کد خبر: ۶۸۳۱۳۰۰
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹

معاون پشتیبانی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه از شناسایی و ساماندهی ۴۵۰ کودک کار در این استان خبر داد .

شناسایی و ساماندهی ۴۵۰ کودک کار در کرمانشاه

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،منوچهر محمدی معاون پشتیبانی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه از شناسایی و ساماندهی ۴۵۰ کودک کار در این استان خبر داد و گفت : تغییر شکل کار کودکان از بزه به سمت مهارت آموزی از اهداف این طرح است.

وی گفت : در راستای حمایت از کودکان کار در استان اقدامات تخصصی بسیاری انجام شده است.

وی با بیان اینکه ساماندهی کودکان کار با هدف تغییر شکل کار کودکان از بزه به سمت مهارت آموزی است، افزود: در این میان بهزیستی برای کودکان ۱۲ تا ۱۵ سال از طریق توزیع محصولات فرهنگی ایجاد اشتغال کرده تا میزان حضور کودکان در خیابان کمتر شود و بتوانند به نیاز‌های اصلی خود مانند آموزش، تحصیل و بهداشت برسند.

معاون پشتیبانی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه از همکاری بهزیستی و شورای اصناف برای اشتغال زایی کودکان کار خبر داد و گفت: در این زمینه نیز کودکان ۱۵ تا ۱۸ سال در اشتغال‌هایی که غربال گری شده و مورد آسیب کمتری هستند حضور می‌یابند و ضمن حرفه آموزی ماهیانه با همکاری بهزیستی دستمزد دریافت می‌کنند.

وی تصریح کرد: با هدف ارائه خدمات سرپایی و آموزشی به کودکان کار و خانواده‌های آن‌ها نیز مراکز آموزشی حمایتی کودک و خانواده توسط بهزیستی راه اندازی شده و در شهرستان کرمانشاه دو مرکز به کودکان کار و خیابانی خدمات ارائه می‌دهند.

محمدی بیان داشت: در مراکز آموزشی حمایتی کودک و خانواده بهزیستی خدمات تخصصی همه جانبه به کودکان و خانواده‌های آن‌ها داده می‌شود و علاوه بر برگزاری کلاس‌های آموزشی به خانواده‌های آن‌ها آموزش‌هایی با بررسی آسیب حضور کودکان در خیابان‌ها ارائه می‌شود .

 

 

انتهای پیام/د

تغییر شکل کار کودکان از بزه به سمت مهارت آموزی

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر