کد خبر: ۶۸۳۲۸۹۸
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروندگفت: منطقه آزاد اروند جزء معدود مناطقی است که جشنواره موسیقی فجر را هم‌زمان با تهران برگزار می کند.

همایون قنواتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند شامگاه گذشته در مراسم افتتاحیه سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر منطقه آزاد اروند در گفتگو با خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ، با تبریک جشن‌های پیروزی ایام فجر انقلاب اسلامی به مردم ایران اسلامی، گفت: منطقه آزاد اروند جزء معدود مناطقی است که جشنواره موسیقی فجر را هم‌زمان با تهران برگزار می‌کند.

وی افزود: با پی پیگیری‌های صورت گرفته با دبیرخانه جشنواره موسیقی فجر کشور، امسال برای اولین بار جشنواره موسیقی فجر در منطقه آزاد اروند برگزار می‌شود و این منطقه تنها محل برگزاری جشنواره در استان خوزستان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند ادامه داد: گروه‌هایی که در قالب جشنواره در منطقه آزاد اروند اجرا خواهند داشت جزء گرو‌های برتر شاخه‌های گروه‌های هنری در سبک‌های مختلف می‌باشند تا فضایی شاد و مفرح برای مردم به دنبال جشن‌های انقلاب برگزار نمایند و همچنین موجبات رشد فعالیت‌های آوا‌ها و نوا‌ها را در بین اهالی موسیقی و علاقمندان به آن را به دنبال داشته باشد.

قنواتی به ۴۰ سال فعالیت‌های فرهنگی و اتفاقات پرفراز و نشیب بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: فرهنگ و هنر به دنبال این است که هویت دینی، در حال رشد و زیبایی شناسانه‌ای دست پیدا کند و در این چهل سال دیده ایم که هنر و فرهنگ هیچ گاه متوقف نشده و رشد داشته است.

وی ادامه داد: تاثیراتی که انقلاب اسلامی در فضای فرهنگی هنری داشته است بسیار قابل تامل و مشاهده است و با بررسی اجمالی نیز می‌توان دید به کجا رسیده ایم و زندگی و خواسته مردم از حالت رویا پردازانه به حالت واقعی رسیده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند گفت: انقلاب اسلامی ایران کمک کرد تا توجه ویژه‌ای به آوا‌ها و نوا‌ها و موسیقی سنتی محلی دوباره شناسایی شود که توسط آهنگ سازان و پیشکسوتان عرصه موسیقی و هنر شکل گرفت موسیقی در لحظات شاد و غم همواره همراه مردم بوده است.

قنواتی برگزاری این جشنواره که سومین جشنواره از سری جشنواره‌های فجر پس از برگزاری جشنواره تئاتر و فیلم در منطقه آزاد اروند در سال جاری است را هدیه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دانست و بر تأثیر انقلاب اسلامی در سیر روبه‌جلو هنر ایران تأکید کرد.

وی در ادامه اجرای جشنواره موسیقی فجر را دارای امتیازات مختلف دانست و افزود: با اجرای جشنواره‌های مختلف ازجمله جشنواره موسیقی می‌توان زمینه را برای آشنایی مردم و هنرمندان باکار‌های برتر هنری کشور و همچنین امکان آموزش و ارتقای کیفیت آثار بومی فراهم ساخت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند گفت: منطقه آزاد اروند تنها منطقه‌ای در کشور است که در یک ماه و به‌صورت هم‌زمان با تهران سه جشنواره را برگزاری می‌کند که این نشان از استعداد و توانایی هنرمندان منطقه، امکانات و زیرساخت‌های فراهم‌شده و حمایت‌های انجام‌شده از هنر در این منطقه دارد.

قنواتی در پایان با اشاره به اینکه این جشنواره غیر رقابتی و بصورت نمایش هنر گرو ه.‌ها خواهد بود، افزود: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته ۷ گروه موسیقی در آبادان و ۶ گروه موسیقی در خرمشهر اجرا خواهند داشت که همگی تک اجرایی می‌باشند سالن‌های اجرا هم به درخواست گروه‌ها مشخص شده است و علاقمندان به فعالیت‌های موسیقی می‌توانند جهت خرید بلیط به سایت: www.iranconcert.com جهت تهیه بلیط مراجعه کنند.

انتهای پیام/ د

برگزاری جشنواره موسیقی فجر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر