کد خبر: ۶۸۳۱۵۱۸
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان ضمن گرامیداشت هفته منابع طبیعی (۱۵ الی ۲۱ اسفند ماه) بر لزوم اجرای برنامه‌های فرهنگ ساز جهت حفظ و حراست از اراضی ملی و طبیعی در سطح استان تاکید کرد.

اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در راستای گرامیداشت هفته منابع طبیعی در استان زنجانبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان، خلیل آقاجانلو مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان در نخستین جلسه این دستگاه جهت برنامه ریزی‌های مسئولین مربوطه در هفته منابع طبیعی  گفت: سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور شعار امسال هفته منابع طبیعی را «ﻣﻨﺎﺑﻊ‌طبیعی ﺑﺰرﮔﺘﺮﻳﻦ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ملی» تعیین کرده است. نخستین روز این هفته در تقویم تاریخ بنام روز «درختکاری» است که در این روز مردم با حضور در پارک‌ها و یا عرصه‌های منابع‌طبیعی با کاشت درخت به استقبال سال نو رفته و با انجام این کار نمادین در آستانه بهار، زندگی را به زمین باز می‌گردانند.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان درختان را بزرگترین گونه گیاهان روی زمین دانست و بر لزوم اجرای برنامه‌های فرهنگ ساز و آموزشی و ترویجی برای تحقق اهداف سازمان متبوع تاکید کرد.

آقاجانلو اضافه کرد: سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به تاسی از اندیشه‌های طبیعت دوستانه مقام معظم رهبری جهت فرهنگ سازی حفظ منابع طبیعی و ترویج درختکاری از اقشار مختلف مردم دعوت می‌نماید با پیوستن به روز ملی درختکاری، قدم بزرگی در جهت سرسبزی ایران عزیز بردارند.

وی با اشاره به نامگذاری هفته منابع طبیعی طبق اعلام سازمان نیز گفت: بر این اساس چهارشنبه ۱۵ اسفند ماه، روز ملی درﺧﺘﻜﺎری؛پنج شنبه ۱۶ اﺳﻔﻨﺪ ماه ،روز ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻃﺒﻴﻌی، ﻣﺮدم، احیا و ﺗﻮﺳﻌﻪ جنگل‌ها و ﻣﺮاﺗﻊ و جمعه ۱۷ اسفند ماه:  روز ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻃﺒﻴﻌی، ﻣﺮدم، اﺋﻤﻪ ﺟﻤﻌﻪ و جماعت نامگذاری شده است.

وی شنبه ۱۸ اسفندماه را روز ﻣﻨﺎﺑﻊ طبیعی، مردم و حفاظت و ﺣﻤﺎﻳﺖ ،ﻳﻜﺸﻨﺒﻪ ۱۹ اسفند ماه را روز  منابع طبیعی، مردم، آبخیزداری و مقابله با سیل و خشکسالی ،دوشنبه ۲۰ اسفند ماه را روز منابع طبیعی، مردم، بسیج و همیاران طبیعت و سه شنبه ۲۱ اسفندماه را ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻃﺒﻴعی، ﻣﺮدم و ﻣﺠﺎﻣﻊ ﻋﻠمی و داﻧﺸﮕﺎهی عنوان کرد.
 
انتهای پیام/ن
 

اجرای  برنامه های متنوع در هفته منابع طبیعی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر