از اول تا سوم اسفند  با هدف توسعه مفهوم ژئوپارک برای جوانان منتخب این سه ژئوپارک که در امور ژئوپارک‌ها مشارکت و همکاری دارند، برگزار خواهد شد.

مدیر ژئوپارک جهانی قشم گفت: کارگاه آموزشی حفاظت از ژئوپارک‌های جهانی یونسکو با حضور جوانان خلاق ۱۸ تا ۲۵ سال از دو ژئوپارک ملی ارس و طبس و ژئوپارک جهانی قشم در این منطقه آزاد برگزار می‌شود.

امری افزود: نقش جوانان در حفاظت از ژئوپارک ها، نقش ژئوپارک‌ها در کاهش اثرات بلایای طبیعی، کاهش آثار تغییرات اقلیمی و توسعه پایدار جهانی از مهم ترین موضوعات این کارگاه آموزشی است.

وی گفت: اساتیدی از سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران و ژئوپارک جهانی قشم در این کارگاه آموزشی، در زمینه موضوعات تخصصی ژئوپارک، توسعه پایدار و نقش جوامع محلی سخنرانی می‌کنند.

مدیر ژئوپارک جهانی قشم افزود: هزینه‌های این کارگاه آموزشی به عهده دفتر یونسکو، سازمان زمین شناسی ایران و سازمان مطنقه آزاد قشم  است .

ژئوپارک جهانی قشم با داشتن ژئوسایت‌هایی همانند طولانی‌ترین غار نمکی جهان، دره تندیس ها، بام قشم، تنگه و دره چاهکوه، جزایرناز، دره ستاره ها، خلیج دلفین ها، جنگل حرا  یکی از زیباترین نقاط دیدنی ایران در جنوب کشور است.

انتهای پیام/ف

برگزاری کارگاه آموزشی حفاظت از ژئوپارک‌های جهانی یونسکو در قشم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر