کد خبر: ۶۸۳۲۰۶۳
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵

معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه شهرستان میانه از مردم خواست تا بعنوان یک بازرس عمل کرده و هر گونه تخلف در قیمت‌ها و بازار و نیز قاچاق کالا و دام را گزارش دهند.

کنترل بازار نیازمند همکاری مردم استبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ،محمدرضا مشایخی معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه شهرستان میانه روز چهارشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان میانه گفت: در آستانه سال نو به منظور تامین مایحتاج و کاهش دغدغه خانواده‌ها باید گام اساسی در خصوص تنظیم بازار به معنای واقعی آن برداشته شود.

وی افزود: باید با تدابیر خاص، مداخله هدفمند، راهبرد‌های کاربردی و کارشناسی و نظارت اصولی، تعادل در عرضه و تقاضا به بهترین شکل ایجاد شود.

وی با اشاره به برخی سوء استفاده‌ها در برهه‌های خاص به ویژه در آستانه عید و نوسان قیمت کالا‌های اساسی تاکید کرد: باید به بهترین نحو ممکن از بروز نوسان پیشگیری کرد که مردم در این راستا باید به ایفای نقش بپردازند، زیرا بار قضیه تنها بر عهده سیستم نیست.

مشایخی با تاکید بر اینکه مشاهده مشکلات در برخی اصناف تنها متوجه آن صنف نبوده و اداره مربوطه نیز مقصر شناخته خواهد شد، افزود: باید با تشدید بازرسی‌ها با وجود برخی خلاء‌های قانونی از ظرفیت حمایتی قضایی شهرستان برای یکسان سازی قیمت‌ها بهره برد، زیرا اختلاف قیمت‌ها به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

دستگاه های نظارتی تیم های بازرسی را روانه بازار کنند

وی اضافه کرد: نیاز است تا دستگاه‌های نظارتی از قبیل: تعزیرات، اتاق اصناف، صنعت، معدن و تجارت نیز با حساسیت تمام تیم‌های بازرسی را روانه بازار کنند تا از فروش کالا‌های قاچاق، بی کیفیت، گران و تاریخ مصرف گذشته جلوگیری شود.

فرماندار میانه افزود: برای کنترل بازار، گروه بازرسی غیرمقیم باید در شهر مستقر شوند تا بتوانند برخورد‌های لازم را اعمال کنند.
مشایخی بر عملیاتی شدن کنترل و نظارت تاکید کرد و گفت: هیچ قصوری در این راستا قابل قبول نبوده و این اقدامات نباید مختص ایام خاص باشد بلکه باید برای رسیدن به وضعیت ایده آل استمرار یابد.
فرماندار میانه بر لزوم بررسی وضعیت انبار‌ها تاکید کرد و گفت: موجودی این انبار‌ها باید برای دستگاه‌های متولی مشخص باشد.

وی مبارزه با قاچاق کالا و دام و قطع درختان را از دیگر فعالیت‌های شهرستان خواند و بر لزوم همکاری هر چه بیشتر نیرو‌های نظامی و انتظامی در این حوزه تاکید کرد.

متخلفان قاچاق به مراجع غذایی معرفی خواهند شد

وی گفت: در صورت دریافت گزارش یا مشاهده فروش کالا و دام قاچاق همچنین قطع غیرمجاز درختان تدابیر تعزیری انجام شده و متخلفان به مراجع قضایی

مشایخی شناسایی انبار‌ها و توزیع کنندگان نهاده‌های دامی برای کنترل قیمت‌ها را ضروری خواند و گفت: برخی صنوف خدمات خود را با مبالغ زیادی به روستا ارائه می‌کنند که لازم است با نظارت و بهره گیری از اهرم کنترل به پشتوانه قضایی جلوی متضرر شدن روستاییان گرفته شود.

دادستان عمومی و انقلاب میانه نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه باید هزینه ارتکاب تخلف را بالا برد، افزود: جریمه‌های ناچیز تاثیرگذار نیست و مکمل‌هایی را باید افزود تا خلاء‌های قانونی پر شود.

سعید امامی بنر زدن برای تخلف صنوف در مقابل ادارات مربوطه و پلمب کردن واحد متخلف را تکمیل کننده جرایم خواند و افزود: باید از این ظرفیت‌ها برای بهبود وضعیت استفاده کرد.

وی تاکید کرد: بهره گیری از این روش‌ها در بازرسی‌ها اتخاذ شده و پلیس نیز با جدیت تمام وارد صحنه شده تا از بروز تخلفات در بازار و قاچاق کالا و دام همچنین در مورد قطع درختان جلوگیری شود.

منبع ایرنا

انتهای پیام / ا

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر