کد خبر: ۶۸۳۱۸۸۱
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
رئیس پلیس آگاهی خبر داد؛

سردار لطفی از دستگیری یکی از مجرمان سابقه دار خبر داد که چهار ماه پیش از زندان آزاد شده بود.

دستگیری ابلیس سیاه برای چندمین باربه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، اظهار کرد: ساعت ۰۱:۳۰ مورخه ۹۷/۱۱/۲۱ وقوع یک فقره جنایت در یک مجتمع مسکونی در بلوار دریا به کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس اعلام شد.

وی افزود: با حضور مأموران در محل و تأیید خبر اولیه فوت پیرمردی ۶۸ ساله، موضوع به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی و قاضی کشیک دادسرای امور جنایی اعلام شد.

سردار لطفی تصریح کرد: با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و هماهنگی با بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، تحقیقات در دستور کار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

پسر مقتول که طی تماس تلفنی با ۱۱۰ موضوع را به پلیس اطلاع داده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: روز گذشته ۹۷/۱۱/۲۰ از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۷:۰۰ به همراه اعضای خانواده‌ام در منزل پدرم حضور داشتیم و پس از آن به منزلمان در کرج رفتیم. ساعت ۱۹:۰۰ به پدرم زنگ زدم تا به او اطلاع دهم که به خانه رسیدیم، اما او پاسخگو نبود؛ موضوع را با برادر بزرگترم مطرح کردم و از او درخواست کردم که به پدر سرکشی کند، اما او عنوان کرد که در تهران حضور ندارد؛ ساعت ۱۲ شب به همراه یکی از اقوام همسرم به تهران و خانه‌ی پدرم مراجعه کردیم.

وی افزود: زمانی که درب آپارتمان را باز کردم، با بهم ریختگی اسباب و اثاثیه داخل خانه روبرو شدم و در آخر با جسد پدرم در اتاق خواب درحالیکه دست، پا و دهانش [با پارچه] بسته شده بود روبرو شدم که بلافاصله موضوع را به پلیس اطلاع دادیم.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: کارآگاهان پلیس در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که پسر مقتول به نام "حمید" (۳۰ ساله) نتیجه ازدواج دوم مقتول است؛ برابر اظهارات سایر اعضای خانواده مقتول مشخص شد که حمید از چندی پیش با پدرش اختلاف پیدا کرده و ارتباط آن‌ها طی این مدت به گونه‌ای نبوده که رابطه نزدیکی با یکدیگر داشته باشند.

وی افزود: با توجه به تحقیقات میدانی، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی اقدام به دستگیری پسر مقتول کردند؛ حمید در اظهارات اولیه منکر هرگونه دخالت در مرگ پدر خود بود، اما در ادامه و با ارائه مستندات به ناچار لب به اعتراف گشود و به کارآگاهان عنوان داشت که قتل پدرش توسط یکی از اراذل و اوباش منطقه ستارخان به نام (علی. الف) انجام شده است.

حمید در خصوص نحوه مشارکت خود در قتل پدرش به کارآگاهان گفت: روز حادثه (جنایت) برابر قراری که با علی گذاشته بودم، به همراه اعضای خانواده و به بهانه میهمانی به خانه پدرم رفته بودیم؛ در زمان حضور در منزل پدرم، از طریق آیفون اقدام به باز کردن در ورودی مجتمع کرده و علی به همراه دوستانش به پشت بام خانه رفته و آنجا مخفی شدند؛ آن‌ها منتظر ماندند تا من و خانواده ام محل را ترک کنیم .

سردار لطفی بیان کرد: با شناسایی (علی. الف) کارآگاهان در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که وی از مجرمان سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف سرقت، زورگیری، ضرب و جرح، تهدید شهروندان و آزار و اذیت است که آخرین بار در سال ۱۳۹۱ به اتهام آزار و اذیت پسری ۲۱ ساله دستگیر و در آن پرونده به "ابلیس سیاه" معروف شده و حدود چهار ماه پیش از زندان آزاد شده است.

وی افزود: برابر اطلاعات پرونده‌ سال ۱۳۹۱ (علی. الف) در سال ۱۳۸۹ پسری ۲۱ ساله را با تهدید مورد آزار و اذیت قرار داده و پس از آن به مدت دو سال این جوان و خانواده اش را به مرگ تهدید می‌کرده تا نهایتا در سال ۱۳۹۱ و ادامه تهدیدات، با طرح شکایت خانواده‌ی این پسر توسط پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر، تصویر وی در آن پرونده و برابر دستور قضایی جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی منتشر و پس از تکمیل پرونده روانه زندان شده است.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت بیان کرد: کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در تحقیقات از پسر مقتول اطلاع پیدا کردند که (علی. الف) پس از آزادی از زندان در منطقه‌ ستارخان تردد دارد که با شناسایی دقیق محل تردد (علی. الف) طی یک عملیات پلیسی و قبل از هرگونه اقدام به فرار در مورخه ۹۷/۱۱/۲۳ دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

وی افزود: (علی. الف) پس از مواجه حضوری با پسر مقتول به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن معرفی دو همدست خود، در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش بود که با حمید (پسر مقتول) آشنا شدم، حمید در صحبت هایش عنوان می‌کرد که پدرش رفتار مناسبی با وی ندارد تا اینکه یکی روز مدعی شد که وی در خانه اش گاوصندوقی دارد که داخل آن پر از پول، طلا و اسناد مالکیت است.

حمید از من خواسته بود تا در پوشش سارق به خانه‌ پدرش رفته و محتویات داخل گاوصندوق را سرقت نماییم؛ قرار بود تا اسناد مالکیت به وی و طلا و جواهرات داخل گاوصندوق نیز به من برسد. موضوع را با دو تن از دوستان خود در میان گذاشته و آن‌ها نیز برای سرقت اعلام آمادگی کردند.

روز حادثه برابر نقشه‌ای که من طرح کرده بودم، حمید به همراه خانواده اش و به بهانه میهمانی به خانه پدرش رفت. حمید ار طریق آیفون درب مجتمع را باز کرد و من به همراه دو تن از دوستانم، مستقیم به پشت بام رفتیم و منتظر ماندیم تا حمید و خانواده اش از خانه خارج شوند.

پس از رفتن حمید و خانواده اش، به نام همسایه زنگ واحد مقتول را زدیم؛ به محض باز شدن درب خانه، به زور وارد خانه شده و مقتول را مستقیم به اتاق خواب برده و دست و پا و دهانش را محکم بستیم؛ به دنبال گاوصندوق گشتیم، اما گاوصندوقی در خانه وجود نداشت؛ مقتول را مورد ضرب و شتم قرار دادیم، اما مشخص شد که گاوصندوقی در خانه ندارد؛ نهایتا محل نگهداری پول و طلاجات را یکی از اتاق‌ها پیدا کرده و با سرقت پول و طلاجات و در حالیکه دست و پا و دهان مقتول محکم بسته شده بود، از خانه خارج شدیم.

سردار لطفی اضافه کرد: با معرفی دو متهم دیگر پرونده به نام‌های فرهاد (۲۹ ساله) و امیر (۳۰ ساله)، آن‌ها نیز در منطقه پارک وی و ستارخان شناسایی شدند و تنها با گذشت چند ساعت از زمان دستگیری سرکرده گروه، دستگیر و صراحتا به مشرکت در سرقت منجر به جنایت اعتراف کردند.

وی افزود: در همان تحقیقات مقدماتی صورت گرفته از این گروه از سارقین و در بازرسی از مخفیگاه‌های آن‌ها، مقادیری از طلاجات سرقت شده از خانه‌ مقتول کشف شد؛ علاوه بر طلاجات سرقت شده از خانه‌ی مقتول، اموال باارزش دیگری از قبیل: فرش و طلاجات نیز کشف شد که با ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد این گروه از متهمین با شناسایی منازل متعلق به زنان و مردان سالخورده اقدام به سرقت‌های به عنف از منازل می‌کنند که در ادامه با بررسی پرونده‌های مشابه، تعدادی از محل‌های سرقت به عنف منازل در شهر تهران شناسایی و مالباختگان به پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند؛ در ادامه اقدامات پلیسی، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که این گروه از سارقین به عنف قصد داشتند تا با شناسایی تعدادی از محل سرقت در شهرستان‌های تبریز و اصفهان، سرقت‌های مشابه دیگری را انجام دهند که پیش از هرگونه اقدامی دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: با توجه به اعتراف صریح پسر مقتول به مشارکت در جنایت و اعتراف متهمین بویژه سرکرده گروه سارقین به سرقت به عنف منجر به جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و هر چهار متهم در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

سردار لطفی خاطرنشان کرد: از کلیه شهروندان و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت به عنف منازل خود قرار گرفتند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۱۴
در انتظار بررسی: ۰
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
سلام این که تمام کسانی که به زندان می افتند خلاف کار نیستند تااین که درجواب.دوستمان که فرمودند خدابه دادمان برسد که عف زدند زندانی ها آزاد میشوند
بلکه بیشتر آن که گناه کار باشند بیشترازآنها بیگناه هستند
دولت باید برای کسانی که از زندان آزاد میشوند ایجاد اشتغال نماید
تاافرد پس بیکاری دوباره به سراغ خلاف نروند باتشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
باید اعدام شه
Ha
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
اینجور افراد باید همان بار اول اعدام بشوند چون وقتی میرن زندان بجای اینکه متنبه شوند تازه اون چیزی رو هم که بلد نبودند یاد میگیرند و با غرور و اعتماد به نفس بیشتر برای جرمهای سنگین تر آماده میشن تازه رفتن زندان براشون ابهت و قدرت بیشتر میاره دیدیم دیگه وقتی از زندان آزاد میشن تازه با افتخار میگن حبس بودیم زندان براشون یه امتیازه
ج ح
|
United Arab Emirates
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
ترحم بر گرگ تیز دندان
ستم.کاری بود بر گوسفندان
تا کی ضعف قوانین بازدارنده موجب چنین مواردی
از جرم وجنایت وخلاف بشود تا فکری موثر بحال
امنیت جامعه بکنید الان هم دیر شده لطفا مسئولین
به دادمردم برسند شاید قربانی بعدی یکی از عزیزان
شما باشد....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
اينم نتيجه عدم اجراي احكام قطع دست
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
به خدا این چنین آدما خیلی سابقه جنایت دارند که یک موردش منجربه شکایت شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
این ابلیس رذل حتما بایداعدام گردد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
فقط اعدام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
خدا به دادمان برسد
تازه قوه‌قضاییه اعلام کرده برای دهه فجر
پنج هزار زندانی آزاد می شوند
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
یعنی جدا حکم کسی که ی جوان ۲۱ ساله رو آزار واذیت کرده و خانوادش رو تهدید به مرگ کرده فقط ۴ سال زندانه؟قطعا بازدارنده نیست.خیلی سبکه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
باید این ابلیس سیاه را اعدام کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
بعد مدتی آزاد میشه. چیزی که این روزها بی ارزش شده جان و مال مردمه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
باید اعدام گردد موندن در جامعه خطر بزرگی را برای ملت میزاره لطفا و خواهشمندم قوه قضاییه حکم اعدام را اعلام کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
چرا قوه محترم قضاییه برای کسی که با زور به پسری تجاوز کرده و خانواده اون پسر رو هم به قتل تهدید کرده همچین مجازات سبکی اعمال میکنه ؟

اعداممممممممممممممممممممممممممممممممممم فقط
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر