کد خبر: ۶۸۳۱۶۵۵
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد :

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه کشتار غیرمجاز دام تهدید علیه بهداشت عمومی است گفت: اراده‌ای برای ساماندهی این وضعیت وجود ندارد.

اراده‌ای برای ساماندهی کشتار غیرمجاز دام در کهگیلویه و بویراحمد وجود نداردبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ، عبدالله بهمنش مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد  گفت:ماده ۶۸۸ مجازت اسلامی به صراحت اعلام کرده که کشتار غیرمجاز تهدید علیه بهداشت عمومی است و تا دو سال حبس دارد.

وی از تشکیل ۲۳۰ پرونده کشتار غیرمجاز دام خبر داد و افزود: این افراد به دستگاه قضایی معرفی شدند که با برخی برخورد و با برخی دیگر نیز برخورد خاصی صورت نگرفت.

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: هر گونه کشتار دام خارج از کشتارگاه‌های استان را نمی‌توانیم از نظر شرعی و بهداشتی تایید کنیم.

بهمنش با اشاره به اینکه طبق بررسی‌های انجام شده ۶۰ درصد کشتار دام مورد نیاز مردم این استان به صورت غیرمجاز و خارج از کشتارگاه‌ها انجام می‌شود، ادامه داد: کشتار غیرمجاز دام در کنار جاده‌های اصلی این استان دیگر عادی شده است.

وی با اشاره به اینکه کشتار‌های غیرمجاز و کنار جاده‌ای در استان به یک معضل تبدیل شده خاطرنشان کرد: این امر غیر از مسائل بهداشتی مشکلاتی را نیز برای سرمایه‌گذاران کشتارگاه‌های استان بوجود آورده است.

انتهای پیام/غ

 غیر مجاز بودن قصابی های بین راهی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر