کد خبر: ۶۸۳۲۷۹۰
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶

با اجرای موسیقی توسط گروه قانون به سرپرستی پریچهر خواجه از تهران،سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در اروند آغاز به کار کرد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،مراسم  افتتاحیه سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر شب گذشته با اجرای موسیقی سنتی قانون و دو نوازی به سرپرستی پریچهر خواجه از تهران در سینما مهر آبادان برگزار شد.

پریچهر خواجه سرپرست گروه قانون در حاشیه اجرای خود در منطقه آزاد اروند گفت: موضوع موسیقی اجرا شده در منطقه آزاد اروند مرکب نوازی در دستگاه موسیقی ایران بود.

وی به دلیل انتخاب قانون برای اجرای گروه خود اشاره کرد و افزود: قانون یک موسیقی ایرانی است و مبدا این ساز ایران است که آن را به نسل ابوالنصر فارابی نسبت می‌دهند من نیز دوست داشتم احیا کنده این ساز اصیل ایرانی باشم.

سرپرست گروه قانون گفت: با کمال تأسف در فرهنگ ما قرن‌ها است که ساز قانون جدا مانده است و من سعی کردم مانند پیشکسوت‌های ساز قانون این موسیقی را احیا کرده و دستگاهی اجرا کنم.

خواجه ادامه داد: ایران دارای فرهنگ موسیقی غنی است که کمتر در رسانه‌ها به آن پرداخته می‌شود و من به عنوان یک جوان دوست دارم احیا کننده این موسیقی باشم.

وی افزود: این موسیقی متعلق به کشورمان است و در دنیا بی‌نظیر است و من به عنوان یک ایرانی به دنبال نگه‌داشتن فرهنگ ایرانی هستم.

پریچهر خواجه سرپرست گروه موسیقی قانون عضو هیئت‌علمی دانشگاه هنراست.

انتهای پیام/ د

جشنواره موسیقی فجر در اروند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر