کد خبر: ۶۸۳۳۰۵۲
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱
رئیس اتاق بازرگانی اردبیل؛

رئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل گفت: همایش کشور‌های اکو با حضور نمایندگان ۱۳ کشور اواخر بهار ۹۸ در اردبیل برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، بهنام پیرموذن، رئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در اردبیل اظهار داشت: همایش کشورهای اکو با حضور نمایندگان 13 کشور اواخر خردادماه در اردبیل برگزار می‌شود و تمهیدات لازم برای برگزاری این رویداد بین‌المللی در اردبیل انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه با دستور استاندار اردبیل کمیته ویژه‌ای برای برگزاری همایش کشورهای اکو در اردبیل تشکیل می‌شود،‌ افزود: این همایش فرصتی بسیار مناسب برای معرفی قابلیت‌های استان در حوزه تجاری،‌ اقتصادی و صنعت است تا بتوانیم از این همایش برای توسعه استان اردبیل استفاده کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل تصریح کرد: مصوبه برگزاری همایش کشورهای اکو در اردبیل نیز تصویب شده است و انتظار می‌رود این همایش به صورت باشکوه و منظم به میزبانی اردبیل در بهار سال آینده برگزار شود.

پیرموذن از اختصاص 100 میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز گمرکات کشور خبر داد و گفت: انتظار می‌رود از این اعتبارات بتوانیم برای تجهیز گمرک بیله‌سوار اردبیل نیز استفاده کنیم چرا که در حال‌حاضر این گمرک با مشکلات زیرساختی مواجه است.

وی خواستار نصب دستگاه ایکس‌ری در گمرک بیله‌سوار شد و افزود: انتظار داریم تا استاندار اردبیل و مسئولان هرچه زودتر نسبت به راه‌اندازی این دستگاه در گمرک اردبیل اقدام کنند.

رئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل تصریح کرد: همچنین 100 میلیارد تومان برای تجهیز نمایشگاههای بین‌المللی کشور اختصاص یافته است و در صدد هستیم از این اعتبارات برای تجهیز نمایشگاه بین‌المللی اردبیل نیز جذب کنیم.

پیرموذن از واگذاری نمایشگاه‌های بین‌المللی به بخش خصوصی خبر داد و گفت: نیاز است در این زمینه در استان اردبیل نیز مصوبه‌ای تصویب شود تا نمایشگاه‌های بین‌المللی اردبیل به بخش خصوصی واگذار شود.

انتهای پیام/ع

نصب دستگاه ایکس‌ری در گمرک بیله‌سوار

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر