کد خبر: ۶۸۳۳۱۰۶
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶

ماموران انتظامی با مشارکت ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران از قاچاقچیان چوب ۲۱ تن چوب جنگلی قاچاق در نور، تنکابن و آمل کشف کردند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، سرهنگ محمدزمان شالیکار فرمانده انتظامی شهرستان نور گفت: در راستای مبارزه با قاچاق محصولات و فرآورده‌های جنگلی، ماموران انتظامی این شهرستان با اجرای طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق فراورده‌های جنگلی به ۳ دستگاه خودروی نیسان حامل چوب مشکوک شدند.

وی افزود: ماموران خودرو‌های مورد نظر را متوقف و رانندگان این خودرو‌ها را دستگیر کردند.

فرماندهی انتظامی شهرستان نور گفت: ماموران در بازرسی از محل فعالیت و خودرو‌های این متهمان ۱۵ تن چوب جنگلی که متهمان آن را به صورت غیر قانونی از جنگل های اطراف این شهرستان برداشت کرده بودند، کشف کردند.

سرهنگ شالیکار افزود: محصولات قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان تحویل و متهمان نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ رامین شمس فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن نیز گفت: در راستای مبارزه با قاچاق محصولات و فرآورده‌های جنگلی، ماموران انتظامی این فرماندهی حین گشت زنی در محور روستایی دو هزار به یک دستگاه نیسان وانت حامل حمل چوب مشکوک شدند.

وی افزود: ماموران خودروی مورد نظر را متوقف و راننده آن را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن گفت: در بازرسی از خودروی مورد نظر ۲ تن چوب جنگلی که متهم آن را به صورت غیر قانونی از جنگل های اطراف این شهرستان برداشت کرده بود، کشف شد.

سرهنگ شمس افزود: محصولات قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان تحویل و متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ نعمت الله آزادی فرمانده انتظامی شهرستان آمل گفت: ماموران انتظامی بخش دابودشت، حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی، به ۲ دستگاه وانت نیسان حامل چوب مشکوک شدند.

وی افزود:ماموران پس از متوقف کردن خودروی مورد نظر، در بازرسی از آن ۴ تن چوب جنگلی قاچاق کشف کردند.

سرهنگ آزادی گفت: در این ارتباط راننده خودرو دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی، تحویل مرجع قضایی شد.

وی با اشاره به اینکه قطع درختان جنگلی، به تاراج بردن منابع ملی بوده و تبعات زیست محیطی زیادی در پی دارد، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده فعالیت غیرقانونی قاچاقچیان چوب و محصولات حاصل از چوب مراتب را سریعا به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.
انتهای پیام/آ

قاچاقچیان چوب در دام ماموران انتظامی مازندران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر