کد خبر: ۶۸۳۲۲۶۷
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۰

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: وضعیت کنونی اقتصادی گذار است وبه ثبات خواهیم رسید،باید به دنبال فتح بازار‌های جدید صادراتی برای بخش دامداری کشور باشیم.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، مرتضی رضایی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی ظهر امروز در مراسم تجلیل از نمونه‌های بخش کشاورزی استان قم در سالن همایش‌های شهرداری قم با اشاره به سرانه مصرف مواد پروتئینی در کشورگفت: هم اکنون هر فرد ایرانی ۳۵ گرم مواد پروتئینی حیوانی به صورت روزانه دریافت می‌کند و سرانه مصرف این مواد پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور افزایش پیدا کرد.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: تولید مرغ پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ۱۶۰ هزار تن بود، اما اکنون تولید سالیانه مرغ در کشورمان به بیش از دو میلیون و ۷۰۰ هزار تن رسیده است، تولید تخم مرغ کشور در سال بیش از ۹۰۰ هزار تن است و سال آینده ظرفیت تولید تخم مرغ کشور به بیش از یک میلیون تن می‌رسد، ظرفیت صادرات مرغ و تخم مرغ از ایران به خارج از کشور وجود دارد.

رضایی صنعت دامپروری را یک صنعت بزرگ دانست و بیان کرد: این صنعت به صورت شبانه روزی در حال تحرک است و شغل‌های زیادی توسط صنعت دامپروری ایجاد شده و بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان ارزش محصولات دامی کشور است.

وی ادامه داد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی محصولاتی همچون پنیر از خارج کشور وارد می‌شد، ولی تولید شیر در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی از دو میلیون تن به ۱۰ میلیون تن رسید و سال گذشته ۹۰۰ هزار تن لبنیات از ایران به خارج از کشور صادر شد.

وی یادآورشد: صادرات محصولات دامی کشور باید به گونه‌ای باشد که قیمت این محصولات در داخل کشور تغییر فاحشی پیدا نکنند، وضعیت کنونی اقتصادی دوران گذار است و به ثبات خواهیم رسید، باید به دنبال فتح بازار‌های جدید صادراتی برای بخش دامداری کشور باشیم.

انتهای پیام/ح

تولید تخم مرغ ایران به یک میلیون تن می‌رسد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر