کد خبر: ۶۸۳۲۳۵۰
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۰
با حضور وزیر بهداشت:

۳ پروژه بهداشتی و درمانی در بیمارستان گلستان اهواز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شدند.

پروژه‌های بهداشتی درمانی بیمارستان گلستان اهواز افتتاح شدندبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، با حضور سعید نمکی، وزیر بهداشت، مرکز غربالگری سرطان و طرح توسعه اورژانس، بخش مراقبت‌های ویژه داخلی بزرگسالان و کودکان (ICU) بیمارستان گلستان اهواز امروز (۲۴ بهمن ماه) افتتاح شدند.

مرکز غربالگری سرطان بیمارستان گلستان اهواز با ۷۰۰ مترمربع و ۱.۵ میلیارد تومان هزینه و تجهیز راه اندازی شده است. در این مرکز علاوه بر ویزیت بیماران توسط متخصصین رادیوتراپی و آنکولوژی مراحل تشخیصی، پاراکلینیکی جهت غربالگری و تشخیص زود هنگام سرطا‌ن‌های شایع نظیر روده بزرگ، پستان و رحم و سونوگرافی انجام می‌شود.

همچنین این مرکز دارای فضای آموزشی و پژوهشی است و از حضور اساتید هیات علمی و پرستاران مجرب بهره‌مند است.

با حضور وزیر بهداشت، طرح توسعه اورژانس بیمارستان گلستان اهواز نیز به مساحت ۲ هزار و ۴۰۰ مترمربع و با هزینه ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان راه‌اندازی شد.

در این طرح بزرگترین مجتمع اورژانس کشور نیز با اضافه شدن ۲ هزار و ۴۰۰ مترمربع به فضای اورژانس این بیمارستان افزود شد.

این مجتمع در مجموع ۷۰ تخت بستری و بخش‌های اورژانس جراحی شامل جراحی عمومی، ارتوپدی، جراحی مغز و اعصاب و اورژانس داخلی، اورژانس قلب و عروق و اورژانس روانپزشکی است.

اورژانس استروک (سکته حاد مغزی) بر اساس استاندارد‌های وزارتی و در فضای کاملا مجزا از اورژانس داخلی و تحت نظارت ویژه متخصصین نورولوژی ایجاد شده است

همچنین برای اولین بار در این مجتمع اورژانس فضا‌های آموزشی مجهز برای گروه‌های آموزشی، دانشجویان و اساتید دانشگاه در نظر گرفته شده است

با حضور وزیر بهداشت همچنین بخش مراقبت‌های ویژه داخلی، بزرگسالان و کودکان به مساحت ۳۳۰ متر مربع و با هزینه و تجهیز دو میلیارد تومان راه‌اندازی شد.

این مرکز دارای ۱۰ تخت مجهز، مراقبت‌های ویژه (۳ تخت کودکان و ۷ تخت بزرگسالان) و دستگاه‌های روزآمد و پیشرفته است.

انتهای پیام/گ

افتتاح درمانگاه روستایی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر