کد خبر: ۶۸۳۱۳۹۹
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
عضو شورای شهر تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

علیخانی گفت: رئیس شورای شهر تهران در خصوص حمل و نقل عمومی تهران ملاقات‌های زیادی با مقامات بلندپایه کشور داشته است.

دستور رهبر انقلاب برای کمک به حمل و نقل عمومی تهران/ اگر امروز فکری به حال مترو نشود، فردا دیر استمحمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به عمل نکردن دولت به وظایفش در قبال شهرداری اظهار کرد: شورا برای اینکه دولت را ملزم به انجام وظایف خود کند، هیچ ابزاری ندارد و فقط می‌تواند خواهش و تمنا کند و یا از طریق نامه نگاری با مسئولان دولتی رایزنی کند.

وی با اشاره به فلسفه وجودی شکل‌گیری شورا‌های شهر افزود: بر این اساس هنوز اختیاراتی که باید به شورا داده شود، واگذار نشده است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس وظیفه نظارت بر حسن اجرای قوانین را برعهده دارند، گفت: مجلس باید از دولت بخواهد که وظایف خود را انجام دهد.

علیخانی با بیان اینکه رئیس شورای شهر تهران در خصوص حمل و نقل عمومی تهران ملاقات‌های زیادی با مقامات بلندپایه کشور و مقام معظم رهبری داشته است، تصریح کرد: آقای هاشمی از رهبری درخواست کمک کرده بود و ایشان هم در این رابطه دستوراتی را صادر کردند و ما امیدواریم اتفاقات خوبی برای حمل و نقل عمومی تهران رخ دهد.


بیشتر بخوانید: نامه هاشمی به رئیس‌جمهور برای کمک به مترو


وی افزود: اگر امروز فکری به حال مترو نشود، فردا دیر است و ما روز به روز شاهد بدتر شدن وضعیت خواهیم بود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران با اشاره به وجود چند مرجع تصمیم گیرنده برای ترافیک تهران گفت: در حالی که چند مرجع برای محدوده ترافیکی تهران تصمیم می‌گیرند، شورا هیچ نقشی ندارد و فقط قیمت گذار است. حال در این وضعیت ممکن است ما طرحی را قبول نداشته باشیم، اما باید برای آن قیمت تعیین کنیم.

علیخانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا سرعت وضع قوانین ترافیکی با سرعت توسعه حمل و نقل تناسب دارد، گفت: هر دو موضوع در حال پیشروی هستند، اما منابع مالی برای توسعه حمل و نقل محدود است و دولت هم آن طور که باید طبق قوانین کمک نمی‌کند.


بیشتر بخوانید: دولت هیچ جوابی به درخواست شورا برای کمک به تکمیل خط ۶ مترو نداده است/ تعیین محدوده‌های ترافیکی ارتباطی به ما ندارد


رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران با بیان اینکه در حال حاضر قرارداد‌های بخشی از واگن‌های مترو بسته شده است، تصریح کرد: وقتی که قرارداد واگن‌های مترو بسته می‌شود، ۲ سال زمان می‌برد تا این واگن‌ها ساخته و وارد شبکه ریلی شوند و اگر دو سال پیش این قرارداد بسته شده بود، امروز شاهد بهره برداری از آن‌ها بودیم.

انتهای پیام/

توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره مشکلات حمل و نقل عمومی پایتخت

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر