کد خبر: ۶۸۳۱۸۰۱
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
کد خبر : ۶۸۳۱۸۰۱
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور خبرداد

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: تاکنون برای سه میلیون و ۴۵۰ هزار واحد مسکن روستایی و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر در کشور اسناد مالکیت صادر شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ، محمدرضا شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جلسه بررسی طرح توسعه منظومه‌های روستایی در گچساران افزود: پروژه توسعه منظومه‌های روستایی در گچساران به عنوان یک طرح پایلوت در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بالغ بر ۴ دهه در روستا‌های کشور فعالیت می‌کند.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: این نهاد توجه‌ای به مشارکت مردم و فعالیت‌های مشارکت محوری در روستا‌ها داشته است.

شاملو عنوان کرد: بالغ بر ۳ سال کار کارشناسی انجام شد تا طرح توسعه منظومه روستایی در کشور اجرا شود.

وی گفت: ما جایی این طرح را اجرا خواهیم کرد که استاندار ان خود طرح تفاهم نامه را مضاء کند.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: در این طرح به جای یک روستا چندین روستا مورد هدف قرا خواهد گرفت که در این طرح جوامع محلی پایه اساسی خواهند بود و مردم نیز نقش مهمی را در اجرای آن ایفا می‌کنند.

شاملو بیان کرد: بر اساس راهبرد‌های توسعه منظومه روستایی اولویت بندی پروژه‌ها اجرا و سطح فعالیت، نوع اقدام و منابع مورد نیاز مشخص و در نظر گرفته خواهد شد.

وی افزود: یکی از اهداف موثر این طرح توانمد سازی مردم و مشارکت ان‌ها است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامکه داد: کلیات طرح تصویب شده، ولی می‌توان در جزئیات آن اگر نیاز بود تغییراتی به وجود آورد.

شاملو اضافه کرد: با همکاری و مشارکت سازمان ثبت اسناد و املاک بنیاد مسکن تاکنون برای سه میلیون و ۴۵۰ هزار واحد روستایی و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر در کشور اسناد مالکیت صادر شده است.

وی گفت: بالغ بر پنج میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی در کشور وجود دارد.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه تصریح کرد: درطرح توسعه منظومه‌های روستاییاعتبارات به گونه‌ای توزیع می‌شود که به عنوان طرح پایلوت ماندگار خواهد بود.

غلامرضا تاجگردون عنوان کرد: بیشتر روستا‌های شهرستان گچساران دارای جاده و روکش آسفالت، گاز و آب شرب هستند.

وی افزود: در این شهرستان تمام روستا‌هایی که امکان اجرای طرح هادی را دارند این طرح انجام می‌شود.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: حال که یک سرمایه گذاری سنگین توسط دولت در این طرح انجام گرفته ما نیز باید یک سرمایه گذاری ماندگار را انجام دهیم.

تاجگردون بیان کرد: حدود ۶۱ درصد از منابع دولتی در این طرح توسعه منظومه‌های روستایی وجود دارد و این طرح باید در یک دوره ۵ ساله به یک پروژه ماندگار تبدیل شود.

وی اضافه کرد: هدف توسعه پایدار یک مجموعه کیفی است.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه روستا برای توسعه متولی ندارد، ادامه داد: توسعه روستایی در این طرح دارای یک سند خواهد شد که متولی آن نیز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خواهد بود.

جلسه بررسی طرح توسعه منظومه‌های روستایی با حضور معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور، نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس، مدیران استانی و شهرستانی در سالن فرمانداری گچساران برگزار شد.

انتهای پیام/غ

دور سند مالکیت برای خانه های روستایی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر