کد خبر: ۶۸۳۴۵۶۲
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷

دِیو اسمیت، موسس بایگانی شرکت والت دیزنی در سن ۷۸ سالگی در گذشت.

«افسانه دیزنی» درگذشتبه گزارش حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ورایتی، دِیو اسمیت موسس بایگانی والت دیزنی که ۴۰ سال در مرکز فهرست نگاری و زنده نگه داشتن میراث این کمپانی فعالیت کرد، در سن 78 سالگی درگذشت.

او از سال ۱۹۷۰ در این شرکت مشغول شد و تا سال ۲۰۱۰ در آنجا فعالیت کرد و در سال ۲۰۰۷ نیز لقب «افسانه دیزنی» را به خود گرفت و به این نام مشهور شد. او پس از بازنشستگی نیز مدت‌ها به عنوان مشاور در این شرکت خدمت کرد.

او همچنین در دیزنی نویسندگی نیز انجام می داد و در نوشتن دانشنامه دیزنی به نام «دیزنی از ابتدا تا اتنها» همکاری کرده و کتاب‌های دیگری نیز مثل دیزنی ۱۰۰ سال اول و نقل قول‌هایی از والت دیزنی نیز نوشته است.

باب ایگر، رئیس شرکت والت دیزنی درباره مرگ اسمیت گفت: «او از قهرمانان گمنام دیزنی است و به عنوان اولین آرشیو‌کننده ما به مدت ۴۰ سال و ساعت‌های طولانی مدت برای حفظ اسناد و آثار ما تلاش کرد؛ به شدت از مرگ او ناراحت هستم. اسمیت افسانه ما بود.»

بعد از مرگ والت دیزنی قسمت بایگانی این شرکت تنها پست دست نخورده بود که با مرگ اسمیت این پست نیز شامل تغییرات اجباری خواهد شد.

انتهای پیام/

دِیو اسمیت درگذشت

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر