کد خبر: ۶۸۳۰۷۴۸
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۰
کرمانچی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

قائم مقام معاون درمان وزارت بهداشت گفت: باید در بیماران خاص و صعب‌العلاج به سمت داروی خوراکی به جای تزریقی پیش برویم.

کرمانچی قائم مقام معاون درمان وزارت بهداشت  در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: در خدمت‌رسانی به بیماران خاص و صعب‌العلاج سه بُعد  حائز اهمیت است که شامل دسترسی به خدمت، حمایت مالی و کیفیت خدمات می‌شود.

۲ رویکرد وزارت بهداشت در حوزه بیماران‌ خاص

وی با بیان اینکه در حوزه بیماران خاص و صعب‌العلاج، ۲ رویکرد مهم داریم، گفت: رویکرد نخست ما این است که خدمات به بیماران خاص و صعب‌العلاج  را در مراکز جامع بیماران خاص ارائه کنیم.

قائم مقام معاون درمان وزارت بهداشت  افزود: رویکرد دوم این است که درمان تزریقی در بیماران خاص و صعب‌العلاج را به سمت خوراکی ببریم، البته ما در این رویکرد با ایده‌آل‌های دنیا فاصله داریم، در واقع کیفیت، عدم مصرف صحیح و باور‌های گروه‌های تخصصی و بیماران موجب شده است تا نتوانیم این موضوع را در کشور نهادینه کنیم.

لزوم تولید داروی بیماران خاص

قائم مقام معاون درمان وزارت بهداشت  تصریح کرد: اتفاق مهم در حوزه بیماران خاص و صعب العلاج این است که بتوانیم داروی مورد نیاز این بیماران را در کشور تولید کنیم تا در تحریم‌ها دچار مشکل نشویم و خوشبختانه صنعت داروسازی به تولید داروی بیماران خاص و صعب‌العلاج ورود کرده است.

کرمانچی ادامه داد: البته باید توجه داشت که تا پیش از این کمتر داروی خوراکی با هزینه مناسب و کیفیت بالا در دسترس بیماران خاص و صعب‌العلاج بود، اما خوشبختانه صنعت داروسازی گام‌هایی را در این حوزه برداشته و دارو‌های با کیفیتی برای درمان بیماران خاص و صعب‌العلاج وارد بازار شده است.

چه خدماتی به بیماران خاص داده می‌شود؟

وی با اشاره به افتتاح ۸۳ مرکز جامع بیماران خاص در سراسر کشور گفت: بیماران با مراجعه به مراکز جامع بیماران خاص علاوه بر مشاوره خدمات توانبخشی و دندانپزشکی دریافت می‌کنند، همچنین داروی مورد نیاز بیماران در این مراکز داده می‌شود.

قائم مقام معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به حمایت مالی از بیماران خاص و صعب‌العلاج گفت: وزارت بهداشت تلاش می‌کند تا سهم پرداختی بیماران به حداقل برسد و در این راستا خدمات در مراکز جامع بیماران خاص رایگان ارائه می‌شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر