کد خبر: ۶۸۳۰۸۹۰
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۲
معاون ثبت احوال استان اصفهان :

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی اداره کل ثبت احوال استان اصفهان تراکم جمعیت در هر کیلومتر مربع را بر اساس آمار سرشمار ی سال ۹۵ در استان ۴۸ نفر اعلام کرد وگفت : بر اساس این سرشماری آمار جمعیتی هر خانوار اصفهانی به سه نفر رسید.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،مجتبی یکتامنش معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی اداره کل ثبت احوال استان اصفهان در خصوص آمار حیاتی ثبت شده در ثبت احوال استان اظهار کرد: طی هشت ماه نخست سال جاری ۶۲ هزار و ۵۱۱  تولد در استان اصفهان ثبت شده است که از این تعداد ۲۴ هزار و ۶۰۱  نفر دختر و ۲۶ هزار و ۵۱۱  پسر بوده است.

وی ادامه داد: میانگین سن ازدواج شش ماه اول امسال را در میان زنان ۲۵ سال و در میان مردان ۲۹ سال بوده است.

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی اداره کل ثبت احوال استان اصفهان اضافه کرد : طی هشت ماه سال جاری ۸۳۲ دو قلو ، ۳۸ مورد سه قلو ، چهار مورد چهارقلو و یک مورد پنج قلو در ثبت احوال استان اصفهان ثبت شده است.

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی اداره کل ثبت احوال استان اصفهان افزود: بر اساس آمار سرشماری در سال  ۹۵ ، سن امید به زندگی در مردان ۷۱ سال و در میان زنان ۷۳ سال عنوان شده است که این آمار نسبت به سرشماری سال ۹۰ کاهش داشته است.

یکتامنش با بیان اینکه بر اساس آمار سرشمار ی سال ۹۵  تراکم جمعیت در هر یک کیلومترمربع ۴۸ نفر است ،گفت : همچنین بر اساس این سرشماری آمار جمعیتی هر خانوار اصفهانی به سه نفر  رسید.

انتهای پیام/م

سن امید به زندگی در بین اصفهانی‌ها کاهش یافت

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر